Niksar Kaymakamı  İlhami Doğan, Niksar Sağlık Grup Başkanlığı, İl sağlık Müdürlüğü ve Niksar Devlet Hastanesinin ortaklaşa düzenledikleri  İLK YARDIM nasıl yapılır?, konulu seminerin yapılmasına katkı sağladı.

Niksar sağlık Grup Başkanlığı tarafından organize edilen çalışmayı ilçe sağlık Müdürü Dr. Burak Öztuğlu tarafından koordine yapıldı, sunuma Niksar Devlet Hastanesi Acil servisinden  Dr. Fatma Ceylan,  Dr. Yasin Onur Polat sunumları  ile İLK Yardım konusunda bilinçli toplumun oluşmasına katkı sağlanmış oldu.

İl Sağlık Müdürlüğünün desteği ile yapılan sunum slayt gösterileri ile desteklendi, sunum iki aşamada gerçekleşti öğleden önce bir gruba, öğleden sonra bir başka gruba yapılan çalışmanın çok faydalı geçtiği toplantıya katılanlar tarafından ifade edildi.

İLK YARDIM konusunda bilinçli toplun oluşması toplantısında Niksar Kaymakamı İlhami Doğanda kısa bir değerlendirme konuşması yaparak şunları ifade etti; “arkadaşlar bu toplantıların amacını yaşadığımız bu şehirde mutlu ve huzurlu olabilmek içindir, bir sıkıntı yaşanmadan tedbir almanın ne anlama geldiğini hep birlikte burada gördük, ayrıca yaşanacak sıkıntılar sonrasında da insan olarak kendimize ve etrafımızdaki insanlara nasıl katkılar sağlarız?, bu konularda bilinçli olmayı öğrenmiş oluyoruz, sunudaki pek çok konuyu mutlaka biliyorsunuzdur ama yineden bu toplantıları yaparak düşüncelerimizi güncelleme imkanımız oluyor, toplantıya iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum,  sunumu gerçekleştiren ve çalışmaları organize eden Doktor ve sağlık personellerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Toplantı daha sonra son buldu.