CAMİ DEĞİL, HASTANE LAZIM DEDİLER. İTALYADA CAMİ YOK.

İMAM DEĞİL, DOKTOR LAZIM DEDİLER,  İSPANYADA İMAM YOK

UMREDEN DÖNENLER SUÇLU DEDİLER, İNGİLTEREDE UMDEDEN DÖNEN YOK.

BÜTÜN KİNİNİZ İSLAMA İSE ALLAH SİZLERİ ISLAH ETSİN.
BİR BAŞKA HAYAT;

“İşin ilginç yanını sizlere izah edeyim. Çin’den gelen kitler için hiçbir TV kanalında, gazetede 2 milyon kit Çin tarafından ücretsiz gönderiliyor denmiyor.

Devletin hiçbir kurumu böyle bir açıklama yapmıyor. Ama bizim bu embesil arkadaşlar Çin’den kitleri bedava getirtiyorlar. Bunun sebebini de ta 82 yıl önce vefat eden Atatürk’e bağlıyorlar. Atatürk’ün kurdurduğu Hıfzıssıhha Enstitüsü güya veba aşısı bulmuş, bunları da bedavadan Çin’e göndermişler. Çinliler de bunu hiç unutmamışlar. Ve vefa borçlarını ödemek için o kitleri bedava gönderivermişler.

Bildiğin mal tayfası. Buna inanan yüz binlerce hatta milyonlarca garip insanlar var. Devlet Wuhan kentinden Türk vatandaşları almak için gönderdiği kargo uçağına maske, eldiven ve bir sürü tıbbi malzemeyi ücretsiz gönderdi. O yüzden de Çin 2 milyon kiti Türkiye’ye bağışladı bile diyemiyorlar, ki zaten böyle bir bağış yok, Çin’den alınan Kitler ve ilaçlar devlet tarafından ödemesi yapılmış.

Çin devleti Virüsle mücadele ederken Çin’de yaşayan vatandaşlarımızı almak üzere devletimiz Uçak gönderirken, aynı zamanda Uçak ile Maske ve sağlık malzemesini Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilk yardımı göndermiştir.

Bugün; İmamlardan Doktorluk bekleyen kardeşlerim bugün insan oğlu İmamların Müftülerin anlattıklarına kulak verseydi, Kuranı ve Resulüllahın sünnetini anlamış yaşamış olsaydı, bugün Dünya Virüs gibi bir mikropla karşılaşmış olmazdı. Batı suyla temizliği dahi bilmezken Allah’ın Gusül Abdestini Namaz Abdestini emretmesi, insanlar Aids hastalığı nı bilmezken Allah’ın Zinayı yasaklaması. Bankalar yokken Faizi yasaklaması. Gaspcılar hortumcular yokken hırsızlığı, haksız kazancı yasaklaması. Huzur evleri yokken “Anne babaya ÖF bile demeyin” ayeti. Dünya Savaşları yokken Savaşa her zaman hazır olun ayeti. İnsansız hava araçları yokken Süleyman A.S mın  Belkızın tahtını getirtmesi. Allah;  “öldükten sonra tekrar dirilteceğim” deyip omur ilikteki hücrenin çürümemesi . Okuma yazma dahi doğru dürüst yokken Allah’ın oku ayeti. Kalp ameliyatı yokken Allah Resulünun Kalbinin melekler tarafından yıkanıp tekrar yerine konulması olayı.  Gökyüzündeki  Atmosfer gibi tabakalar bulunmadan Allahın “yedi göğü yarattım” ayeti bunlar ilime bilime ışık tutmuyor mu. Bütün bunları anlatan Alimlerimiz Müftülerimiz İmamlarımız değil mi?.

Şimdi; insanlar azınca Allah bir musibeti insanları yeni bir sınava tabi tuttu, sınava hazırlanan insanlar olduğu kadar, Sınavın erteleneceğini düşünenlerde ortaya çıktı.

Yeri Gögü yaratanda Allah, İnsanlığa Nimetleri de veren Allah, Doğru ev yanlışın ortaya çıkması için insanları imtihan eden de Allah’tır.

Gün birlik ve beraberlik zamanı olmasına rağmen, Allah’tan gelen bir musibeti hiçe sayarak insanların bir birlerini suçlama yarışına girmesi sınavı yarıda bırakıp kaçanların sayısının artacağını gösteriyor.

Ne diyorduk; “BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR” Hocalarımız Allah’ın emirlerini, Peygamber Efendimizin (sav) tavsiyelerini yıllardır söyledi nasihat ettiler ama, insanlar yanlış yapmaktan geri durmadılar.

Allah bir Musibet verdi ki insanlar, kendilerine verilen nimetlerin kıymetini bilsinler yeniden kendilerine çeki düzen versinler istedi, ama birileri ısrarla farklı kurumlardaki insanları Doktorlarla kıyaslamaktan utanmadı.

İnsanlık ortaya çıkan Virüs ile mücadele ederken, Doktorlar ve Sağlıkçılar hastalanan insanları sağlığına kavuşturmak için mücadele derken birileri insanlar arasına fitne sokmak için; neden …. İmam var da Doktor sayısı İmamlardan az? deyince hastalık iyimi olacak?.

İmam Hatiplerin sayısı …. Olacağına sağlık Meslek Liseleri çok olsa idi, Meslek Liseleri çok olsa idi?” diyenler, İmam Hatip Liseleri kapanınca hastalık olmayacak mı idi?.

Allah insanları yaratırken tek tip yaratmamıştır.

Bu ülkede; Doktor olacak, Sağlık memurları olacak, Ebe, Hemşire olacak.

Bu ülkede Öğretmen, Memur, Mühendis olacak.

Bu ülkede; işçi, patron, Milletvekili, Bakan ve 1 tane Cumhurbaşkanı olacak.

Olacak ki; çocukları okutan Öğretmen, Öğretmeni yöneten müdür, müdüre okul yapacak yönetici olacak.

Olacak ki; Doktoru okutacak Öğretmen, Öğretmene hizmet edecek hizmetli.

Olacak ki;  Doktor, Doktora yardımcı olacak Hemşire, Ebe, sağlık memuru, bunlara hizmet edecek, çalıştıkları yerleri temiz tutacak işçi olacak?.

Olacak ki; Tıbben tedavi edecek Doktor, Doktorun tedavisi sonrasında ibadetini yaptıracak İmam, hafız veya Müezzin, olmalı ki, Allah’ın emirlerini, Peygamber Efendimiz (sav)in tavsiyelerini öğretsin, Allah’a kulluğun nasıl yapılacağına rehberlik yapsın, Camide insanlara rehberlik görevini yürütsün.

Bu ülkede, bir meslek diğerinden üstün değildir.

Doktor tek başına bir hiçtir. Doktora Hastayı hazırlayacak sağlık çalışanı, hizmetli insan, tedavi olması için ön hazırlık yapan Sağlık memurları, Hemşireler, Amaliyat yapılacak odanın hazırlanması için ekipmanları sağlıklı sunacak destek hizmetlerindeki insanlar.

Demek ki; herkesin Doktor olması mümkün değildir.

Bu ülkede her kes kendi rolünde oynayacak, Doktorun rolünü İmama, imamın rolünü Doktora oynatamazsın.

Yarım Doktor CANDAN, yarım Hoca İMANDAN eder, sözünü asla unutmamak gerekir.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara;  “Nüfusun % 80’i evde kalırsa virüs 4 haftada söner.Toplumun büyük bölümüne bulaşma ihtimali var ama virüs gittikçe zayıflayacak. Çünkü ideal yaşam alanı insan değil, yarasa. Zamanla insandaki gücünü kaybedecek.

Günün Sözü: BU ÜLKENİN DOKTORADA, HİZMETLİYEDE, HOCAYADA İHTİYACI VARDIR.