Dün gece İstanbul seçimlerini yakından ilgilendiren önemli TV programı var idi.

23 haziranda yapılacak olan İstanbul seçimleri ile ilgili önemli bir TV programını izleme imkanımız oldu, yapılan programdan yeterince memnun kaldığım söylenemez ama, yine de hiç yoktan iyidir.

Hemen hemen bütün TV lerden canlı yayınlanan programı milyonlarca insanın izlediğini düşünüyoruz.

Gerçekleşen açık oturum sandıklara nasıl yansır?, bunu zamanla göreceğiz, samimi ve sakin bir şekilde TV leri izleyen insanlarımız gerçekleşen yayının Binali beye yaradığını düşünüyoruz, Ekrem bey daha önce TV lerde yaptığı algı operasyonunu yine yapmaya çalıştı ama bu kez Binali bey algı operasyonuna zaman zaman müdahale ederek, Ekrem beyin yalan konuştuğunu dile getirdi.

Bu işin tartışması çok devam edecektir, seçimler nasıl biterse bitsin yine tartışma konuş olacaktır, bizlerin dikkatini çeken birkaç hususu ortaya koymaya çalışacağım.

TV programını İsmail Küçükkaya’nın yapması normal, çünkü bir başkanı yani sağ görüşlü bir TV sunucusu dünkü yayını gerçekleştirmiş olsa idi, Binali bey rahat olurdu ama Ekrem bey algı operasyonuna daha çok sarılacaktı, halk doğru bir tartışmayı göremeyebilirdi.

Gerçekleşen TV programında dikkatimizi çeken hususlar; “TV sunucusu programa başlarken aday tanıtımında; “Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı belediye başkanı Ekrem İmamoğlu” dedi, yani dakikalar içinde ilk taraftarlığını ortaya koymuş oldu.

Program böyle başladı ve devam etti, Ekrem beyin İstanbul halkına verebileceği hizmetin olmadığı gördük

Valiye hakaret ettiniz mi efendim?, İmamoğlu; hayır etmedim” dedi.  Vali beye “İtlik etmiştir” dedi, inkar etti, “basitleşmiştir dedim” dedi, İmamoğlu “ben yalan konuşmam” derken TV kayıtlarını milyonlar tekrardan izledi, Vali beye “İtleşmiştir” sözünü yeniden izleme gereği duydu.

Ekrem İmamoğlu, “Soruları İsmail beyden aldı” diyerek Binali beyin TV programı öncesinde suçladı yalan konuştu, İsmail Küçükkaya TV  Fatih Altaylının yaptığı TV canlı yayınına bağlanarak “ben Binali beye soru vermedim bendende istemedi” dedi, bu soru soruldu cevap veremedi, yine farklı taraflara çekerek soruyu geçiştirdi.

 

 

AK Parti Büyük Şehir Belediye Bakanlığına itiraz etti, CHP Sancak Tepe belediye başkanlığına itiraz etti, Maltepe için MHP, Büyük Çekmece belediye başkanlığı için AK Parti itiraz etti.

Zarflarda 4 oy pusulası olabilir ama, hangi seçime itiraz yapılırsa o oylar sayılır, CHP sancak tepe belediye seçimlerine itiraz etti onlarında tamamı sayıldı, itiraz edilmeyen seçimlerin oylarını YSK veya ilçe seçim kurulları neden yeniden saysın?.

Açık oturumu yanlışlarına rağmen sevdim ama halen bazı sosyal demokrat arkadaşlar yanlışta ısrar ediyorlar, Ekrem beyin yaptığı hataları görmemezlikten gelerek bizleri yanlışa zorluyorlar.

İstanbul belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu diyor ki; “kazanırsam, büyükşehir belediyesi olarak 75 bin öğrenciye burs vereceğiz.” diyor,  Binali bey ise “öğrencilere AK Parti Belediyeleri burs veriyordu, senin partin Anayasa Mahkemesine başvurup, Belediyelerin burs vermelerini engelledi, yasaklattı, sen nasıl vereceksin?” diyerek soru sordu, cevap yok tabi ki.

Bir başkan adayı seçimlere girerken belediyenin ne yapıp yapmadığı, yapabileceğini bilmek zorundadır.

Belediye başkan adayı olmuş CHP nin belediyelerin vermiş olduğu öğrenci burslarının iptali için Anayasa mahkemesinden iptal ettirdiğini bilmiyor ve öğrencilere vaad olarak; “öğrencilere belediye olarak burs vereceğim” diyor, ama Binali beyin kendisini uyarması sonucu suskun kalıyor.

Bir belediye bakan adayının karşı taraftaki adaya; “neden AA yayını kesti?” sorusunu iki defa sormasını halen anlamış değilim, sanki yalan rüzgarında AA seçim kaybettiren konumda sunuluyor.

Allah aşkına bu CHP nin içinde AA nın ne yaptığını, görevinin ne olduğunu bilen kimse yokmu?.

Anadolu Ajansı (AA) devlete ait bir haber ajansıdır, daha öncede yazdım, sosyal medyada bu konuda cahilce yazılar yazan insanlarımıza da izah etmeye çalıştım, AA bir haber ajansıdır, oy sayımları başladığında muhabirleri seçim kurullarına giderler oradan aldıkları bilgileri abonelerine aktarırlar, durum bundan ibarettir.

 

Cemalettin Bilgin Sevgili Mustafa kardeşim benim dediğim doğru bilgi bu görevi bende yaptım halen basın görevini yapıyorum A Ajansı bir haber ajansıdır haber akışını kendi abonelerine zamanında vermemesi abonelerinin zamanında haber alamamasına neden olmuştur

 

Cemal Taşkın Binali o gece kimlerle buluştu. AA Chp yemi bağlı.

Cemalettin Bilgin Cemal Taşkın adaşım anlayın artık AA bir haber ajansıdır seçimi etkilemesi mümkün değildir bu konuda ısrar ederek ne kazanacaksınız? ajans abonelerine zamanında haber vermesi onun abone kaybına neden olur başka hiçbir tarafı yoktur.

 

Hüseyin Taşkın; AA devlet ajansıdır.parti ajansı olduğundan beri yıllarca biriktirdiği tüm güveni yitirmiş, hele son seçimde,ondan veri alan, tüm TV. Leri ortada sap gibi bırakmıştır. Güvenirliğini ve kurum vasfını ne yazık ki kendisi bitirmiştir…

Veli Akbaş Cemalettin Bilgin kardesim secim sonuclarini kinden nasil temin ederek ysk kurulu verilerinden haric neden kamuoyuna yaniltici bilgiyi neredeb alip bilgi aktariyor ondan sonra on iki saat bilgi akisi vermiyor bu oldumu olmadimi.

Cemalettin Bilgin Veli Akbaş pes yani ya ajans bana geç haber verdi ise seçimle ne alakası var? Bizde bazı haberi geç verdiğimiz oluyor okuyucular tepki veriyor ha okuyucu ha abone aynı, haber ajansını seçimi yapan YSK yerine koydunuz yazık ama.

Hüseyin Taşkın Cemalettin Bilgin seçime etkisi konusunda herkes bizden daha iyi biliyor… Sadece sinirleri sıçrattı…

Bir yere moral verdi, karşı tarafı kızdırdı ama, o geceki yaptığı ara verme ve hiç bilgi veri aktarmaması bir talimatın sonucu olabilir diye düşünüyorum ki. Sonrada böyle olduğu ysk başkanının sözüyle teyit edildi.

Cemalettin Bilgin Hüseyin Taşkın üstat tüm TV ler haberleri AA dan alarak mı haber yapıyor? Abonelerine haber akışı yapmaması kurumun zararınadır bu bilinmeli insanlar kızmış olabilir ama TV yayın karı devam etmiştir bu gerçekleri çarpıtmak kimseye bir şey kazandırmaz” dedik uzayıp giden gereksiz bir tartışmayla yüz yüzeyiz.

Günün Sözü; DOĞRU TEKTİR ASLA, YANLIŞ OLMAZ.