HATİPLİ KASABASI 6.YEMİŞEN PİKNİK ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

Hatipli Kasabası  6. Yemişen

Hatipli Kasabası  6. Yemişen piknik şöleni gerçekleşti, proğram saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından, program sunucu Ünal KOCABAY’ın kendi yazdığı Gurbet Kuşları şiirini okuyarak devam etti, daha sonra İstanbul Hatipliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kadın kolları Başkanı Hamide TANRIVERDİ’nin, İstanbul Hatipliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem AKKOÇ’un, Niksar Hatipli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Adnan TANIVERDİ’nin, Hatipli Belediyesi Belediye Başkanı Murat CENGİZ’in açılış konuşmalarıyla devam etti, yapılan konuşmalarda birlik beraberlik kardeşlik, dostluk mesajları verildi, sevginin ve saygının öneminden bahsedildi.

Hatipli 6. Yemişen Şenliğini çok coşkulu geçti, şenlik komitesince Vatandaşlar piknik alanında tek tek ziyaret edilerek bayramları kutlanıldı.

Proğram Sanatçı Gamze Gülerin sahne almasıyla devam etti. Hatipli’nin gençleri Sanatçıya eşlik ederek yörenin sevilen oyunlarını oynadılar.

Gerek İstanbul derneğine gerek Niksar Derneğine katkıda bulunan Piknik Ağalarına, eşlerinden hanım ağa seçilen hanımlar ödüllendirilerek Plaket verildi. Ayrıca İşadamı Ünal ŞİMŞEK Üniversite öğrencilerine 5 bin TL burs olarak Niksar Derneğine bağış yapmıştır.

Hatipli Belediyesi, İstanbul Hatipliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Niksar Hatipli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin birlikte organize ettiği şenlik her kurban Bayramının ikinci günü Yemişende şenlik düzenlenmektedir. Organizeyi İstanbul  Niksar Dayanışma ve Yardımlaşma Dernekleri, şenliğin giderleri Hatipli Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.

Şenliğimize Avrupa daki  İstanbul daki,Tokat, Niksar Fransa, Almanya, Hollanda, yurdumuzun dört bir yanında gurbetçi olan vatandaşlarımız sıla özlemini gidermek, kaynaşmak, tanışmak, buluşmak, sılai rahim yapmak  için bir araya gelen gurbetçilerimiz bayram sevincine ortak olmuşlardır.

Günün anısına Şenliğe katılarak hatipli halkını onurlandıran MHP Tokat  milletvekili  Yücel BULUT, AK Parti Tokat  Milletvekilleri  Yusuf BEYAZID,  AK Parti Tokat  Milletvekili Grup Başkan velkili Özlem ZENGİN ‘e günün anısı olarak birer plaket verilmiştir.  Milletvekilleri  yaptığı konuşmalarda Ülkemizin milli birlik ve beraberliğinin her şeyin üstünde olması gerektiğini, şenliklerin dargınlıkların son bulduğu,kaynaşmaların yardımlaşmaların çok olması gerektiğini belirttiler. Proğrama   MHP  il ve ilçe yönetimi, AKP İl ve ilçe yönetimi, il genel meclisi üyeleri Hacı YILMAZ, Ali ERDEM, Kaya ÇAKIRTAŞ, İl Genel Meclisi Başkanı Erol DUYUM, Başçiftlik Belediye Bakanı Murat TUNCER, AKP ilçe Başkanı Mürsel ŞEN, MHP ilçe Başkanı Fikir KOCABAY, Reşadiye MHP ilçe Başkanı, AKP il Genel Meclisi üyesi Yusuf AVŞAR, Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, milli Voleybolcu  Taner KABAKÇI, Büşürüm, Maşala,  Gerdengeş, Toklar, Karacaören  Dernek başkanları  ve binlerce vatandaş katılmışlardır.

Program gelen misafirlere ikram yapılarak devam etti. Program Hatiplili sanatçı Aşkın KARAKOÇ ve Yeliz Yıldırımın sahne almasıyla devam etti, program saat on dokuza kadar devam ederek son buldu.

 GURBET KUŞLARI

RIZKINI KAZANMAK İÇİ GİDER GURBET ELE,

HELAL LOKMA İÇİN ÇEKER GÜNLERCE ÇİLE,

ÖZLER HATİPLİSİNİ HER FIRSATTA GETİRİR DİLE,

HOŞ GELDİNİZ BABAOCAĞINA GURBET KUŞLARI.

 

KİMİSİ ALMANYADA KİMİSİ İSTANBULDA,

KİMİSİ AVUSTURYADA KİMİSİ HOLLANDADA,

HEP AKLI KALIR ANAVATANDA,

HOŞ GELDİNİZ ANA OCAĞINA GURBET KUŞLARI.

GURBET KAHRINI BİLE BİLE ÇEKERSİN,

İZİN BİTİNCE GURBETE GİDERSİN,

GÖZ YAŞLARINI GİZLİ GİZLİ SİLERSİN,

HOŞ GELDİN YAYLAMIZA GURBET KUŞLARI.

ÖZLERSİN HATİPLİDEKİ ANA BABA BACILARINI,

GARİPSİRSİN HATIRLARSIN ANILARINI,

UNUTMAZSIN YAPARSIN SILAİ RAHMINI,

ŞENLİĞİMİZE HOŞ GELDİNİZ GURBET KUŞLARI.

 ÜNAL KOCABAY

 ÖĞRETMEN