Ülkemiz üzerinde hain planlar devam ediyor.

Ülkemizde son günlerde pek ok bölgede Orman yangınlar olmaya başladı.

Ülkemizde Orman yangınlarını terör örgütü PKK  üstlenirken, CHP  yetkilileri ve İstanbul’da 5 “ağaç sökülmesin” diyerek eylem yapıp milyarlarca lira devleti ve milleti zarar sokan STK lar ve eylemcilerin sesleri çıkmaz oldu, işin vahim tarafı PKK terör örgütünün “oranları biz yaktık” beyanlarına rağmen CHP li yetkililer orman yangınlarından dorumlu olarak hükümeti eleştiriyorlar.

Gerçekten CHP yi anlamakta zorluk çekiyoruz, arada bir ülke menfaatleri için suskun kalan CHP çok hoşumuza gidiyor, bazen ülke menfaati için susmak bile önemli faydalar sağlıyor.

Ülkemiz Ormanlarını bir terör örgütü; “biz yaktık” demesine  rağmen CHP li yetkililerin terör örgütünün sözlerini dikkate almıyorlar ve onun uzantısı siyasi parti ile halen sarmaş dolaş oluyorlar.

PKK, CHP’nin kalesi İzmir’i yakıyor. CHP ise HDP’ye geçmiş olsun ziyareti ile meşgul,  sonra kalk isminin önüne şov için “TC” yaz, sabahtan akşama kadar edebiyat parçala, bu ülkeye böylemi sahip çıkılacak?.

CHP artık kendisini toparlamalıdır, ülke menfaatleri için artık ileri adımlar ve hamleler yapmalıdır. İzmir de ormanları PKK yakarken, CHP İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun HDP li partilileri ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunması çok vahim bir sonuçtur.

CHP yetkilileri bizler gibi insanları üzdükleri kadar, gerçek anlamda Atatürk CHP sini savunan CHP insanları da çok üzüyorlar.

Emekli bir Albay PKK terör örgütünün Ormanları yaktığını ve yakma nedenlerini çok açık bir şekilde ifade etmiştir.  Albay Yıldırım: “PKK katliamı yaptı, yandaşları psikolojik harekât yürüttü. PKK yalnız değildi, eş zamanlı yapılan açıklamalar, oluşturulan bilgi kirliliği bunun delilidir. Amaçları Erdoğan’ı zora düşürmek, kaos oluşturmaktı” diyor, emekli Subayın bu sözlerini asla yabana atmamak gerekir, üzerinde durulması gereken önemli konudur.

Emekli subay Haluk Yıldırım’ın açıklamalarını okuyunca insan dehşete düşüyor, vatana ihanetin hangi boyutlara getirilmek istendiğini açıkça ortaya koyuyor.

“PKK yalnız değildi profesyonel bir organizasyon var”

‘Kulisvar’a konuşan Emekli Pilot Albay Haluk Yıldırım çok önemli açıklamalarda bulundu: “PKK çevre katliamı yaptı, yangınlardan nemalananlar psikolojik harekât yürüttü. PKK yalnız değildi, eş zamanlı yapılan açıklamalar, oluşturulan bilgi kirliliği bunun delilidir. Amaçları devleti ve Erdoğan’ı zora düşürmek, kaos oluşturmaktı.” “THK belli çevrelerin arpalığı olarak kullanılıyor, iş yapamaz hale geldi” diyerek ülkemizin karşı karşıya kaldığı saldırıya dikkat çekiyor.

Bakınız şu hain plana;  Sabotajları PKK ve terör örgütlerini yöneten güçlerin planladığını söyleyen Yıldırım, yangınların amacının devletin üzerine gitmek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor duruma düşürmek, bu konuda yetersiz ve güçsüz olduğu yönünde algı oluşturmak, ilgili bakanlıklara belli suçlar isnat etmeye çalışmak ve kaos oluşturmak olduğunu ifade etti.

Emekli Pilot Albay yaptığı açıklamada hayret verici noktalara değinmiş, bu sözleri bizler alarak saygıdeğer okuyucularımıza sunmayı bir vatandaşlık görevi olarak görüyoruz.  Yıldırım açıklamaya devam ediyor; “Sabotajların amacı ülkede kaos meydana getirmekti” diyen Emekli Pilot Albay Haluk Yıldırım, “Başaramadılar. Amaçları devletin üzerine gitmek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor duruma düşürmek, bu konuda yetersiz ve güçsüz olduğu yönünde algı oluşturmak, ilgili bakanlıklara belli suçlar isnat etmeye çalışmak ve kaos oluşturmaktı. Terör örgütü PKK yalnız değildi, eş zamanlı yapılan açıklamalar, oluşturulan bilgi kirliliği bunun delilidir. Öyle bir organizasyon ki ne tür bir karar verirseniz verin, oradan bir siyasi sonuç çıkarabilirler. Halkın nabzını tutuyorlar. Halk onların istediği gibi düşünmeyince, halkı yönlendirmek için ikinci bir girişime ihtiyaç duyuyorlar. Bakanlar, kurumlar, yetkililer gerçekleri ortaya koydu, çevre katliamından beslenenler, dezenformasyon ile olayı farklı boyutlara çekmeye çalıştı. Terör örgütü PKK yangınları üstlendi, olaydan siyasi olarak nemalananlar halen aksini iddia etti. Bu akıl tutulması değildir, bu profesyonelce yürütülen psikolojik harekâttır. Özetle, PKK çevre katliamı yaptı, yangınlardan nemalananlar psikolojik harekât yürüttü. Ve devam edecekler. Çünkü planları tutmadı, başarısızlıklarını gidermek için yeni hamleler yapacaklardır” diyor ve bir başka önemli konuya temas ediyor.

Yıldırım açıklamasında; “THK BELLİ ÇEVRELERİN ARPALIĞI OLARAK KULLANILIYOR”, THK üzerinden yapılan algı operasyonlarının da bu psikolojik harekatın bir parçası olduğunu ifade eden emekli pilot albay Yıldırım, sert konuştu. THK’nın kendi eksikliklerine odaklanması yerine, yolsuzluk ve siyasi ayak oyunlarıyla gündeme geldiğini belirten Yıldırım, “Üzülüyoruz. Bir sürü yolsuzluk var, paralar orada yeniliyor. Davalar ortada. Bazı emekli generallerin ve çevrelerin arpalığı olarak kullanılan bir yer Türk Hava Kurumu. İhmalleri ortada. Artık THK iş yapamaz hale geldi. Acilen yeniden organize edilmelidir” diye konuştu.

THK bu ülkenin önemli değerleri içindedir, bu kurum artık yıpratılmamalıdır, yıpratılmaması için bu kuruma devlet neşter vurmalıdır, THK da yeni bir beyaz sayfa açılmalıdır, açılacak beyaz sayfanın kurumu güçlendireceği siyasilerin oyuncağı olmaktan çıkartacaktır.

Ülkemiz üzerinde oynanan hain planlar şu veya bu şekilde devam ediyor, ihanete ortak olmamak için siyasi düşünceleri ve ayrılıkları bir kenara bırakıp ülkemize sahip çıkmalıyız.

Ülkemiz üzerinde oynanan hain planlar karşısında CHP ye çok iş düşüyor, siyasi ayrılıkları bir tarafa bırakıp ülkemizin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için  mutlaka CHP önemli roller üstlene bilir.

CHP bu ülkenin bir değeridir, ama siyasi çıkarları için ülkeyi çeşitli sıkıntılara sokacak hareketlerden ve özellikle HDP ile iş birliği yapmaktan kurtulmalıdır.

CHP 1950 yılından sonra tek başına iktidar olamamış ama, halen devletin önemli mekanizmalarında etkilidir, CHP bundan sonrada iktidar olamaz ama, hiç değilse Türk milletinin gözünden gönlünden tamamen düşmeden kendisini toparlamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanetlerin son bulması için vatan ve milletini seven siyasi partiler bir olmalı, her türlü ihanete ve teröre karşı mücadele yapmalıdır.

Günün Sözü: Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.