İstanbul Niksarlılar Derneği, 430 Niksarlı ihtiyaç sahibi aileye Gıda Yardım Paketi desteğinde bulundu.

2011 Yılında İstanbul’da ki Niksarlılarca kurulduğu günden beri, Niksar ve Niksarlılar adına aktif faaliyetlerde bulunan Niksarlılar Derneği “Zor günleri birlikte aşacağız” teması ile Niksar’da 400 aile, İstanbul’da da 30 aile olmak üzere toplam 430 ihtiyaç sahibi Niksarlı aileye Gıda Paketi dağıtımında bulundu.

23 Nisan 2020 ile 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılan Gıda Paketi dağıtımında, Niksarlılar Derneği gönüllülerinin ve yerel kaynaklardan derlenen bilgilerle, özellikle iş yerleri kapanan küçük esnaflar, iş yeri kapandığı için çalışamayanlar ile kamu kaynaklarından yardım alamayanlara öncelik verilmeye özen gösterildi. Ayrıca Niksar’daki mahalle muhtarlarının tümüne de Gıda Paketlerinden mahallelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için en az beşer paket verilerek toplumun her kesimine ulaşılmaya çalışıldı.

Gıda paketlerinin içeriği;  5 kg.lık Un,  1 adet 500 gr. Çay, 2 kg. toz şeker, 1 kg. pirinç, 1 kg. kırmızı mercimek, 2 lt. ayçiçek yağı, 1 kg. bulgur, 1 kg. nohut, 1 kg. Kuru fasulye, 1 adet 920 gr salça, 1 adet 500 gr. Siyah zeytin, 1 adet 500 gr. beyaz peynir ve 1 adet 200 gr. dana kangal sucuktan oluştu.

İstanbul Niksarlılar Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, ayrıca okulların Koronavirüs salgını nedeniyle tatil olasına rağmen, 106 Niksarlı Üniversite öğrencisinin de Mart ve Nisan ayları burslarının eksiksiz olarak ödendiği, Mayıs ayı burslarının da ödeneceği bilgisi verildi.