Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesine bağlı Hüseyingazi köyünü ziyaret ederek, köy halkıyla bir araya geldi.

Köy halkının 1500 dönümlük alanda ceviz üretimi yapma talepleri üzerine Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta ceviz üretimine özel önem verdiklerini belirterek üretim yapılacak alanda incelemelerde bulundu. 

Tarım Tokat Ceviz Üretimi Geliştirme Projesi kapsamında 1500 dönüm alana ceviz dikilmesi için gerekli desteğin verileceğini belirterek baharda cevizlerin dikilmesi için çalışmalara başlanılmasını söyledi.

2023 Tokat Vizyonu kapsamında Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde ‘Tarım Tokat’ üst başlığı altında sürdürülen ‘Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi’ kapsamında ceviz üretimini arttırmak için çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali Dr. Ozan Balcı, köy halkının talebi üzerine Hüseyingazi’ye 1500 dönüm ceviz dikileceğini kaydederek hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.

Fidanların temininde, alanın etrafının çevrilmesinde ve sulamasında tam destek vereceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “İlkbaharda işi bitirelim. Ağaç dikmeyi seviyorum. Sizler ceviz üretecekseniz size yardımcı olmak benim işim. Sizleri yüreklendirmek benim işim.” dedi.

Niksar’la özdeşleşmiş olan Niksar cevizinin bir marka olduğunu  söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz dikilecek alanda yürütülecek çalışmalara tam destek verdiğini ifade etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Hüseyingazi köyü programında Selçuklu Alperenlerinden Melih Gazinin Kardeşi Hüseyin Gazinin türbesini ziyaret ederek merhumun ruhuna dua etti.

1500 dönümlük ceviz üretimi için çalışmaların hızlı bir şekilde yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı’nın inceleme gezisine Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan Orman Tokat ve Tarım Tokat ekibi katıldı.