Halkın dile getirdiği ve yılların yıpratamadığı en önemli şey, halkın olaylar ve yaşadıkları zamanda söyledikleri sözlerdir.

Nereden başlayıp sonuca ulaşsak?, bilemiyorum.

Aklımız karışık, kalbimizde hüzün var!.

Halk arasında  “sendemi Bürütüs” sözleri, dostunu, sevdiğini “arkadan vuran” insan olarak bilinir.

Mesleğimiz gereği sosyal medyayı takip ediyoruz, haberleri ilgi ile izlemeye gayret ediyoruz.

İşimiz zor, zorlu bir hizmet yapıyoruz.

İşimizi seviyoruz, zorluklar asla hizmetimizin engellenmesine mani olamıyor.

Bu ülke insanı bugüne kadar çok çekti.

Türk milleti ne çekti ise, içimizdeki “BÜRÜTÜS”lerden dolayı çekti.

Dost gibi gözüken, dostça birlikte olduğunuz insanlardan bir kısmı BÜRÜTÜSLÜK edince işte insanın en güzel anları birden yıkılı veriyor.

Sabah sosyal medyada dolaşırken karşılaştığımız onlarca paylaşımdan dan bir iki tanesi dikkatimizi çekti.

Paylaşımı yapanlar eski Başbakanlardan Gelecek Partisi genel başkanı sayın Ahmet Davutoğlu’nun paylaşımı.

Bakalım Gelecek Partisi genel başkanı ne demiş?; “Yalvar yakar İsrail Cumhurbaşkanını Türkiye’ye getiren Sn. Erdoğan, bizi yine 28 Şubat ittifakı olmakla itham etmiş. Biz de ona 28 Şubat’ın savunan adamı Prof. Dr Necmettin Erbakan hocanın ifadesi ile cevap verelim: “Hadi ordan!”” diyerek paylaşım yapmış.

GP genel başkanı sayın Ahmet Davutoğlu’nu bu paylaşımından dolayı kınıyorum!..

Gerçekten çok çirkin bir paylaşım.

Eski başbakan ve daha önce Dışişleri Bakanlığı yapan bir kişinin bu şekilde hem devletimizi temsil eden Cumhurbaşkanı, hem de ülkemizi temsil eden bir makamı bu şekilde küçük düşürücü ifadele kullanmasını şiddetle kınıyorum.

Eski Dışişleri bakanlığı yapmış bir kişinin devletini ve kendisinin elinden tutup siyasetin zirvesine getirmiş bir devlet adamını bu şekilde hadsiz ve pervasız sözlerle eleştirmesi asla kabul edilemez!.

Bir insan!, şunu kendisine sormalı; “NE OLDUM DEĞİL, NE OLACAĞIM” demelidir.

Ne oldun?, ilk önce beklide hak etmediğin bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımız sizi siyasetin basamaklarına getirdi, sonra önemli bir bakanlığa gelmesini sağladı, daha sonra Başbakan olmasını sağlayarak ülkemizde ve dünyada bir devlet adamı olarak tanınmasını  sağladı.

Ülkemizde binlerde Bilim insanı, Prof var, bunlardan pek çoğu ülkesine öyle büyük hizmetler yapmıştır ki ancak onları bir avuç insan tanır, ama sayın Davutoğlu’nu  sayın Cumhurbaşkanımızın kendisine vermiş olduğu siyasi desteklerden dolayı bırakın Türkiye de tanınmasını, dünyada pek çok devlet adamı tanıma imkanı buldular!.

Peki AK Partide siyaset yaparken dünyayı dolaşıp binlerce devlet adamını tanıma imkanı bulan sayın Davutoğlu’na bugün yaptığı çirkin siyasetten dolayı  şunu söylerse; “sayın Davutoğlu sizi bizler Recep Tayyip Erdoğan’dan dolayı tanıdık, AK Partide görev yaparken hem ülkenizi, hem Cumhurbaşkanınızı yurt dışında çok ciddi mücadeleler yaparak savundunuz, hatta AK Parti davasından vazgeçersem “yüzüme tükürün” sözlerini dahi söylediniz, bu sözler aklı başında olan insanın söylememesi gereken sözlerken neden siz, “Ülkeler arasında ebedi kavga yoktur, ülkeler menfaatleri doğrultusunda ülkelerle ilişkilerini sürdürür” derse, acaba bu sözler karşısında sayın Davutoğlu ne cevap verebilir?.

Yine siyasetin kirli yüzünü görüyoruz!.

Eski Başbakan ülkemizdeki siyaseti kirleşmiştir, siyasetin kirli yüzünü ortaya koymuştur!..

Eski başbakan  ve Gelecek Partisi genel başkanı sayın Ahmet Davutoğlu kendisine siyaset imkanı sunan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kötüleyerek siyasette yükseleceğini düşünüyorsa hayatının hatasını yapıyor demektir.

Siyasetin içinde olan ve devlette görev yapmamış olan siyasetçiler AK partiyi ve Cumhurbaşkanımızı eleştirdiklerinde onların devlet tecrübesinin olmamasından dolayı makul karşılamak mümkündür, lakin Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış sayın Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanımızın İsrail Cumhurbaşkanının ülkemizi ziyaretinden dolayı insafsızca eleştirmesi  ve hatta; “Cumhurbaşkanı yalvar yakar Türkiye’ye getirdi” sözleri çok çirkin sözlerdir.

Devlet adamlığı önemlidir.

Devlette görev almış olan insanlar görevden ayrılınca karşı tarafı çok çirkin bir şekilde suçlamamalıdır.

Ayrıca sayın Davutoğlu Cumhurbaşkanımızı Hükümetten düşürmek için birlikte hareket ettiği partileri halkımız gayet iyi tanımaktadır.

28 Şubat tarihinde 6+1 parti bir araya gelip bildiri yayınladıklarında halkımızın 28 Şubat tarihinin ne anlama geldiğini bilmektedir.

Eskiden olsa halkımız pek çok konuyu bilmeden körü körüne siyasetçilerin peşinde gider idi, artık Türkiye 20 sene önceki Türkiye değil!.

Ne gariptir ki; Davutoğlu İsrail Cumhurbaşkanının ülkemizi ziyaretinden bir hayli rahatsızlık duymuş.

Hani birileri hep şunu söyler; “dış politikada sıfır problem, komşularımızla  iyi geçinmek gerekir” diyenler şimdi İsrail Cumhurbaşkanının ülkemizi ziyaretinden dolayı sayın Cumhurbaşkanımızı eleştiriyorlar!.

Suriye ile ilişkilerimiz gayet güzel idi, Nüfus Cüzdanları ile Suriyeyi ziyaretler başlamışken, ABD bir bahane uydurup Suriye’yi işgal etti, sonrasında Rusya’yı tahrik ederek işgale Rusya’nın da dahil olmasını sağladı, AB ülkelerini saymaya gerek varmı?.

Libya aynı şekilde istila edildi.

Irak aynı şekilde ABD  ve AB ülkelerini istilası ile yerle bir edildi, halen bu ülkelerde huzur sağlanamadı!.

İsrail’in yaptığı vahşeti, Filistinlilere yaptıkları zulümleri kimse unutmadı  ama, her zaman ülkeler birbiri ile kavga edemez.

Bakınız Rusya Ukrayna’yı işgal etmeye başladı, işgalin nedeni yine ABD, ama burada önemli bir ayrıntıyı dikkatinize sunmak isterim.

ABD İran’a yaptığı ambargolar ve baskılar son günlerde kalkmaya başladı, Rusya’dan Gaz ve Petrol alımları sıkıntıya düşünce ABD “terörist” ilan ettiği İran’la Gaz ve Petrol anlaşması yapmak için çalışmalar başlattı!.

Ülkemizde Dış işleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış ve şimdide bir parti genel başkanı olarak, yapılan önemli çalışmaları “kirli siyaset” için  eleştiriyorsa bu kişiden hiç bir şey olmaz. İnsan olmak farklı Devlet adamı olarak ülkenin sağlıklı yürütülmesi farklıdır!.

NE DİYELİM BU YAPILANLARA; “SENDEMİ BÜRÜTÜS”.

Günün Sözü; MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLUNU KINIYORUM.