İT İZİ KARIŞTI AT İZİNE, çöz bakalım nasıl çözersen çöz!.

Ülkemizde FETÖ terör örgütünü çözebilmek için, İT İzini, AT izine karıştırmamak gerekir.

Bugün ülkemizde İt izi, At izine karıştırıldığı için bu yapının kısa vadede çözülmesi mümkün değil.

FETÖ terör örgütü meselesine daha fazla girmek istemiyoruz, yeterince yorulduk!.

Memlekete ve millete ihanet etmiş bir yapılaşmadan dolayı yapılan mücadele sonunda insan yorulur mu?, yorulmamak, yılmamak gerekir ama bizler yorulduk!.

Bu memlekette suçlular, hata yapanlar, memlekete ve millete ihanet edenler, memlekete sahip çıkanlardan daha rahatlar!..

Tepe de suçlu olanlar, “İTİRAFÇI” oluyor, bu yapının kenarında köşesinde olan insanları yakarak, isim vererek yakıyorlar, “İTİRAFÇILIK” yaparak ceza almadan hayatlarını sürdürenler yanında, garibim bazı insanlar hesap veriyor, kime ne diyeceğini şaşırıyor!

Şu mesleği “hiç seçmemiş olsa idim!” diye zamanla düşünmüyor değilim.

Mesleğimi severek yapıyorum, lakin bir işi sevmek yetmiyor, İT izinin At izine karışması dolayısı ile doğruları anlatmakta güçlük çekiyoruz, garibanların başı belada, ihanet edenlerin keyfi yerinde!.

FETÖ ihanet şebekesini çözmek gerçekten kolay değil, çünkü  bu gurubun içindeki hainler zincir kopmasın diyerek çemberi sürekli geniş tutmaya çalışıyorlar bu konuda da başarılı oluyorlar.

Şimdi FETÖ terör örgütünün siyasi ayağı araştırılıyor, her ayak sağlama bindide işin siyasi ayağı kaldı?.

Bir terör örgütünün, siyasi ayağı, bürokratik ayağı, emniyet ayağı, asker ayağı, memur ayağı derken çemberi büyütün gitsin.

Bu FETÖ terör örgütü daha çok can yakacak, daha çok sıkıntı yaratacaktır, çünkü bu ülkenin önemli kurumları arasında olan CHP işin çözümü noktasında değil, sulandırma noktasında gayret ediyor.

CHP samimi olsa FETÖ yapılanması bugüne kadar çözülür insanlar gereksiz yere suçlamalarla karşılaşmazlardı.

FETÖ yapılanmasında AK Parti ve MHP ne kadar gayret ederse etsin sonuca varmak için uzun zamana ihtiyaç vardır, ama CHP FETÖ terör örgütünün bitmesi için, her şeyin ortaya çıkması için katkı sağlasa, samimi olsa bu yapı kısa zamanda çözülür.

Şimdi bizler bunu ifade ederken, bazı arkadaşlar şunu söyleyecek; CHP ve İYİ Parti  Meclisi araştırması verdi AK parti ve MHP red oyu verdi” diyerek cevap verecek veya suçlama yapacaktır.

Şunu bilmek gerekir, FETÖ yapılanmasını TBMM çözemez, TBMM nin görevi suçluları bulmak, cezalandırmak falan değil ki, şayet suçluyu bulmak için TBMM havale yapılıyorsa bu işin çözülmesi için değil sulandırılıp çözümsüzlüğe doğru gitmesini istemektir!.

TBMM de bulunan bütün partiler şu noktada ortak hareket edebilirler; FETÖ yapılanması ve her türlü terör örgütü çalışmaları için Güvenlik kuvvetlerine tam yetki verelim, onların yaptığı göreve siyasetçiler olarak hiçbir şekilde müdahale yapmayalı, Güvenlik Kuvvetlerini çalışmaları Hukuk sistemi içinde yürütülsün, Yargı bu konuda asla rahatsızlık yaşamasın, Adil bir yargılaması için TBMM her konuda destek versin” dendiğinde hem FETÖ yapılanması hem de diğer suç örgütleri kısa zamanda çökertilir Türk milleti rahat bir nefes alır.

Şimdi bunları yazınca yine bazı insanlarımız farklı tepkiler verecektir, ne yapalı yani tepkiler gelecek diye gerçekleri yazmayalım mı?. Güvenlik Kuvvetlerinin çözmesi gereken olayları onlar çözmelidir, şu anda her kurum görev başındadır ama rahat bırakmak gerekir.

Şunu samimi ifade etmek isterim, CHP söylemlerinde samimi olsa, halkın beklentilerine samimi şekilde cevap verse, icraat yapsa her 10 yılda bir kesinlikle iktidar olur, sağ partiler haya yaptığında sosyal demokrat parti olarak CHP kesinlikle iktidar olur!.

CHP samimi değil!. CHP genel başkanı halen kendisinin 2020 yılında teknoloji çağında yaşadığını hatırlamıyor, her konuşması binlerce insan tarafından kayıt yapılıyor, yapılan konuşmaları, verilen sözleri milyonlarca insan kayıt yaparak tekrardan dinliyor, anlayamadığı bir nokta var ise onu yeniden defalarca dinliyor ve sonuca gidiyor.

Ülkemizde İt izinin, At izine karışmaması için CHP genel başkanının ve yöneticilerinin samimi olması gerekiyor.

15-20 sene önce bugünkü teknoloji olmadığı için söylenen sözler anında on binlerce insan tarafından paylaşılmıyordu, o zaman yalan konuşsanız da yalanlar kısa zamanda halka yansımıyordu, bugün öyle değil, TV lerde yapılan her konuşma, yapılan her açıklama anında on binlerce insana sonra milyonlarca insana ulaşıyor ve milyonların dinlediği sözlerin geri dönüşü olmuyor.

Siyasetçiler TBMM de mutlaka ülke ve millet faydasına olan konularda birlik içinde olmalıdır.

AK parti Suriye’den gelen milyonlarca insanı ülkemizde barınmasından çok mu memnun?, sanmıyorum ama siyasetin dışında ve içinde İNSANİ duygular var, İNSAN OLMAK var.

İnsan olan her canlı Suriye’den kaçarak ülkemize sığınan ana ve babanın yanında  on binlerce çocuğun soğuklarda sular içinde ayakları çıplak, sırtında giyecek kazağının olmadığı görünce; SURİYEDE NE İŞİNİZ VAR? diyemez, dememelidir.

Bugün AK Parti ve MHP genel başkanları ve yetkilileri Suriye meselesinde ellerini taşın altına koyuyorlarsa, kendi ülkelerindeki zalimlikten kurtulmak için çocukları ile ülkemize sığınan binlerce masum çocuğun ayaklarında ayakkabı olmadığı için üzerlerine giyecek elbise olmadığı için kapılarımızı sonuna kadar açmak mecburiyetinde kalmışlardır, bir insanlık DRAMI karşısında duyarsızlık yapamamaktadırlar, aynı düşünceleri CHP genel başkanı ve yetkilileri de yapmalıdır ki, İt izi, At izine karışmasın bu ülke hem içerde, hem de dışarıda başarılı olsun, millet olarak acılar daha fazla çekmeyelim.

Günün Sözü: İT İZİNİN, AT İZİNE KARIŞTIĞI GÜNLERDE HUZUR OLMAZ.