Siyasetçinin Halkımız ile buluşması doğru bir çalışmadır, sık sık yapılmalıdır.

AK Parti Tokat Milletvekili  ve Disiplin Kurulu Başkanı sayın Yusuf Beyazıt Cumartesi günü Niksar’a gelerek esnafları ziyaret etti.

Siyasetçinin halk ile buluşması doğru bir çalışma vede anlamlı bir hizmettir.

Siyasetçi halkın temsilcisi olduğuna göre, sık sık halkla beraber olmak, halkın dertlerini dinlemek onların en öneli görevleri arasındadır.

Geçen hafta AK Parti Tokat Milletvekili sayın Mustafa Aslan Niksar ziyaretini yapmış idi, bu hafta AK Parti Tokat Milletvekili sayın Yuusf Beyazıt Niksar’a gelerek halkla buluşu sohbet yaptılar dertleşme gerçekleşti.

Cumhur İttifakının iki lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Milletvekillerine kesin talimat vererek; “seçim bölgelerine gidiniz halkla buluşunuz” talimatları verdi ve Milletvekilleri seçim bölgelerine gelerek halkla buluştular.

AK Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Aslan ve Yusuf Beyazıt’ın sahada halkla buluşmaları onlar için önemli, vekillerin asilleri ile bir araya gelip asillerin dertlerini dinlemeleri, onların varsa dertlerine çözüm  bulmaları kıymetlidir.

AK Parti Tokat Milletvekili sayın Mustafa Aslan geçen hafta, Muhtarlar ile buluştular, daha sonra Taksiciler ile buluştu ve onların dertlerini dinledi, gerçekleşen sohbetten sonra sanırım siyasetçi halkın gözünde puan aldığını düşünüyorum.

Siyasetçiler çoğu zaman halktan kopuk yaşamaya başlıyor, seçimler yaklaştığında sahaya indiklerinde halk bu düşünceye doğal olarak tepki gösteriyor.

Muhtarların dertleri biter mi?, bitmez ama, onlarda seçimle iş başına geldikleri için köylerinde mahallelerinde vatandaşların dertlerini dinlemek ve onlara çözüm bulmak istiyorlar, çözümün çoğunluğu siyasetçide yani Milletvekillerinde olduğu için Muhtarların Milletvekilleri ile zaman zaman buluşması doğru bir düşüncedir.

Milletvekilleri Muhtarları ve vatandaşlarımızı dinleyince anında zaten her konuya çözüm bulamayacaktır, kısa zamanda çözüm bulunacak işler bellidir.

Siyasetçi halktan yetki alarak Milletvekili oluyor, seçildikten sonra ne yazık ki destek aldığı insanları unutuyor!. 

Seçmenin en büyük tepkisi kendisin yetki alan insanların, kendilerini terk etmeleri veya telefonlarına dahi cevap vermemeleridir!.

Muhtarlar dertlerini anlattılar, anlattıkları için rahatladılar, Taksici esnaflar Milletvekiline ve ilçe başkanına dertlerini anlattılar ve onlarda rahatladılar.

İnsanların en büyük sıkıntısı günlük yaşantılarında strese girmeleri,  stresli hayat yaşayan insanların rahatlaması, psikolojilerinin bozulmaması için dertlerini birilerine anlatmaları gerekiyor, en büyük dert ortakları arasında doğal olarak Milletvekilleri oluyor!.

AK Parti Tokat Milletvekili sayın Yusuf Beyazıt seçim bölgesi Niksar’a geldi, bir hayli esnaf ziyareti gerçekleştirdi, sanırım her ziyarette kendisini sıkıntıya sokacak bir süreçle konuşma ile karşılaşmadı, belki bazı insanlar kendisini eleştirmiş olabilir, bu eleştirilerde haklılık  ve haksızlık payları olsa da, sonuçta insanlar vekilleri ile dertleşmeleri duygu ve düşüncelerini paylamaları yine kendileri için faydalıdır.

Şu sözümü hatırlatmak isterim; “İNSANLAR KONUŞA KONUŞA, HAYVANLAR KOKLAŞA KOKLAŞAC ANLAŞIR” insanların konuşma dertlerini anlatma ihtiyacı var ise bu süreçten kaçmamak gerekir.

Bizler bile sıradan insanlarız, her gün çok sayıda insanın derdini dinliyoruz, çoğu zaman telefonla uzun süreli konuşmalar yapılıyor insanların dertlerini dinliyoruz.

Hele şimdi cep telefonları çıktıktan sonra, insanları bizleri işyerinde bulamadıklarında telefonla arayarak dertlerini anlatıyorlar ve uzun süreli anlatım yaptıkları halde bizler “oh ve yeter” demiyoruz!.

Neden mi?; vatandaş derdini anlatamaz ise, ilerleyen süreçte daha büyük strese girer ve telafisi mümkün olmayan sıkıntılar yaşayabilirler, o nedenle bizler bile uzun süreli insanları dinlemek zorunda kalıyoruz.

AK Parti Tokat Milletvekili sayın Yusuf Beyazıt, şehirdeki uzun süreli ziyaretinde AK Parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı kardeşimiz, bazı yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Başkanı sayın Özdilek Özcan ile birlikte ziyaret yaptılar sanırım bizim işyerinin bölgesinde ziyaretler gerçekleştiği için son ziyaret gazetemiz işyerine gerçekleşti.

Siyasetçilerin bizleri ziyaretleri onlar için çok önemli olduğunu düşünenlerdenim.

Neden mi?.

Bizler her gün halkın içindeyiz, insanlar yetkilileri bulamadığında mutlaka bizleri buluyor, ya işyerimize gelerek derdini anlatıyor veya telefon açarak dertlerini anlatıyorlar.

İnsanlarımız bizlere dertlerini anlatırken, herhangi bir kişi veya kurum hakkında sözler sarf ederken bizler onları tahrik ederek dinlemiyoruz, bizler onları rahatlatıcı, ikna edici ve çoğu zaman aynı anda dertlerini çözecek çalışmalar yapıyoruz, dolayısı ile Milletvekillerini halk ziyaretleri sonrasında bizleri ziyaret etmeleri, verdikleri emeklere son noktayı bizlerle koymaları kendileri için doğru ve anlamlıdır.

Tokat Milletvekili sayın Yusuf Beyazıt ve çalışma arkadaşları bizleri ziyaret ettiklerinde, yine memleket meselelerini anlattık, söyledik, şehir merkezinde yapılan alt yapıdan dolayı belediye başkanına teşekkür ederken, alt yapıyı yapan firmanın insanlara sıkıntı yarattığını da ifade ettik.

Ziyarette Yusuf bey şu düşüncesinin altını özellikle çizmek istedi; “yapılan alt yapı Niksar için çok önemli ve kıymetlidir, hizmet yapılırken mutlaka vatandaşımız sıkıntı yaşayacaktır lakin yapıldıktan sonra halkımız daha sağlıklı Su içecektir, bu düşüncemin altını çiziyorum ve bunu değerlendirmeni istiyorum” dedi.

Evet; Su konusunda Yusuf beyin sözleri çok kıymetli, bizlerde kendisine şunu ifade ettik; “vekilim Niksar’da yapılan alt yapı çalışması gerçekten çok kıymetlidir, her şeyden önce artık KANSER YAPAN ASPES borulardan Su içmekten kurtulacağız, alt yapı yapılırken tabi ki sıkıntılar olacaktır, bu sıkıntıların en az seviyeye düşmesi için alt yapıyı yapan firma mutlaka takip edilmeli daha sağlıklı hizmet yapması sağlanmalıdır, kazılan alanlardaki Elektrik, Doğal Gaz ve Telefon hatları ciddi zarar görüyor, bu konuya dikkat etmek gerekir” dedim.

AK Parti Tokat  Milletvekili sayın Yusuf Beyazıt Niksar’dan ayrılmadan önce yapımı devam eden Talazan Köprüsü, Aydınlık Evler arasındaki 13 kilometrelik yolu yapım alanına gittik, Yusuf bey yapılan çalışmayı çok beğendi, emek verenlere teşekkür etti, bizde her zaman olduğu gibi memleket meselesini gündeme getirdik.

Milletvekilimize; “ vekilim buraya yeni bir köprü yapmak gerekir, yolun hareketli olması bekleniyor, yan tarafa bir köprü yapılırsa ve bu bölgede DSİ bir çevre düzenlemesi yapar ise çok mükemmel olacaktır” dediğimde Yusuf bey; “evet buraya bir yeni köprü yapalım, gereken ne ise yardımcı olacağım, ayrıca buranın kısa zamanda tamamlanması için çalışma yapalım Niksar halkı bu güzelliği hak ediyor” dedi.

Halkla buluşmak böyle güzellikleri ortaya çıkartıyor, bu ziyaretler gerçekleşmemiş olsa, yapılacak hizmetler ya gecikecek veya hiç yapılmayacaktır.

Siyasetçilerimizin kendi halkı ile bir araya gelmesi, hem kendileri için, hemde halk için en doğru çalışmadır, mutlaka her fırsatta asiller ile vekiller bir araya gelmelidir.

Günün Sözü; Kim Evinde üç huyu terk ederse mutlu olur. 1.Eleştiriyi 2.Kınamayı 3. İğnelemeyi.-  Kim Evinde üç şeyi teşvik ederse huzurlu olur; 1. Sabrı 2.Şükrü 3.Kanaati.- Kim Evinde üç şeyi yasaklarsa ferahlık içinde olur 1.Gıybet 2.Tartışma 3. Küskünlük.