Memlekette güzel sözler, “İNCE ELEYİP SIK DOKUMAK GEREKİR” diye, şu günlerde memleketin bütün işleri bitti CHP Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnce üzeride ince dokunuşlar başladı.

Yalova eski Milletvekili CHP genel başkan adayı sayın Muharrem İnce üzerinde kimler neden İnce hesaplar yapmaya başladı?, bu soruların cevabını almak için son günlerde gazeteci Rahmi Turan’ın ortaya atığı iddialar sonuç verdiğinde öğrenmiş olacağız.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, kendisine bilgi veren kaynağının Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğünü iddia ettiği o ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. İnce de, bu gelişme üzerine konuyla ilgili ilk değerlendirmeyi sosyal medya hesabından yaptı, “İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır” diyor.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın iddiaları yenilir yutulur cinsten değil, ciddi suçlamalar var, fakat araya kaynamaması gereken önemli bir konuyu  tarihe not düşmekte de fayda var.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan CHP genel başkanlığı konusunda herhangi bir tasarruf içine gireceğini sanmıyoruz,  bu siyasi etik bakımından mümkün değil, ayrıca Muharrem beyin CHP genel başkanı olmasını istemez!, neden mi?, sayın Muharrem İnce’nin liderlik vasıfları, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha fazlada onun için.

Siyasette belli hesaplar yapılır tabi ki ama Muharrem beyin CHP genel bakanı olması halinde CHP de önemli hareketlilik olacağı için karşı partiler bunu istemezler.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan ve ona bilgi verdiği iddia edilen kişiler Muharrem beyin gelecek seçimlerde ilk önce CHP genel başkanı, sonrada Cumhurbaşkanı adayı olmaması için onun ciddi olarak yıpranmasını istemiş olmalılar ki, Muharrem beyin çok fazla yıprana bilmesi için sosyal demokrat insanların çoğunun sevmediği  bilinen sayın Cumhurbaşkanı ismi kullanılarak yıpratılması olarak öne çıkmaktadır.

Şunu kesin olarak bilmek gerekir, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan CHP genel başkanlığına asla müdahalede bulunmaz ona bir faydası olmayacaktır, ancak sayın Cumhurbaşkanımızın şu düşüncesi olabilir, mesele memleket meselesinde, ülkemizin birlik ve beraberliği meselesinde, Türkiye’nin bağımsız bir ülke olması konusundaki çalışmalarda Muharrem beyin CHP genel başkanı olmasını düşünür çünkü, Muharrem bey Yerli ve Millidir, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığı konusunda asla ABD ve AB ülkeleri boyunduruğunda olmasını istemez, ama sayın Kemal Kılıçdaroğlu ülkemizin bağımsız olmamasnı isteyen ülkeler ve siyasi oluşumlara destek verdiği için sayın Kılıçdaroğlu’nun Milli ve Yerli olduğunu söylemek çokta doğru olmaz, bu küçük ama önemli ayrıntıyı verdikten sonra gelişmelere bakmaya devam edelim.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın oraya attığı iddialar şu anda askıda kalmış gibi gözüküyor ama, ama bu iş kısa zamanda duracak gibi de değil, çünkü Rahmi Turan’ın iddialarına sayın Kılıçdaroğlu uzun atlama yaparak konuya müdahil olması çok manidardır.

KILIÇTAROĞLU İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN PROGRAMINA ÇIKIP; “Rahmi Turan’ın iddiasının doğru olduğunu düşünüyorum. İsim vermek istemiyorum” diyor, CHP genel başkanının kendisine sorulan soruya böyle cevap vermesi çok manidardır, sayın Kılıçdaroğlu böyle bir cevap vererek CHP delegelerinin kendisine yakın olmasını istemesinden kaynaklıdır, sanırım CHP genel başkanının koltuğu sallantıya düşmüş olmalı ki böyle asılsız iddialarla genel başkanlığı garanti altına almaya çalışıyor.

Bir parti genel başkanı kendi partisine müdahale edildiğinde, şu şekilde demeli; CHP güçlü bir yapıya sahiptir, başka siyasi partilerin çalışmaları ile asla partimiz siyasi değişimleri kabul etmez hodri meydan” şeklinde sözler sarf etmesi gerekir, ama sayın Kılıçdaoğluna TV yayınında sorulan sorular karşısında verdiği şu cevaplar manidardır.

İsmail Küçük Kaya Kılıçdaroğluna soruyor Kılıçdaroğlu cevap veriyor yapılan çalışmanın doğru olduğunu iddia ediyor; “ben şaşırmadım efendim,  ben şaşırmadım, zaten CHP yi nasıl dağıtırız,  nasıl kendi içinde kavga çıkar, bunun için çalışan  ekipleri var” Küçük Kaya soruyor ve Kılıçdaroğlu cevap veriyor; “Doğrudur özel bir isim vermek istemem” diyerek asılsız iddialar karşısında ne kadar çaresiz olduğunu ortaya koyuyor.

CHP genel başkanlık yarışı henüz başlamamışken yenilir yutulur iddialar orta atılmıyor, sayın Muharrem İnce kendisi hakkında ortaya atılan iddialar karşısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Muharrem İnce; “BENİMLE UZAKTAN YAKINDAN BİR İLGİSİ YOKTUR” diyor ve devamında şu açıklamaları yapıyor.

“Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan İnce, “Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız” dedi ve ekledi.

“KENDİ DURUŞUNU GÖSTERMELİDİR, Yaşananların yargıyla sınırlı kalmayacağını vurgulayan İnce, “Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir” ifadelerini kullandı ve CHP genel başkanını ve yönetimini iddiaları araştırması için sorumlu gösteriyor.

CHP de hiçbir zaman Sular durulmamışken, önümüzdeki günlerde yapılacak CHP genel başkanlığının en güçlü adayı sayın Muharrem İnce olarak gündemdeki yerini almış olacaktır.

Günün Sözü; YERLİ VE MİLLİ OLMAK, YAŞANAN HAYAT TARZININ KARŞILIĞIDIR.