Niksar’da İlköğretim haftası kutlandı.

İlköğretim haftası kutlamasına Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İl Genel Meclisi üyesi Sadullah Karataş, İlçe Emniyet Müdürü Nuretin Saçkan, ilçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Gökhan İnce kurum amirleri, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

İlköğretim haftası Niksar TOKİ Ulucan İlköğretim kurumunda  gerçekleşti.

Kutlama saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı, okul öğrencisi Nisa Yılmaz günün anlamını belirten bir şiir okudu, daha sonra okul müdürü Hasan Pur, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaparak misafirlere hoş geldiniz dilekleri ile yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

İlköğretim haftası kutlaması dolayısı ile öğrenciler şiirlerini okudu, Ana sınıfı öğrencilerini gösterileri sunuldu, bir birinden güzel hareketleri yapan miniklerin gösterileri misafirler ve veliler tarafından  alkışlandı, öğrencilerin şiirlerinden sonra 4 -A sınıfı öğrencilerinin kısa gösterileri yapıldı bir birinden güzel türküler eşliğinde öğrenciler oyunlar sergiledi.

İlköğretim haftası kutlaması çerçevesinde, 4. Sınıf öğrencileri 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldiniz diyerek çiçek verdiler, 8. Sınıf öğrencileri de 5. Sınıf öğrencilerine hoş geldiniz diyerek çiçekler armağan ettiler ve program son buldu.