İnsanın Huzur Arayışı Konferansı Gerçekleşti

Yağıbasan Medresesi İrfan Sohbetleri

Yağıbasan Medresesi İrfan Sohbetleri kapsamında Valilik, Belediye ve TOGÜ  işbirliği ile düzenlenen konferansı gerçekleştirildi.

Yağıbasan Medresesinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Osman SARI, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Müdürler, Genel Sekreter ve vatandaşlar katıldı.

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, “Huzur belki de insanoğlunun en kadim varoluşsal arayışlarından biri şüphesiz ki ve bizler ne şanslıyız ki huzurun ancak Huzur’da olmakla elde edilebileceğine inanan bir toplumun üyeleriyiz. Yeter ki modern zamanlarda artık hakkını veremediğimiz bu fırsata yeniden ve daha güçlü bir şekilde sarılalım” ifadelerine yer verdi. Rektör Yılmaz;  insanın huzur arayışı hakkında paylaşacağı engin bilgilerden dolayı teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

“İnsanın Huzur Arayışı” konferansında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal SAYAR ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet DİNÇ konuşmacı olarak yer aldı.