Hakkını savunanların yanında haklı olmaya çalışmadığında büyürsün!! Haklı olmak güzel değildir zaten, eftal olan haksızlık yapmamaktır!
Kusur ararsan bulursun mutlaka, kimse dört dörtlük değil çünkü bu hayatta, doğru bir tanedir lakin yanlış milyarlarca…! Kusursuz olduğunda değil, kusurları kapattığında mükemmel olursun..!
Sevmekten daha önemlisi sevildiğini bilmektir.. seni olduğundan daha yukarıya koymaları onlara tepeden bakman için değildir, çünkü bıraktıklarında canın çok yanar, yukarıdan düşmek hiç te kolay değildir..!
Hata yapmak insanı küçük düşürmez bilakis yaratılmış olmanın gereğidir lakin hatayı kabul etmemek basitleştirir insanı..!
Çocuğu olunca anne ya da baba olmaz insan, evladını ruhen, bedenen ve kalben doyurduğunda anne baba olursun..!
Saygın olmaktan daha mühimi saygılı olmaktır. Zaten saygı duymayı öğrendiğinde saygın bir kişilik ancak olursun..!
Yaptığın her hareketten, her sözden kendin mesulsündür o yüzden sana ne yapıldığından ne söylendiğinden daha çok kendi yaptıklarınla ilgilendiğinde refaha kavuşursun başka bir deyişle “kalite asla tesadüf değildir” ..!
Kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğin şeyi arkasından konuşma! Sanma ki arkasından konuştuğun daha güvenilir, rahatsız olduğun şeyi kişinin yüzüne söylediğinde doğru bir insan olursun..!
Ve sen; şunu hiç unutma! İnsan olmak mükemmel olmaktan daha iyidir. Mükemmel görünmeye çalışırken insanlığını kaybedince anlarsın yalnız olduğunu ve hiçbir yalnızlık mükemmel olmaya değmez! Şunu da sakın unutma ki nankörlük insanlığın bitmiş halidir..!
Kalın sağlıcakla
Esra EROĞLU