Gürçeşme ilkokulunca yıl sonu sergisi, kermes ve konser düzenlendi.

Hazırlanan  etkinlik Ulu Önder Atatürk’ün ve kahraman şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ile başladı akabinde İstiklal Marşı okundu. Törene Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, kurum amirleri, ve veliler katıldı.

Gürçeşme ilkokulu müdürü İrfan Kayapınar konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Kayapınar ” Sayın Kaymakamım, Sayın Protokol Üyeleri, Kıymetli Öğretmenlerim, Değerli Misafirler ve Sevgili Öğrenciler.

Resim sergimize ve kermesimize hoş geldiniz.

Bir eğitim – öğretim yılının daha sonuna doğru gelirken öğrencilerimizin bir yıl boyunca yapmış olduğu nadide resim eserlerini siz değerli konuklarımızla paylaşmak istedik. İnsandan geriye kalan en değerli miras, eseridir. Bu bilinci aşılamak, aynı zamanda sanata gereken önemi vermek amacıyla buradayız. Sanat bir toplumun hayatla olan bağıdır. Sanat eğitimi öğrencilerimizdeki üretme duygusunu ortaya çıkarır ve kendilerini ifade etme becerilerini geliştirir.

Aynı zamanda kermesimizle ilgili de duygularımı paylaşmak isterim. Kermesler; birliğin, beraberliğin ve muhabbetin artırıldığı etkinliklerdir. El emeği, göz nuru yapılan yemeklerin yenildiği, yardımlaşmanın artırıldığı etkinliklerdir. İmece usulünün gönüllere işlendiği el ele verilmesiyle ortaya çıkan güzelliklerin yaşandığı birlikteliklerdir. Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Sizlere okulumuzdan bahsetmek istiyorum. Okulumuz 3 idareci, 18 öğretmen, 208 öğrenci ve 2 hizmetlisi bulunan Niksar Gürçeşme kasabasında hizmet veren bir eğitim kurumudur.

Kısıtlı imkânlara rağmen 2021 – 2022 eğitim – öğretim yılı içerisinde çok güzel işler yaptığımızı düşünmekteyiz. Bunlardan birkaç örnek verecek olursak:

Teknofest bölge finallerine ilçemizden gidebilen 4 projenin 2’si bizim okulumuzdan seçilmiştir.

Dün Arı günü resim yarışmasında il 2.’si okulumuz öğrencilerinden olmuştur. 3. kitap okuma yarışmasında 3 öğrencimiz ilçede dereceye girmiştir.

Grekoromen güreşte 3 altın 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile okulumuz takım bazında il ikincisi olmuştur.

Çat kapı projemiz kapsamında akşam saatlerinde köylerde oturan 30 veli- öğrenci ziyareti yapılmıştır.

Sıfır atık projesinde ilçede belge alan ilkokul Gürçeşme’dir.

Ayrıca akademik alanda Son 3 yıldır ilçede LGS da 15 okul içerisinde ilk 3’te yer almaktayız.

Tarımda da gereken önemi vererek Okul bahçemize 100 bağ çubuğu, 110 ceviz, 60 meyve fidanı dikmiş bulunmaktayız. Görüldüğü gibi durmuyor, çalışıyor üretiyoruz.

Kıymetli misafirlerimiz

Resim sergimize ve kermesimize geldiğiniz için hepinize tekrar tekrar ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım.” Sözlerine yer verdi. Akabinde Niksar Kaymakamı İlhami Doğan kısa bir konuşma yaptı ve hazırlanan etkinliğin açılışı yapıldı.