EDİTÖR

HUZURLU BİR AY YAŞAMAK İSTİYORUZ

Gün dediğin nedir ki?, bir de bakmışsın gelmiş ve gidiyor.

12 ayın Sultanı olarak halk tarafından ifade edilen 11 ayın Sultanı Ramazan ayı geldi, ilk Teravih namazı kılındı, ilk Orucumuzu tutmaya başladık çok şükür.

Bu sene 29 gün Oruçlu olacağız, saat 03.39 da İmsak olacak, son yudumları bitirmiş olacağız, akşam saat 19.39 da ilk suyumuzu yudumlamış olacağız. Cenabı Allah tutacağımız Oruçları kabul etsin.

Bu sene 29 gün Oruçlu olacağız ve 16 saatlik sürede sabırlı, metanetli, huzurlu bir şekilde günlerimizi geçireceğiz.

Bu sene Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak, uzun bir tatil zamanı, Türkiye gibi ülkeler için uzun bir tatil, tatilciler gerçekleşen Bayram tatilinden en karlı çıkan kesimler olacak, tatil imkanları olan insanlar içinde önemli bir zaman.

Az çalışıyoruz, çok harcıyoruz.

Az çalışıyoruz, çok tüketiyoruz.

Gelişmesini tamamlamamış ülkeler için uzun bir tatil süreci, bu tür tatiller toplumu tembelleştiriyor, sonra istekler ve arzuların sınırı kalmıyor, toplumun mili ve dini değerleri alt üst oluyor, bu gerçekleri ifade etmek zorundayız.

Bu ayı mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmek istiyoruz, mübarek bir ay önemli bir ay, bu günlerin huzurlu geçmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret edeceğiz.

Bu ay af ve mağfiret ayı, duaların çok çok kabul olduğu günlerden birisini yaşıyoruz, Cenabı Allah insanların duasını sürekli kabul eder mutlaka ama, bu günler Allah’a yakın olmanın önemli günleri.

11 ayın Sultanı Pazartesi günü başlıyor, 29 gün sonra yine pazartesi günü son buluyor.

Ramazan ayı ilk günü 16 saat açlık  nefsimizle mücadele yapacağız, 29. Güne gelince 17 saat 2 dakika ile son bulacak, Bayram Namazı 4 Haziran 2019 Salı günü saat 05.43 de Niksar’da kılınmaya başlayacak.

Ülkemizin “BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ OLDUĞU” bu günleri inşallah halkımızın sağ duyusu ile huzurlu bir şekilde devam ettirmiş olacağız.

Bu anlamlı güzel günleri yaşarken, huzurlu günler devam ederken inşallah bu huzurlu günlere İstanbul seçimleri damgasını sıkıntılı bir şekilde vurmaz.

İstanbul Büyük Şehir belediye seçimlerinin ne olacağının karar günleri, millerimizin huzurunu bozmak için verilecek karardan dolayı çeşitli entrikalar sergilemek isteyenlere halkımız inşallah itibar etmeyecektir.

İstanbul Büyük şehir belediye seçimlerinin ne olacağı kararı bu günlerde belli olacak, seçimlerin kararı bu hafta sonuçlanacak.

İstanbul seçimlerinin yeniden yapılmasına karar verilirse belli bir kesin meydanlarda çıngar çıkartmak isteyecektir, yenilenmesi kabul edilmez ise sokaklar hareketlenmeyecek küçük çaplı yazılar yazılacak ama toplumda gerginlik olmayacaktır.

İstanbul seçimlerinin yenilenme ihtimali vardır, çünkü işin içinde maddi kayıplar vardır seçimlerin kaderini belirleyen hatalar çoktur, bu hususta Niksar’da bile bazı arkadaşlarla konuşurken ciddi gerilmeler yaşandığına göre işin içine makam ve mevkiinin girdiği İstanbul’da sıkıntılar zirve yapacaktır.

Hani derler ya; değneğin iki ucu da berbat, ama Hukuk adil bir karar vermek zorunda.

İstanbul seçimlerinin iki tarafı var, bir tarafta “haksızlığa uğradık, sandıklarda hile oldu, oylarda kaymalar var” diyen taraf  ve diğer tarafta; “biz seçimleri kazandık, seçimlerde hile yok, oy kaymaları düzeldi” diyenler.

Seçimlerin bittiği ilk günlerde şunu ifade ettik AK Parti;  “sandıklarda kullanılan oylarda kaymalar oldu, sandık başkanları  şaibeli ve devlet memuru olmayan kişilerden oluşmuş” diyerek elinde kesin belgeler ile itiraz yaptı, yapılan itirazların bir kısmı kabul edildi, açılan sandık sayısı İstanbul da %10, ortaya çıkan hata oranı 29 bin oy iken 13 bine düştü arada ciddi bir rakam var.

Seçimleri kazandığını iddia eden CHP ise; “seçimi biz kazandık Mazbatamızı verin artık” dedi, yapılan itirazlar İl seçim kurulları tarafından sona erince YSK sonuçlar beklenmeden CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na  mazbatası İl Seçim Kurulunca verildi, Mazbatanın verilmesi geçicide olsa verilmesi doğru oldu, ama son kararı artık YSK verecek son karar makamı Yüksek Seçim Kurumudur.

Huzurlu ve mutlu günler yaşamak istiyoruz ama İstanbul seçimini göz ardı edemeyiz, bu ülkeyi karıştırmak için her şeyi bahane ederek halkı kışkırtmaya çalışanların olduğunu unutmamak gerekir.

Bu süreçler yaşanmaya başladığında bizler şunu ifade ettik; ortada bir seçim süreci yaşanmış, yapılan seçimde kazanan ve kaybeden tarafların itirazları var, seçimlerin hemen ilk günlerinde AK Partinin; “sandıklarda kullanılan oylar başka partilere yazılmış, seçim sandığında 180 oy aldığımız belgeli, ama seçimin kaderini belirleyecek “birleştirme tutanağında” 180 oy başka partilere yazılmış” diyerek itirazlar  oldu. CHP ise; “hayır biz seçimleri kazandık, ilçe belediye başkanlıklarına neden itiraz etmiyorsunuz da Büyük Şehir Belediye seçimlerine itiraz ediyorsunuz?” diyerek itiraza cevap verdiler ve işler karışmış oldu.

İstanbul seçimlerinde bir kargaşanın yaşandığını herkes biliyor ve görüyor, ama bu kargaşanın “Arap saçına” dönmesini isteyenler var. CHP ilk itirazda seçimi kendilerinin kazandığından emin olduklarında; “hodri meydan, işi uzatmaya gerek yok, biz seçimi her şartta kazandık, oylar tekrardan tamamı sayılsın” demiş olsa idi ve gerçekten de, CHP adayı seçimleri az veya çok oy ile kazandığı ikinci defa tescillenmiş olurdu, CHP bir seçimi iki defa kazanmış olarak halkın karşısına çıkacak ve ciddi güç kazanacaktı, ama bugün öyle olmayacak.

Bizlerin İstanbul seçimlerini, şu kazandı, bu kaybetti diyecek durumumuz yok, bu kararı YSK verecek ama ortada bir sıkıntı var bu gerçeği görmek gerekir, bu ülkenin huzuru için.

Seçimlerin sonuçları halen tartışılıyor, yine tartışılacaktır, ama bizler bu ülkede huzurun hakim olmasını istiyoruz.

Önemli bir günde, doğru tespitleri ortaya koyduk, seçimlerin bir kazananı bide kaybedeni vardır, bu seçim içinde geçerlidir.

Seçimlerin bu ülke insanının huzurunu bozmamasını istiyoruz, sandıklara gidildi, oylar verildi, insanca, huzurlu ve mutlu yaşamak istiyoruz.

Günün Sözü: GÜN DEDİĞİN NEDİRKİ, GELİR VE GİDER.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.