Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ettiler.

Gökçeli Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu, CHP ilçe Başkanı Zafer Başar, DSİ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü Salih Gürer Ünsal, emekli Eğitimci Bedrettin Güreş Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek bir süre sohbet yaptılar güncel konuları konuşarak değişen dünyada ülke genelinde ve Niksar’da, Tokat’ta neler yapılıyor?, düşünceleri hakkında düşüncelerini paylaştılar.

Gökçeli Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu; “Cemalettin abi Üzüm Bağ Bozumunu Allah nasip ederse  Ekim ayının ilk haftası düzenliyoruz, busene çok verimli ürünlerimiz var inşallah üreticilerimiz bu yıl daha çok ekonomik imkanlara kavuşacak” dedi.

CHP ilçe başkanı zafer Başar; “Mustafa başkan Yaylanız çok mükemmel burada her hizmet yapılabilirsiniz, Yayla Turizmi şenliklerle birlikte inşallah gelişir, başarılar dilerim” dedi.

Gökçeli Belediye Başkanı Koyuncu; “ Zafer bey gerçekten yaylamız mükemmel, her yıl Kültür ve Sanat şenliği yapıyoruz, inşallah yaylamızın hak ettiği konuma getireceğiz, Yayla Turizmi bölge için çok önemlidir, Ekim ayının ilk haftası Bağ Bozumu etkinliği yapacağız sizleri de bekleriz” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin; başkanım Sulama Göleti ne durumda?” diye sorduğunda başkan Koyuncu; Cemalettin abi DSİ den inceleme ekipleri geldi şu anda sondaj çalışmaları başlatıldı, Su kaçıran bölgenin tespiti için çalışalar devam ediyor, bakalım nasıl bir çözüm bulacaklar bekliyoruz bölgemiz için Sulama Göleti çok önemli” dedi.

Bilgin;  “Başkanım ilginç bir tesadüf, Salih kardeşim biliyorsun DSİ genel müdürlüğünde çalışıyor, Gölete gelelim bir çalışmalar ne durumda” dediğinde, başkan Koyuncu; “çok isabetli olur, Salih beyin ismini duyuyordum güzel bir karşılaşma oldu, ziyaretinizden mutlu olurum tabiki ne zaman isterseniz her zaman beklerim” dedi.

DSİ şube müdürü Salih Gürer Ünsal da; “başkanım hayırlı olsun, çözümsüz bir şey yoktur, daha önce alınabilecek tedbirler alınabilirdi, ziyaret edelim nedir son durum, bölgede çok sayıda Gölet yapıldı, hayırlı olsun” dedi.

CHP ilçe başkanı Zafer Başar; arkadaşlar partimizin 99. Kuruluş yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla yapacağımız kutlamaya sizleride bekleriz” dedi.

Bilgin; “Zafer abi yerelden genele geçersek Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı kim olur?” dediğinde, CHP ilçe başkanı Başar; “tabiki genel başkanımız sayın kemal Kılıçdaroğlu’nun olması gerekir, bu doğal bir düşüncedir, ama 6 tılı masa olarak ifade edilen çalışma içerisinde kim Cumhurbaşkanı adayı olur bunu bekleyip  göreceğiz bütün teşkilatlarda sayın Genel başkanımızın aday olması beklentisi var” dedi.

Bilgin; benim birkaç gün önce yazdığım köşe yazımda, aynen sizlerin düşüncesini paylaşmış oldum, Millet İttifakının adayı CHP genel başkanınız olmalı” demiştim isabetli bir düşünce olduğunu düşünüyorum, birileri çeşitli sözlerle algı yaratmış olsada, 6 tılı masanın en güçlü adayı genel başkanınız başarılar dilerim” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’i emekli eğitimci Bedrettin Güreşte ziyaret etti, samimi sıcak sohbetler yapıldı, Reşadiye bölgesinde 7 askerin şehit edilme olayları, daha önce bölgedeki terör hareketleri ve bugün gelinen noktada ülkenin terörle mücadelesi konularında samimi sohbet yapıldı.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Bilgin’i Köklüce (Fatlı) köyü dernek başkanı Aydın Bolat’ta ziyaret ederek 25 eylül 2022 tarihinde yapılacak olan şenlikle ilgili sohbet yaptılar, Bolat; “Cemalettin kardeşim geçen yıl Köklüce şenliğinin 1. cisini yapmış idik inşallah Pazar günü 2 cisini yapacağız halkımızı sizin vasıtanızla davet ediyorum” dedi.

Bilgin; “Aydın abi başarılar dilerim, köyde yaptığınız çalışmalar köyde yaşayan insanlara enerji verdiğini görüyoruz, başarılar dilerim” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi yoğun bir ziyaretçilerle birlikte Niksar gündemini yapılması gerekenler ve yapılmayan çalışmalar hakkında düşünceler paylaşıldı, samimi sohbetlerden sonra misafirler gazeteden ayrıldılar.