Allah kimseyi iftiralarla karşılaştırmasın!.

“Çamur at izi kalsın, izi kalmazsa yoku kalır” sözü ne yazık ki günümüzde halen hayat bulmaya devam ediyor.

İstanbul seçimleri yapıldı, aradan 1 seneden fazla zaman geçti halen İstanbul belediyesi seçim sonuçları tartışılıyor.

İstanbul halkı şu veya bu şekilde tercihini yaptı, seçimleri tamamladı ve artık hizmet zamanı dedi, kendi kabuğuna çekildi.

Halkımız seçimlerde oy verdikten sonra seçimlere kadar sesini çıkartmıyor, sonra tercihini seçimde tekrar yapıyor ve 5 yıllık süreci böyle götürüyor.

Halkımız tercihini yaptı ve artık yapılması gereken hizmetleri bekliyor.

İstanbul halkı İBB konusundaki tercihinden memnun mu?, tabi ki memnun değil daha 1 yıl olmasına rağmen halk yaptığı tercihte hayal kırıklığı yaşıyor.

İstanbul halkı seçimlerde yaptığı tercihin pek çok nedeni var, ama istemeyerekte olsa tercihini yaptı, bu tercihte seçim kazanan kişi ne yazık ki erkende (halk tabiri ile) çamura yapmaya başladı!.

İstanbul halkını CHP adayına tercih yapmaya zorlayan en önemli neden AK Parti teşkilatlarıdır.

AK Parti İstanbul teşkilatları kendi seçmeninin sesine kulak vermedi, ülkemizin en büyük hizmetleri İstanbul’a yapıldı ama, halk derdini anlatacak teşkilat bulamadı, sonuç malum seçim göz göre göre kaybedildi.

Şimdi İstanbul seçimini tartışacak halimiz yok ama bizler tarihe not düşmek için gerçekleri yazmaya devam ediyoruz.

İstanbul seçimini kaybeden AK Parti mutlaka yapılan hataların nedenlerine bakacaktır. AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlerle ilgili konuşmasında çok önemli mesajlar verdiğini biliyoruz, konuşmaları içinde; belediyelerin insanlara hizmet yapası yermiyor, hizmetle birlikte insanların gönüllerini fet etmek gerekir” demişti.

Sonuç malum İstanbul seçimleri bitti, sonuçta devletin kuruları ile daha önce uyumlu çalışan İBB si artık uyumsuz hale gelmiş oldu.

Her seçim önemli ama, siyasetçiler için İstanbul seçimi daha da önemli.

İstanbul seçimini masaya yatırsak çok önemli noktalar ortaya çıkar, bir seçim yapıldı, halk tercihini yaptı, hizmet bekleyen halk hizmetlerden mahrum kaldı!.

İstanbul’a büyük bir Hastane yapıldı, İstanbul ve hatta ülkemiz için hayati önem taşıyan bir Hastanenin açılışı hastaneye gidecek yollardan dolayı kısa süre aksadı, sonra malum İBB sinin yapması gereken Hastane yolları sayın Cumhurbaşkanımızın emri ile Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılması emredildi ve yolları belediye yapmayınca Ulaştırma Bakanlığı yapmak zorunda kaldı.

İstanbul’da yapılan dev Hastanenin yollarını İBB si yapmış olsa idi, halk tarafından kim kazançlı çıkardı?, bugün iş başında olan parti ve belediye başkanı kazançlı çıkardı, yolları yapmadı kim kaybetti?, CHP ve belediye başkanı!.

İktidarlar ve belediye başkanları hizmet için seçilirler kavga için değil.

İktidar vermiş olduğu sözleri yerine getiriyor hizmetlerine devam ediyor, ama İBB si başkanı ne yazık ki halen hizmet yapmayarak  şov yapmaya ediyor, bu süreçleri İstanbul halkı mutlaka takip ediyordur.

Ülkemiz için çok kıymetli çalışmalar İstanbul’da yapılıyor, bu kıymetli hizmetler içinde T3 Vakfı, İBB ile arasındaki ortak hizmet protokolünü imzalanmış “Bir DENEYAP öğrencimizin bile eğitimini aksatmayacak, gönüllülerimizle Milli Teknoloji Hamlesi”. İçin önemli çalışmalar başlatılmıştı, ancak İBB başkan son günlerde sayın Selçuk bayraktar hakkında atılan iftiralar karşısında taraf olarak sessiz kalınca Vakıf yetkilileri yapılan anlaşma protokolunu tek taraflı fes etmek zorunda kaldılar.

Konu hakkında sayın Selçuk Bayraktar’dan açıklama; “Yalan ve iftiranın tarafında saf tutanlarla yolumuzu ayırdık” dedi.
T3 Vakfı, İBB ile arasındaki ortak hizmet protokolünü tek taraflı feshettiğini duyurdu. Konu ile ilgili Selçuk Bayraktar, “Haksızlık karşısında susarak yalan ve iftiranın tarafında saf tutanlarla yolumuzu ayırdık. Dene yap öğrencilerimiz endişe etmesin. eğitimleri en iyi şartlarda devam edecek” dedi.

Sayın Selçuk Bayraktar; “Vakfımıza yönelik iftiralara sessiz kalan, hakikati kamuoyuna duyurmaktan imtina eden İBB ile aramızdaki ortak hizmet protokolünü tek taraflı feshettik.

Bir DENEYAP öğrencimizin bile eğitimini aksatmayacak, gönüllülerimizle Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğumuza devam edeceğiz” diyerek kendilerine güvenen gençlerin asla yalnız olmadığının altını çizdi.

Sanırım İstanbul halkı bir seçimin ne kadar önemli olduğunu, HIRSLA KALKANIN ZARARLA OTURUR” sözünü hatırlamış olurlar.

Her seçim kıymetlidir ama İstanbul seçimleri ülkenin her kesimini ilgilendiren seçim olduğu için daha da önemli idi.

Seçimleri hangi partinin kazanacağı değil halkın ne kazanıp ne kaybedeceği önemlidir.

Bir siyasi parti  seçimi kaybetti ama, halk daha çok hizmetler kaybede bilirdi.

İstanbul halkı kısmen yinede şanslı, iktidar “bizler seçimi İstanbul da kaybettik artık İstanbul halk kendi kaderi ile baş başa” demedi, demiş olsa idi dev hastaneler yapılmazdı.

Ülkemizde hem hizmet yapacaksın, hem de en ağır iftira ve suçlamalara muhatap olacaksın!” ne yazık ki bu ülkeye hizmet yapan bir değerli insan sayın Selçuk bayraktar, yaptığı hizmetlere devam ederken İBB ile yapılan anlaşmayı tek taraflı fes ettiğini duyurdu, doğruda yaptı, en çirkin iftiralara artık dayanmak mümkün olamazdı!.

Günün Sözü: GÜN OLA HAYROLA