İYİ Parti Tokat İl Başkanı İstifa Etti.

SEÇİM BAŞARISIZLIĞI İL BAŞKANINA MI KESİLDİ?

SEÇİM BAŞARISIZLIĞI İL BAŞKANINA

Son aylarda siyasi partiler arasında en hareketli Parti başkanları arasında yer alan İyi parti İl Başkanı Hakan Karagöllü’nün yerel seçimler öncesinde istifası kafaları karıştırdı.

Tokat İYİ Parti İl Başkanı Hakan Karagöllü’nün istifası Tokat’ta siyasette ciddi sarsıntının yaşanmasına neden olacağı tahmin edilirken, son aylarda Tokat siyasetinin gündemini belirleyen Karagöllünün istifası “İyi Partide Koltuk hesaplaşmasımı var?” sorusunun sorulmasına neden oldu.

Son aylarda Karagöllü sürekli Tokat Belediye Başkanının çalışmalarını eleştiren açıklamalar yapıyordu!, istifası İyi Partide kan kaybına neden olacağı ifade ediliyor.

Tokat İYİ Parti İl Başkanı Hakan Karagöllü düzenlediği basın toplantısında istifasını ve nedenlerini anlattı. Başkan Karagöllü İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in 2024 Yerel ve Mahalli İdareler seçimi kapsamında Tokat Belediye Başkanı adayı olarak Fatih Demirkol’u belirlediğini de belirterek Demirkol’un kendisi ile çalışmak istemediğini de kamuoyuna duyurdu.

Tokat İYİ Parti İl Başkanı Hakan Karagöllü yaptığı basın toplantısı ile istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Başkan Karagöllü istifa sebebi olarak 2024 Mahalli ve Yerel İdareler Seçimi kapsamında aday belirleme çalışmalarının devam ederken İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Tokat Belediye Başkanlığı adayı olarak Fatih Demirkol’u göstereceğini İl Başkanlığına ve Yönetim Kurulu üyelerine tebliğ ettiğini, ancak aday gösterilen Demirkol’un ise Başkan Karagöllü ve Yönetimi ile çalışmak istemediğini, daha önce İl Başkanlığı için yarıştığı Erkan Er ile çalışmak istediğini, bu durumda yerel seçimler öncesi istifa ettiğini belirtti.

Türkiye’nin Yüzüncü Yıl seçimi olarak adlandırılan 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçiminde İYİ Parti Tokat’tan 1. sıra adayı olan Fatih Demirkol Tokat İYİ Parti’nin seçimde 44 bin civarında oy alması ile seçilememişti. Bu durum sonrası Başkan Hakan Karagöllü ile çalışmak istememi de seçimde yaşanan başarısızlığın faturasının  Başkan Karagöllü’yemi kesildi düşüncesini akıllara getirdi.

Başkan Hakan Karagöllü “Kıymetli basın mensupları değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve dava arkadaşlarım bugün bizlerle burada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.25 ekim 2017 tarihinde kurucu üyesi olarak başlayan kutlu yürüyüşümüze ilk önce mart 2022 tarihinde sayın genel başkanımızın olurları ile merkez ilçe başkanı olarak atanmış olup birçok faliyete ve çalışmaya benimle beraber bir an bile yalnız bırakmadan ve partimize bir oy fazla almak adına gece gündüz demeden koşturan kıymetli yol ve dava arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkürü bir borç bilirim. Akabinde ocak 2023 tarihinde olağan il kongresinde 3 adaylı bir yarışla demokrasi şöleni havasında geçen kongremizde oy kullanan tüm delegeye görev süresince yalnız bırakmayan kıymetli il yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Değerli basın mensupları malumunuz önümüzde 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan partimiz ve ülkemiz için büyük önem arz eden mahalli idareler seçimi yaklaşmaktadır. Siyasi partilerin aday belirme süreçleri hızla devam ederken il yönetimi ve merkez ilçede bizim aday belirleme sürecimiz çalışmaktaydı lakin Sayın genel başkanımızın emirleri doğrultusunda Tokat Belediye Başkan adayının Fatih Demirkol olduğu bizlere tebliğ edilmiştir. Yaşanan gelişmeler doğrultusunda sayın adayın bizlerle çalışmak istemediğini ve Erkan Er ile devam etmek istediğini teşkilat başkanımıza ve genel başkana ifade etmesi nedeni ile partimizin ve sayın genel başkanımızın elini rahatlatmak ve daha başarılı çalışmalara imza atmalarını sağlamak amacı ile şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla görevden istifa ediyoruz” ifadelerine yer verdi.