Güçlü Türkiye hayali kuranlar hedefine adım adı ilerlerken, Güçlü Türkiye olmasını istemeyenler hayal kırıklığı yaşarken, ülkemize saldırmaya devam ediyor.

Şu anlamlı sözü bir kez daha hatırlatmak isterim; “ey oğul hırsız içerde iken kapı kilit tutmaz”. Gerçektende öyle, bizleri dışarıdaki hain düşünceler değil, içimizde bulunan ihanet içindeki hainlerden en büyük darbeyi yiyoruz.

Türkiye’nin güçlü olmasından kimler rahatsızlık duyar?, Türkiye düşmanları, peki ülkemizde güzel yapılan işleri kötü olarak anlatmak, yazmak kimin işine yarar?, Türkiye düşmanlarına, peki o zaman içimizdeki bazı kişiler neden halen ülkemiz yararına yapılan güzel işlere kötü demekte ısrar ediyor?.

Şu gerçeği artık birileri iyi anlamalıdır, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile Türkiye’nin son 17 yılda geldiği noktaya vurgu yapan Cumhurbaşkanımız; “Bugün üzerinde oyun oynan değil, bölgesinde artık oyun bozan kararlı bir Türkiye var” dedi. Gerçektende bu sözler çok önemli eskiden ülkemiz üzerinde oyun oynanır istedikleri gibi hareket ederlerdi, artık Türkiye haince kurulan oyunları bozuyor ve milletlerin huzurlu yaşaması için oyun kuruyor.

Cumhurbaşkanımız; “Türkiye emin ellerde. Türkiye; emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyun bozan kararlı bir Türkiye var. Bugün birkaç milyar dolar için el açan değil dünyada millî gelire oranla en fazla insani yardım yapan cömert bir ülke var” diye konuştu.

Evet; artık cömert bir dünya ülkesi Türkiye var, bu güçlü Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlık duyan şer güçler ve ülkeler var, bunların değirmenine Su taşıyan içimizde işbirlikçiler var.

Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan NOTO liderler zirvesi için gittiği Londra’da önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanımız katıldığı toplantıda şunları ifade etti; “Türkiye’ye “Suriye’de ne işiniz var?” diyenler bulunduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir de diyorlar ki ‘Suriye’den ne zaman çıkacaksınız?’ Bizim onlara verdiğimiz tek cevap var; sizin Suriye’de ne işiniz var. Evet, biz oradayız, orayı teröristlerden temizleyene kadar oradan çıkmayacağız. Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok, ama gözü olanlar lütfen terk etsinler” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanımız Londradaki vatandaşlarımıza hitap ederken konuşması sık sık alkışlarla karşılık buldu ve önemli açıklamalarda bulundu; “40 YILDA TERÖRE ÇOK KURBAN VERDİK” dedi,  Cumhurbaşkanımız, bugün gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi’nde terör konusunu görüştüklerini belirterek, şöyle devam etti: “Terör konusu bizim 40 yıllık konumuz; 40 yılda teröre çok kurban verdik. Bütün bunlar olurken maalesef bizim kapımız çalınmadı, ‘Başınız sağ olsun.’ denmedi, arayıp soran da olmadı. Terör örgütlerine on binlerce tırla silah, mühimmat, araç gereç gönderenler bize paramızla silah vermedi, araç gereç vermedi ama biz bütün bunlara rağmen çalıştık, gayret ettik. Evet, şimdi kötü komşular bizi ev sahibi yaptı. Terörle mücadelede hâlâ bize akıl verenlere biz sadece şunu söylüyoruz; “siz aklınızı kendinize saklayın.” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti; “İslami terör” ifadesinin de yanlış bir ifade olduğuna ifade eden Cumhurbaşkanımız;  “İslam bir barış dinidir, barış dini olan dinimize asla terörü yaklaştıramazsınız. Teröre sıfat olarak İslam’ı, onun yanına koyamazsınız, bu ifadeyi kullananları kusura bakmasınlar bende lanetliyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız;  “TERÖR; MİLLET YA DA DEVLET FARKI GÖZETMEYEN VE TÜM İNSANLIĞI TEHDİT EDEN BİR BELADIR”

Birleşik Krallık’ta yaşanan Türk vatandaşlarından, bu ülkedeki özgürlükleri suistimal eden PKK-YPG’li teröristler ile FETÖ’cü alçaklara meydanı bırakmamalarını isteyen Cumhurbaşkanımız,  şöyle devam etti: “Lütfen, muhataplarınıza bu ihanet çetelerinin gerçek yüzünü anlatınız. Bu yapılara karşı gösterilen tahammülden, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir Türk olarak duyduğunuz rahatsızlığı dile getiriniz. Bu örgütlerin, Birleşik Krallık’ın da düşmanı olduğunu, zira terörün; millet ya da devlet farkı gözetmeyen ve tüm insanlığı tehdit eden bir bela olduğunu vurgulayanız. Elbette bu süreçte birilerinin bizi çekmek istediği tuzağa asla düşmeyiniz. Terör örgütlerinin fanatizminin, bilhassa da gençlerimizin heyecanını yönlendirmesine lütfen göz yummayınız.”   Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyaya örnek olan engin hoşgörümüzü hiçbir zaman yitirmeyiniz. Çevremizdeki haksızlıklarla mücadele ederken, hukuk, demokrasi ve meşruiyet zemininden kesinlikle ödün vermeyiniz. Sizler hak ve adaletin sözcüsü olursanız, terör destekçilerinin yalan ve iftiraları boşa çıkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu çabalarınızda her zaman yanınızdadır” diye ekledi.

Cumhurbaşkanımız yoğun ilgi gördüğü toplantıdaki konuşmasına şu sözlerle son verdi;  “Asyalı, Afrikalı, Türkistanlı, Keşmirli, Arakanlı, Yemenli, Libyalı, Suriyeli  ve Filistinli mazlumlara selamlarımı iletiniz” diyerek programı düzenleyenlere de şükranlarını  ifade etti, önemli toplantılarla Türkiye’nin haklı gerekçelerini dile getirdi, terör örgütleri konusunda NOTO ülkelerinin dikkatini çekerek; hiçbir terör örgütü ile ülkeler birlikte hareket edemez, etmemeli, terör örgütleri ile birlikte hareket edenler bir gün mutlaka belasını bulacaktır” şeklindeki düşüncelerini NATO ülkeleri dilerlerine hatırlatmış oldu.

Cumhurbaşkanımızın toplantılar sonrasında yapılan her açıklamayı bütün dünya milletleri ilgi ile izlediğini görüyoruz, Cumhurbaşkanımızın konuşmalarından bazı NATO ülkeleri çok rahatsızlık duyduklarını her fırsatta ülkemizi kötülemek istediklerini görüyoruz, özellikle son aylarda Fransa Cumhurbaşkanının ülkemiz üzerinde oynamak istediği oyunların bozulması, yıllardır sömürdüğü Afrika ülkelerinde yaşadığı sıkıntılar inşallah Fransa’nın sonunu getirecek nitelikte olacaktır.

Fransa Cumhurbaşkanının karnının ağrısı Cumhurbaşkanımız sayesinde uyanan, artık sömürülmek kanlarının emilmesini istemeyen Afrika milletleri var.

Orta Doğunun ve Afrika ülkelerinin sömürülmesine karşı çıkan bir Türkiye olunca, kan emici sözde insan hakları savunuzu ülkeleri rahatsız ediyor.

Dünyada süper ülke olarak görülen ABD nin halen terör örgütleri ile işbirliği yaparak ülkemize karşı oynadığı oyunlar Suriye de devam etmektedir, inşallah oynanan bu oyunlarda kısa zamanda bitecektir.

Türk milleti olarak GÜÇLÜ TÜRİYE’nin oluşması için çalışmak çalışmak çalışmak zorunda olduğumuzu asla unutmayalım, Cumhurbaşkanımıza her alanda sahip çıkalım.

Günün Sözü: GÜÇLÜ TÜRKİYE HAİNLERİN OYUNLARI HER ZAMAN BOZACAKTIR