31 Mart 2022 Perşembe günü saat 19 civarlarında Niksar eski Erbaa yolu, İsmetpaşa mahallesinde cinayet işlendi.

Niksar eski Erbaa yolu, İsmetpaşa mahallesinde bulunan Oto Yıkama işyerine gelen Onur Temur isimli genç, işyeri sahibi Çağlar Korkmaz’a elindeki silahla ateş açarak ağır yaralanmasına neden olmuştur.

Oto Yıkama işyerine gelerek işyeri sahibi Çağlar Korkmaz’ı ağır yaralayan  ve olay yerinden uzaklaşarak karşı tarafta olan bir iş yerine girerek işyerinde elindeki silahla kendisini öldüren Onur Temur, olay yerinde can vermiştir.

Olayın duyulması üzerine yoğun trafiği olan bölgeye Polis ekipleri sevk edilmiş, olayın duyulması ile birlikte bölgeye Ambulanslar sevk edilmiş, olayda ağır yaralanan Çağlar Korkmaz kaldırıldığı Niksar Devlet Hastanesinde vefat etmiştir.

Olay bölgesine giden Polis ekipleri olayın yaşandığı iki işyerinde gerekli güvenlik tedbirlerini alması sonucu soruşturma başlatılmış, olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı işyerlerindeki Kameraların görüntülerinin alınması için çalışma başlatılmış olayla ilgili çok sayıda kişinin ifadesine başvurulmuştur.

Görgü tanıklarının ifadesine göre iki kişinin ölümüne neden olan olay sonucu olarak; Onur Temur adlı genç Oto Yıkama işyerinin  yan tarafına bir araçla geldiği, araçtan inerek elindeki silahla Oto Yıkamada oturan Çağlar Korkmaz’a ateş açarak ağır yaralanmasına neden olduğu, daha sonra olay yerinden uzaklaşmış ve karşı tarafta açık olan markete girerek işyerindeki kişiler silahın patlaması sonucu şaşkınlık ve korku ile  işyerinden çıkmış, olayın sıcaklığı ile markete girerek elindeki silahı kendi kalbine sıkarak intihar ettiği belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı olay yerinde yaptığı inceleme sonrasında markette bulunan kayıt edici Kameraya el koyarak hemen Kamera kayıtlarının incelenmesi istemiş iş yerindeki Kamera kayıtlarındaki net görüntüler sonucu Çağlar Korkmaz’ı ağır yaralayıp ölümüne neden olan Onur Temur’un elindeki silahla kendisini vurduğunu, iş yerindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.

Yaşanan olay çok açık ve net şekilde eldeki verilerle belli olduğu halde, olayda başka kişilerin olup olmadı, olayı yapan Onur Temur ile birlikte başka kişi veya kişilerin olup olmadığı yapılan soruşturma sonunda belli olacağı ifade edilmektedir.

Olay ile ilgili soruşturma Niksar Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturmak üzere Niksar Polis teşkilatına talimat verildiği, işyerinde kendi silahı ile intihar eden Onur Temur’un cesedi Tokat’a otopsi için gönderilmiş, olayda ağır yaralanıp vefat eden Çağlar Korkmaz’ın cenazesi Cuma günü camide kılınıp defnedileceği bildirildi.