Yeşil Niksar Gazetesi ve  Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınlara devam ediyor.

Yeşil Niksar Gazetesi ve  Yörenin Sesi Canik Gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin sosyal medya üzerinden başlattığı canlı yayına 16 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17.30 da başladı.

Bu haftaki canlı yayın konuğu Memleket Partisi milletvekili aday adayı Dursun Bayram oldu.

Gündem hakkında görüşlerini ifade eden Bilgin ve Bayram güncel konular hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Siyasi bir konuğu canlı yayında görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Bilgin “Neden siyasete atıldınız?” Dedi.

Canlı yayına davet edildiği için teşekkür eden Bayram bu soru üzere şu sözlere yer verdi.

Milletvekili aday adayı Dursun Bayram “ Bu meslek değil ama bir sevdadır. Siyaset ülke halkına hizmettir. Siyaset sorunlara çözüm bulma yoludur. Birlikte olduğun halkın, yaşadığın bölgenin sorunları ile ilgili çözüm üretebilmek, o çözümleri yaratabilmektir. Siyasetin asıl amacı budur. Milletvekilleri Ankara’ya gidiyorlar Tabii ki hiç kimse o meclisin güzel yapısına falan filan gitmiyordur.

Devletimizin büyüklüğünü hep vurguladım. Bu siyasi partiler gelip geçicidir. Hükümetler kurulur, yıkılır. Başka hükümetler kurulur, ama devletimiz hep ayakta olacaktır.” Dedi.

6 Şubat Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde derin üzüntü yaşadığını dile getiren Bayram “ 6 Şubatta deprem oldu. Biz depremin ikinci günü deprem bölgesindeydik. Deprem bölgesinde bir boşluk vardı. Her an her yerde deprem olabilir, Türkiye deprem bölgesidir. Dolayısıyla bu depremi iktidar yönetemedi.  Sonraki günlerde Kızılay’ın çadır satmaları gündeme düştü. Bu olayı Türkiye Cumhuriyetine yakıştıramadım.” Dedi.

Tek adamlığın sıkıntılı bir yönetim olduğunu ifade eden milletvekili aday adayı Dursun Bayram “Şu anki yönetimde her şey Sayın Cumhurbaşkanımızın iki dudağı arasında. İstediği kişiyi istediği kuruma atayabiliyor. Kimseye sormuyor, dolayısıyla tek adamlık sıkıntılıdır. Bir bakan istifa edemiyor. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki bazı geleneklerimiz tek adamlık sistemi yok etti diye düşünüyorum. Veya Acemiyiz bu konuda, ben başkanlık sistemine karşı değilim, Cumhurbaşkanı henüz bu yönetime kendini adapte edemedi” ifadelerini kullandı.

Medyanın ikiye ayrıldığını ifade eden Bayram “ Medya ikiye ayrılmış. Bir yandaş medya hükümete dayanmış. Oradan beslenen medya. Bir de belediyeden, yerelden beslenen ayrı bir medya. Ana muhalefetin medyası var. Halk Tv ye Davutoğlu’nu alıyorlar. Davutoğlu daha düne kadar Ak Partinin silahşoru idi. Ama Muharrem İnce’nin adını bile anmıyorlar. Çünkü yukarıdan, tepeden aldığı emirler var. Özgürlük yok şuan, faşizm hem muhalefette hem de iktidarda var. Ama son günlerde iktidarın desteklediği kanallar gerçekleri görmeye başladı. CNN’de memleket partisinin baraj sorunu olmadığını yeni yeni söylemeye başladılar. Medya bizden yana bir şey söylesin istemiyoruz ama gerçekleri söylesinler.” Diyerek konuştu.

Yörenin Sesi Canik ve Yeşil Niksar Gazeteleri imtiyaz sahibi Cemalettin Bilgin canlı yayına gelen mesajlara da yer vererek güncel konuları değerlendirmeye devam etti.

Canlı yayını izlemek isterseniz bağlantı linki: