Cemalettin Bilgin

FARE GİBİ YAŞAMAKTANSA!

“FARE GİBİ YAŞAMAKTANSA, İNSAN GİBİ ÖLÜRÜZ!.

Güzel sözler günümüze kadar geldi ise, o sözlerin bir kerameti olmalı.

Halk tabiri; “Köpek gibi sürünerek yaşamaktansa, İnsan olarak 1 defa ölürüz” sözünü “Fareler” gibi değiştirip günümüze uygun hale getirmek istedim, günümüzde Köpeklerin bile bir asaleti var!.

Köpekler özgürlüğü seven hayvanlar, her ne kadar eğitip boyunlarına tasma takarak yönetmeye çalışsanız da, daha çok özgürlüğü severler, güzel havalarda, dağlarda özgürce yaşamayı sevdikleri için örnekte Köpekleri değil de,  ülkemizde ve Suriye topraklarında lağım gibi yerlere saklanıp, insanlara saldıran fare görünümündeki ağızları salya akan teröristleri ifade etmeye çalışıyoruz.

Barış Pınarı Harekatı maşallah gayet sağlıklı ilerliyor, ağızları salya akan kudurmuş köpek, gerçekleşen başarılı harekatı kıskandıklarından ne yapacaklarını şaşırmışlar, içerdeki salya akıtıcılar ile dışarıdaki salya akıtıcıları bir olup devletimize, Türk Silahlı kuvvetlerine saldırıyorlar, kim ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz kutlu bir sefere çıktı, inşallah Cenabı Allah ordumuzu Muzaffer kılacaktır.

Barış Pınarı Operasyonu başlayalı 9 gün oldu, çok şükür planladığı gibi yürüyor, “askerimizin bugüne kadar planlanan bölgeyi tamamen kontrolüne alması gerekirdi” diyenlerin olduğunu görüyoruz, sanki tarlaya pamuk Pamuk toplaya gidildi de “neden halen operasyon son bulmadı?” diyenler oluyor.

Dünyanın en zor iş terörle mücadele yapmaktır, özellikle bizim ülkemizde bunu yapmak zordur, zorluğun en önemli nedeni güvenlik kuvvetlerimiz hem yurt içinde hem de yurt dışında teröristleri saf dışı bırakırken, sivil halkın içerisine karışmış teröristlerin halka zarar vermemesini düşünmelerinden kaynaklıdır.

Hiç uzaklara gitmeye gerek yok, ABD ve koalisyon güçleri, Afganistan da, Libya da  Irak’ta, Suriye de yıkmadıkları şehir ve bina kalmamıştır, yani ABD “ülkelere  özgürlük getiriyorum” derken ülkelerdeki insanları katlederek yakarak yıkarak istila ediyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ise, ihanet şebekelerini saf dışı ederken hiçbir sivile zarar gelmesin diyerek kendi canı pahasına sivillere zarar gelmemesini sağlıyor.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; Türkiye tarihinin hiçbir döneminde sivil katliam yapmamıştır ve yapmaz. Bizim ne inancımız ne kültürümüz, ne ahlakımız buna izin vermez” diyor, sayın Cumhurbaşkanımız dünyaya hem icraatları ile hem de konuşmaları ile adeta bir öğretmen gibi ders veriyor, lakin haşere öğrenciler gibi, yabancı ülkelerin idarecileri verilen ders almak istemiyor.

Artık Barış Pınarı harekatından dönüş yok, Güvenlik Kuvvetlerimiz “ya istiklal, ya Ölüm” parolası ile yola çıktı bir kez .

Suriye de ve ülkemizde, ya terör bitecek, ya terör bitecektir, 45 yıllık terör bilançosunun 2 Trilyon Dolar olduğunu düşününce artık ülkemizin terör olaylarına tahammül etmesi söz konusu olamaz.

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Mesele sadece bir Suriyeli meselesi değildir, ciddi bir göç dalgasıyla karşı karşıyayız. Gelecek nesillerimize hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız” diyor, gerçektende 45 yıllık terör bilançosu bu ülkenin sağlıklı ve mutlu geleceği için çok önemli idi.

Ülkemizin geleceği için bırakınız 2 trilyon dolar hiç önemli değil, 45 trilyon dolarda harcansa, bu ülkenin insanlarının huzurlu geleceği için harcanmıştır.

Ülkemizi terör örgütleri ile kan gölüne çevirenler belli, halen terör örgütleri ile ülkemizin ekonomisini çökertmek isteyenlerde belli, ama artık bu ihanet şebekelerinin sonu geldi, inşallah yakın zamanda terör belasından kurtulacağız.

Cumhurbaşkanımız ifade ettiği gibi; “Türkiye eski Türkiye değil” eskiden terör olayları karşısında hem savunma şeklinde mücadele edilirdi, yurt içinde yapılan mücadelede bile sıkıntılar yaşanırdı, artık hem yurt içinde hem de yurt dışında hangi terör örgütü olursa olsun, teröristler ve terör örgütlerini imha edilmek üzere her türlü mücadele yapılıyor.

Dünya artık şunu bilmelidir, terör örgütlerinin karşısında, Afganistan yok, Irak yok, Pakistan darmadağınık yok, Suriye diye bir ülke yok olmak üzere, Türkiye bu ihanetlere duyarsız olamaz, Türkiye kendi meşru müdafaasını yapmak zorundadır, zaten bugünde onu yapıyor.

Ülkemiz karşısında kimse güçlü değildir, silah teknolojisinin çok ileri boyutta olması da hiç önemli değil, önemli olan eldeki silahı inançlı kullanmaktır.

Şu unutulmamalıdır, “HER TÜRK ASKER DOĞAR” sözü milletimizin damarlarına kana işlemiştir, hiçbir ihanet karşısında pes etmeyen, yılmayan bir milletin milletine inanmış güvenlik kuvvetleri vardır.

Ülkemizi yıkmak bölmek isteyen hain FETÖ terör örgütünün silahlı kanadına mensup hainler nasıl ki fare deliklerine girmelerine rağmen güvenlik kuvvetlerimiz onları fare kapanlarından alıp adalete teslim etti ise, yurt  dışındaki farelerde girdikleri deliklerden alınacak ve sonları  leş halinde çakalların önüne atılacaktır.

Gün bugündür, zaman bu zamandır, devletimizin yetkilileri güvenlik kuvvetleri ile birlikte aldıkları kararlar doğrultusunda operasyona karar vermişler ve her şey gayet güzel gidiyor.

ABD ve bazı AB ülkeleri ülkemizin terör örgütleri ile girdiği mücadele sonrasında çok telaşa kapıldılar neden acaba?, bunun tek nedeni var, “Suriye ye Özgürlük”  safsatası sözleri ile girip Suriye’yi işgal edenler, Suriye’nin  yer altı ve yer üstü zenginliklerine terör örgütleri sayesinde el koyup, yine terör örgütü ile zenginliklerin üzerine konanlar, Türk silahlı Kuvvetleri terör örgütlerinin elindeki alanlar kurtarılıp esas sahiplerine bırakılacağını görünce cıyaklamaya başladılar.

Koskoca ABD terör örgütlerinden medet umarak artık ülkeleri işgal ediyor, sonra terör örgütleri ile tam anlamı ile mücadeleye başlayan Türkiye ortaya çıkınca her türlü pisliği ortaya atarak ülkemize iftira atarak terörle mücadelemizin önünü kesmeye çalışıyor.

Kim ne derse desin artık Ok yaydan çıkmıştır, Ok hedefine ulaşana kadar asla geri durmak yoktur.

Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan yapılan mücadelede kararlıdır, kararlı olmak zorundadır, çünkü Suriye’li insanlarımızın ülkemizde daha fazla barınması toplumda tepkilere neden oluyor, mutlaka Suriye’deki kaos ortamı en kısa zamanda ortadan kalkmak zorundadır.

 

Günün Sözü: BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.