FECİ KAZA 7 ÖLÜ 30 YARALI

  İstanbul’da vefat eden

 

İstanbul’da vefat eden Zülüne Yüce’nin cenazesi Reşadiye ilçesi Elmacık  Köyüne getiren Yüce ailesi ve sevenleri  cenazenin defnedilmesinden sonra İstanbul’a geri dönmek üzere yola çıkan 34 HL 3817 plakalı araç devrildi 7 kişi öldü, 30 yaralı.

Reşadiye ilçesinde cenaze dönüşü meydana gelen otobüs kazasında  7 kişinin hayatı ı kaybetti, 30 yaralının olduğu haberleri insanları derinden yaraladı.

İstanbul’da vefat eden Zulüne Yüce’nin yakınları ve köylüleri, Küçükçekmece Belediyesi’ne ait M. S. yönetimindeki 34 HL 3817 plakalı otobüsle cenazeye katılmak için Reşadiye ilçesine bağlı Elmacık köyüne geldi. Yüce’nin cenaze ve defin işlemlerinin ardından yolcularını alıp yeniden İstanbul’a dönmek için hareket eden otobüs, ilçeye bağlı Güvendik köyü yakınlarına geldiğinde direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesinden sonra devrildi, kazada Yazgül Gündüz (62), Rasim Şahin (72), Huriye Tanrıverdi (53), Selahattin Yüce (55), Dursun Bal (85), Efdal Demir (49) ve Bilge Yüce öldü, 30 kişi de yaralandı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken , ölenlerin cenazesi otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Cenazelerin teslim alan aile yakınları hastane önünde uzun süre gözyaşı döktü.

Otobüs kazasın sonrasında vefat eden;  Saadettin Yüce, Bilge Yüce, Yazgül Gündüz, Dursun Bal ve Eftal Demir, Elmacık köyünde, Rasim Şahin İslamlı köyünde, Huriye Tanrıverdi’nin ise Toklar köyünde öğlen namazından sonra toprağa verileceği ifade edildi.

OLAYA NEDEN OLAN ŞOFÖR GÖZALTINA ALINDI

Reşadiye ilçesi  Elmacık köyüne cenazeyi defnettikten sonra geri İstanbul’a  dönerken kazada yaralanan 30 yolcudan 25’i, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi, olayda yaralı olarak kurtulan ve  tedavisi tamamlanan otobüs şoförü M. S.  jandarma tarafından gözaltına alınarak ifadesine başvuruldu, soruşturma devam ediyor.

Reşadiye ilçesine bağlı Güvendik köyü bölgesinde direksiyon hakimiyetini kaybederek 7 kişimin ölümüne  neden olan Otobüs kazasını haber alan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı olay bölgesine gelerek  kaza ile ilgili yetkililerden bilgi almış, vefa eden aileleri ziyaret ederek başsağlığı diledikten sonra hastanelere giderek olayda yaralanan insanlara geçmiş olsun dileğinde bulunmuştur.

Otobüs kasasında  6 vatandaşımız olay yerinde, 1 vatandaş  hastanede vefat etmiştir. 30 da yaralı vatandaş vardır, yaralılardan 1’i Tokat Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde yoğun bakımda, 4 tanesi serviste tedavi halen devam ediyor,  diğerleri ise taburcu edilmişlerdir, olayla ilgili soruşturma Reşadiye C. Savcılığı tarafından devam ediyor.