Hükümetin ÇKS Çiftçileri İle İmtihanı

Hükümet Emeklilere 5 bin

Hükümet Emeklilere 5 bin TL ödeme yapma çalışmaları (ÇKS)  emekli Çiftçilere ödeme yapmaması tepkilere neden oluyor

Hükümet 5 TL ikramiye veya emekliye destek ödemesi yaparken, emekli olmuş olan Çiftçiler arasında  ÇKS belgesi olan Çiftçileri ödeme dışında tutması ciddi tepkilere neden olmaktadır.

Hükümet, “EMEKLİLERE 5 bin TL ödeme başladı” sözlerinden sonra köylerde yaşayan insanlar Ziraat Bankasına gidip parasını almak istediklerinde hesaplarında parayı görmeyince banka yetkililerine; benim hesabıma para yatırılmamış?” sorusuna; sizin ÇKS kayıtınız var ise size ödeme yapılmıyor” sözleri karşısında küçük çaplı üreticiler  ve köyde yaşayan çiftçiler bankada adeta İSYAN edercesine tepkiler vererek bankadan çıktıkları, etrafında ciddi tepkiler verdikleri dikkat çekiyor.

Sıkıntı içinde üretim yapan ÇKS belgeli Çiftçiler karşılaştık ödeme yapılmama konusunda ciddi tepkiler verdikleri, şehirde alamadıkları 5 bin TL destek ödemesini köy meydanına taşıdıkları dikkat çekerken, yerel siyasetçilerin çok ciddi sıkıntılarla karşılaştıkları görülüyor.

Yapılan araştırmada, Hükümet  “ÇKS belgesi olan Çiftçilere çeşitli destekler aldığı düşüncesi ile ödeme yapmama kararı karşısında” çiftçiler tepki vermeye başlamış aldıkları desteğin sene içinde 500-750, 1000-2000 TL civarında olduğunu söyleyerek tepkilerini ciddi boyutlara taşıdıkları görülüyor.

Emeklilere yapılan 5 bin TL ödeme planlamasında ÇKS belgesi olan çiftçilere ödeme yapılmaması ciddi tepkilere neden olurken, AK Partiye yıllarca destek veren çiftçiler tarafından bile çok ciddi tepkilerin başladığı dikkat çekiyor!.

AK Parti Hükümeti ÇKS belgesi olanlara ödeme yapmaması halk arasında Hükümet Denizden geçti, Derede boğuldu sözlerinin yankılanmasına neden olduğu ve Hükümet “ÇKS DEN DARBE YİYECEK” sözlerini yankılanmaya başladığı görülürken, Siyasetçilerin konuya duyarlılık göstermesi bekleniyor.