Dünya da insanların; sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşamaları için devlet adamlarının içinde tek umutları Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Dünyadaki mazlum milletlerin huzurlu bir dünyada yaşama istekleri devam ederken bu yaşama isteklerini gerçekleştirecek tek ülkenin Türkiye, devlet adamları içinde bu huzurlu şartları oluşturacak insanında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu görüyoruz.

Birileri gerçekleri ne kadar saklamaya çalışırsa çalışsın, hayatın gerçekleri her zaman ortaya çıkmaktadır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ABD ye giderek çok sayıda devlet yetkilisi ile görüşmeler yapıyor, dünya liderlerinin bulunduğu her ortamda dünyada yaşanan felaketleri ortaya koyuyor, dünyadaki bütün milletlerin gönlüne taht kuruyor.

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan Newyork’a yaptığı ziyarette Müslüman toplum temsilcisinin şu yaklaşımı taktire şayan olarak görülüyor.  ABD/New York Müslüman Toplum Temsilcileri “Müslümanların merkezi liderliğe ihtiyacı var, çözüm bu. Bu Başkanlığın Türkiye’den geleceğine dair hislerim var. Tek yapmanız gereken Başkan Erdoğan’ın yaptıklarına bakmak.” Müslümanların umududur Erdoğan…” diyor ve salonda bir alkış yükseliyor.

Gerçekten dünyadaki bütün mazlum milletlerin umudu güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun güçlü siyasi lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Dünyada hangi ülke liderine tüm farklı milletlerin insanları ilgi ve alaka gösteriyor?, sayın Cumhurbaşkanımız hangi ülkeye giderse gitsin o ülkenin devlet başkanlarından daha çok ilgili sayın Cumhurbaşkanımız görüyor, bunun nedeni ülkemizin başka ülkelerde daha çok tanıtım yaptığı için değil, sayın Erdoğan tüm dünya milletlerinin gözünün içine baka baka; DÜNYA 5 DEN BÜYÜKTÜR” sözlerini söylemesi ve bu sözlerinin arkasında durmasıdır.

“DÜNYA 5 DEN BÜYÜKTÜR” diyen sayın Cumhurbaşkanımızı dünyadaki bütün mazlum milletler anlarken, içimizdeki Bizanslılar, Ermeni bozmaları  ne yazık ki anlamadıkları gibi birde iftiralar atıyorlar.

Herkes sayın Erdoğan’ı sevmeye bilir ama, hiç değilse ülkemizin bir devlet adamı olması dolayısı ile yabancı ülkeler karşısında, ülkemizi en mükemmel temsil ettiği için gurur duymasını bilmelidir.

Cumhurbaşkanımız ABD de Birleşmiş Milletler salonunda yapacağı konuşma yine dünya milletleri tarafından ilgi ile takip edilecek sayın Cumhurbaşkanımız yine mazlum milletlerin daha fazla katliama tabi olmaması için insanlığı katleden devlet adamlarına; “yeter artık bu kan akmasın, beşikteki çocuklar artık katliama tabi tutulmasın” diyecektir.

Gerçekten huzurla yaşayacağımız dünyada ne yazık ki huzur ve mutluluk yok, özellikle Müslümanların yaşadığı toprakların çoğunda huzur yok, millet Müslüman ama yöneticiler sözde Müslüman.

Gerçekten Müslüman gözüken ülkeler, İslam’ın kuralları içinde yönetim sergilemiş olsalar Müslüman ülkelerde asla göz yaşı ve zulüm olmaz, lakin başında Müslüman yazılan devletlerde göz yaşları dinmiyor.

Müslüman dünyasının tek lideri sayın Cumhurbaşkanımızdır, sayın Cumhurbaşkanımızı yabancı ülkelerin insanlarının anladığı gibi bizim içimizdeki gaflet içinde olanlarda anlasa bu ülke çok daha huzurlu olacaktır.

Güçlü Türkiye, dünyada yaşayan her millet için huzurlu yaşamanın bir teminatıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu sözleri Türk milleti için söylemiştir; “YURTRA SULH, CİHANDA SULH” sözleri iş olsun diye söylenmemiştir, o tarihlerde ancak bu kadar önemli sözler sarf edilebilinirdi.

Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin hayat bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü olmalıdır, Yurt’ta Sulh sözlerinin hayat bulması için ülkemizi yöneten siyasetçiler bu sözlere layık olması gerekir, bu sözlerin hayat bulması için ülkemizdeki siyasetçiler kısır siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakmalıdır.

Yurt’ta Sulh sözlerinin hayat bulması için, özellikle Ana Muhalefet Partisi Gazi Mustafa Paşaya saygılı olmalı, onun direktifleri doğrultusunda hareket etmelidir; “CHP Atatürk’ün kurduğu parti” diyerek bu ülkeye hizmet yapılamaz, mademki Atatürk bu partinin kurulmasını istedi o zaman Yurt’ta Sulhun sağlanması için CHP yetkilileri sağlıklı düşünmeli söylenen sözlerin hayat bulması için fedakarlıklar yapmalıdır.

Yurt’ta Sulhu sağlayan Türkiye,Cihanda Sulhu mutlaka sağlayacaktır, çünkü dünyada Sulhun sağlanabilmesi için Türkiye emin adımlarla ilerliyor, güçlü Türkiye olarak savunma sanayimizde önemli hamleler yapıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yıllar önce çok önemli fırsatları kaçırmıştır.

Yurtta Sulh, içerdeki kısırı siyasi çekişmelerden uzak kalarak, Cihanda Sulh da, güçlü savunma ve saldırı teknolojisi ile mümkün olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeni teknoloji ve savunma sanayisinde yaptığı hamlelerle uluslar arası arenada Sulhun sağlanması için en önemli çalışmaları yapmaktadır, ancak günümüzde yeterli değildir, inşallah 4 yıllık süreç içinde ülke olarak her alanda daha güçlü olacağız ve dünyada insanlığa barışın sağlaması için büyük hamleler yapılacaktır.

Güçlü Türkiye güçlü Devlet adamımız sayın Erdoğan ile hayat bulacak, sonraki süreçler zaten sıkıntısız geçecektir, çünkü istikrarı sağlayacak güçlü Türkiye’nin önünü hiç bir vampir ülke alamayacaktır.

Kim ne derse desin,  yaşadığımız dünyada huzur ve mutluluğun anahtarı Türkiye’dir.

Türkiye güçlenecek, kendi içinde sağladığı barışı, bütün dünya milletleri içinde sunmuş olacaktır.

Cumhurbaşkanımızın ülkemizin ve dünyanın huzuru için yaptığı olağan üstü çalışmaları içimizdeki bası insanlarda anlamış olsa bu huzur süreci daha erken hayat bulacaktır lakin içimizdeki Bizanslılar, ülkemizde huzurun kaçması için mücadele yapınca, içerde sağlanamayan barış ve huzur, başka ülkeler dede sağlanamıyor.

Günün Sözü: Büyük Gönüllere, Büyük İnanca İhtiyaç Duyuyorsunuz. O da İnanan İnsanlarla Oluyor.”