Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yıl sonu sergisi Niksar KENT PARK alanında açıldı

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yıl sonu sergisine Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, kurum amirleri, vatandaşlar ve kursiyerlerle birlikte aileleri katıldı.

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM haftası etkinliği dolayısı ile açılan yıl sonu sergisinde bir birinden güzel el sanatları eserleri sergilendi.

Her sanat dalında yapılan eserler misafirler tarafından ilgi ile izlendi, sergiyi gezenler yapılan güzel eserlerden dolayı kursiyerleri ve kur öğretmenlerini tebrik etti.

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM çalışmaları kapsamında yıl içerisinde; Yağlı Boya, Kara Kalem, Dikiş Nakış, Çini el sanat ürünleri, Mozaik, Tel Kırma sanatı, Ahşap Boyama, Ev Aksesuarları çalışmaları  ile birlikte Okçuluk, Voleybol ve Kings Boks sporları dalı ile sergi zenginleşti.

Niksar Halk Eğitim Merkezi yıl içerisinde 13500 insana ulaşarak 39 Kurs açılmasını sağladı, 6 Haziran 2022 tarihinde açılan sergi 690 eser yer aldı.

Niksar Halk Eğitim Merkezi yıl içerisinde Liseden mezun olan 200 Öğrenciye Üniversiteye hazırlık kursları verdi, ayrıca 80 öğrenciye de KPS ye hazırlık kursu vererek insanların iş imkanı bulması sağlandı.

 

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM çalışmaları konusunda Niksar Halk Eğitim Müdürü Bünyamin Çelik şunları ifade etti; 2021-22 Eğitim öğretim yılında 39 kurs açarak binlerce insanımıza ulaşarak bu çalışmayı gerçekleştirdik, sergini açılışına ilgi gösteren bütün katılımcılara,  personelimiz, kurs öğretmenlerim ve kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyorum, sergimiz Niksar kent park alanında hafta sonuna kadar açık kalmasını arzu ediyorduk, hava şartlarından dolayı sanırım gün içinde akşama doğru sergiyi kaldırmak zorunda kalacağız, Yağış olması dolayısı ile sergimizi açıkta tutma imkanımız yoktur” dedi.

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM çalışmalarının açılışını yapan Niksar Kaymakamı İlhami Doğan açılış öncesinde yaptığı kısa konuşmada; “arkadaşlar açılışını yapacağımız serginin alanı ve sergilenen eserlerden dolayı sizleri kutluyorum, henüz açışını yapmak üzere olduğumuz bu serginin hazırlanışı mükemmel, tekrardan kutluyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM çalışmaların sergisini Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ve eşi, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi ile birlikte Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan şerifler yaptılar.

Bir birinden güzel serginin gezilmesinden sonra Niksar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından YÖRESEL YEMEKLER kursu kapsamında AŞURE ikramı yapıldı.

Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün HAYAT BOYU EĞİTİM çalışmaları sergisinde yapılan ürünlerin satışının yapılması istekleri oldu, bazı kursiyerler satışın yapılacağını dile getirdi. Niksar Kaymakamı İlhami Doğan kursiyerlere ve kurs öğretmenlerine; arkadaşlar burada sergilenen eserlerden bir kısmını yeni Hükümet konağında uygun yerlere asmak için almayı düşünüyorum, çok emek vermişsiniz, el emeği göz nuru eserlerinizin belki ekonomik değerini tam olarak bilemesek bile yine de sizlere katkı olması bakımından eserlerini bedeli karşılığında almayı düşünüyorum, başarılarınızın devamını dilerim “dedi.

Sergi Pazartesi günü akşam saatlerine kadar açık kalacağı dile getirildi.