Ailede, işte ve pazarda her şeyin ilacı HUZUR olsa gerek.

Huzurun olmadığı hiçbir yerde sağlıklı hayat olmaz.

Huzur her derdin ilacı olsa gerek.

2023 seçimleri yaklaştıkça, halkın huzurunu kaçırmaya çalışanların olacağını görüyoruz, inşallah bizler yanılırız.

Aslında huzurlu olmak her siyasetçinin arzusu olması gerekir tabiki amma, birileri ülkemiz insanının huzurunu kaçırmak için gayret ettiğini de görüyoruz.

Seçimler  bir milletin sağlıklı yönetilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Seçimler halkın hür iradesi ile yapılması en doğru karardır.

Günümüzde genel seçimler ve yerel seçimler halkın hür iradesi içinde yapılır, ama seçilen adaylar halkın hür iradesini yansıtır mı?, bu tartışma konusudur.

2023 seçimlerine az bir zaman kaldı, zamanı iyi kullananlar, halkın istek ve taleplerini dikkate alanlar sandıktan başarılı bir şekilde çıkacaktır.

2023 seçimlerinin sağlıklı bir şekilde sonuçlanması için bizler halk olarak  en doğru kararı vereceğiz, halkımızı sıkıntıya sokacak hiçbir oluşum ve ya algı bizlerin sıkıntıya sokmaması için gayret edeceğiz.

2023 seçimlerinde en çok konuşulacak konu başlıkları içinde ülkemizde yaşamak zorunda kalan mülteciler, daha çok Suriyeli, Afganistanlı ve Pakistanlı olan insanlar olacaktır, bunlar dışında ülkemizde yine kaçak yollarla gelen, Ermeniler, Ukraynalılar, tartışmalar içinde yer almayacaktır!….

Ülkemizde seçimler yaklaşırken, huzurun bozulması için başlatılan siyasi linç hareketi son günlerde bir hayli gündem oluşturdu, inşallah zaman içinde bu tartışma belli bir zaman durdurulacak, seçimler yaklaşınca yine gündemin ilk sırasında yer alacaktır.

Sahi aklımıza gelmişken not düşelim.

Ülkemizde yaşayan, kaçak yollarla ülkemize gelip hayatlarına devam eden Suriyeli, Afganlı, Pakistanlı insanlar tartışılırken, neden Ukrayna ve Ermenistan’dan gelen insanlar tartışma konusu olmuyor?.

ÜLKEMİZDE, Suriyeliler, Afganlılar, Pakistanlılar tartışılırken, Ukraynalılar, Ermeniler neden tartışılmıyor sorusunun cevabı sanırım tartışılan milletler ülkemize Türk milletine  en zor zamanlarda yardım eden milletlerin insanları, Ukrayna ve Ermeniler ise ülkemizin en sıkıntılı zamanlarında halkımızı arkadan hançerleyen milletin insanları olduğu içinmidir?.

Ukraynalı insanlar ülkelerinde savaşırken bir kısmı da ülkemize geldiler, her gelen insan yaşlı ve çocuk değil, bir ailenin tamamı gelerek ülkemizde yaşamaya devam ediyorlar.

Halkımız arasında kin ve nefret uyandırmak için sanırım birileri renk ayrımını dikkate alarak Suriyeliler, Afganlılar ve Pakistanlılar siyah renkli doğdukları için birileri renk ayrımını dikkate alarak Suriyelileri, Afganlıları, Pakistanlıları kabul etmiyorlar, ama Ermenileri ve Ukraynalılar sarı renkli beyaz tenli oldukları için birleri bunlar üzerinden bir algı yaparak halkı onlara karşı kışkırtmıyorlar!.

Ülkemize hangi milletten gelirse gelsin kapımızın herkese açık olduğunu devlet adamlarımız dile getiriyor.

Amma lakin ne hikmetse, Suriye’de var olan katliam devam ederken, halen “Suriyeliler dışarı” sloganları atanlar ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyenlerdir.

Sahi aklımıza gelmişken soralım. Zafer partisi genel başkanı Ümit Özdağ hangi ülkeden gelerek ülkemizde yaşıyor ve TBMM de Milletvekili olarak hayatını devam ettiriyor?

Şunu da pas geçmeyelim  “Suriyeliler dışarı” sloganları atanlar içinde İP genel başkanı Meral Akşener’de bulunuyor, peki İP genel başkanı Meral Akşener hangi ülkeden geldi ve ülkemizde yaşıyor?, Milletvekili oluyor, bir siyasi parti genel başkanı olarak ülkemizde söz sahibi oluyor?.

Ukrayna’yı anlarız, gerçekten Ukrayna da kardeş kanı akıyor, halen kan akması için başta ABD savaşı kızıştırıyor,dolayısı ile Ukrayna halkı kendi ülkesini savunmak için mücadele derken bir kısım insanların ülkemize gelerek yaşamak istemesini asla yadırgamıyoruz, burada yaş farkı gözetmeden söylüyoruz.

Pek Ermeniler onlarca yıldır ülkemizde yaşıyorlar, bunlar savaşta falan değiller, neden ülkemizde onarca yıldır yaşarken hiç kimse “Ermeniler dışarı” sloganı atmıyor?.

Bu ülkede Türk ve Müslüman olmak demek çileye tabi olmaktır.

Bu ülkede Türk ve Müslümanlara destek vermek çileye tabi olmaktır ve hatta Türk ve Müslüman milletlere destek veren ülke insanları da çileye tabi olarak yaşamaya mahkum edilmektedir!..

Ülkemizde hangi millet yaşarsa yaşasın, zor günler yaşarken ülkemize sığınan kim olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır.

Müslüman Türk milleti olarak ilk defa başka milletlere kapımızı açmamışızki!.

Koskoca Osmanlı imparatorluğu döneminde bile ezilen, katliama tabi kalan milletlere atalarımız sahip çıkmış, onları katledilmekten korumuştur.

Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, Osmanlı devletinin varisi olarak Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak ülkemize misafir olarak gelen ve ülkemize sığınan milletlere kapımızı açıyoruz.

Çünkü; Müslüman Türk milleti olarak bizler İNSANIZ, İNSANLARI SEVİYORUZ.

BİZLER; MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ OLARAK, YARATILMIŞLARI YARATANDAN DOLAYI SEVİYORUZ!….

Bizleri yaratan Cenabı Allah’a şükürler ediyoruz.

Türk milleti en zor zamanlarda bile zorda kalmış insanlara ve milletlere yardım eden dünyada en mükemmel milletiz.

Türk milleti olarak başka ülke insanlarının en zor zamanında onlara sahip çıkan en kıymetli milletiz.

Geçmişte her şeyi bilmek, iletişim imkanları bugünkü gibi olmadığı için  her şeyi görmeye bilir, duymaya bilirdik ama bugünkü iletişim ve teknoloji imanları ile halen yaşanan Ukrayna-Rusya savaşında hangi ülkelerin “KATLİAMLARIN”  devam etmesi için gayret ettiklerini ama ülkemiz Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’da yaşanan katliamların durması için mücadele den tek devlet başkanı olduğunu asla unutmayalım.

Ukrayna’da ve Rusya’daki Huzur, ülkemizde yaşanacak olan Huzurun anahtarıdır.

Bölgemizde yaşanacak olan Huzurun karşılığı, Türk milletinin huzurlu olması için önemli bir anahtardır.

Günün Sözü; YARATILMIŞLARI, YARATANDAN DOLAYI SEVERİZ.