Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat Oktay bir açık oturumda çok açık ve net ifadeler kullanarak şunları söyledi; ABD nin yaptırımları günde getirmesi hiç önemli değil, F 35 lerin verilmemesi için bir neden olmamasına rağmen ABD yetkilileri vermemekte direnmeye çalışsa da bizler ülke olarak F 35 uçaklarından daha ileri teknoloji ile hem insanlı, hem insansız savaş uçağı yapacağız çalışmalar devam ediyor” dedi.

Ya kardeşim  Türkiye büyük ülke, kim ne derse desin, hani sık sık söylüyoruz ya, “kötü komşu insanı hacet sahibi yapar” sözü F 35 lerde de kendisini gösterdi, sayın Fuat Oktay’a teşekkür ediyoruz, önemli ve değerli açıklamalarda bulundu; “F 35 lerden daha gelişmiş insanlı ve insansız Uçaklar yapacağız çalışalar başlatılmıştır” diyerek ülkemizin adım adım güçlü olmaya devam ettiğinin işaretlerini verdi.

Bizler ülkemiz ve milletimiz için yapılan ve yapılması gereken her çalışmaya destek veriyoruz ama bazı arkadaşlar ülkemizde yapılan her şeye “hayır” demeyi kendisini görevli sayıyor.

Bakınız gelen onlarca “hayırcı” yorumdan ikitanesi; “SENDE GOREMIYON, AKEPELILIR GORUYOR BINIYORMUS, SENI IHRAC ETMISLER.
SAGLIKLA” diyor, bir başka yorum; “Hayal dunyana biraz gerçek ki kat yinede seviyoruz seni ağam ver coşkuyu hâlen hayalî geniş insanlar var” diyor. Çok mu zor şu sözleri söylemek; “inşallah ülkemiz bu önemli çalışmaları başarır, yapılması geciken bir çalışma, yapıldığı iddia edilen çalışmaya inanmak istiyoruz” denmiş olsa kim ne kaybeder?.

Biz ülkemizin gücüne inanıyoruz, bizler Cumhurbaşkanımıza ve çalışma ekine inanıyoruz, İHA’ları ve SİHA’ları nasıl göklerde uçuran vatan sever insanlar var ise, ABD nin  F 35 lerine alternatif uçakları bu ülke insanı yapacaktır.

Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat Oktay “F 35 lerden daha gelişmiş insanlı ve insansız Uçaklar yapacağız çalışalar başlatılmıştır” sözünden duyduğum heyecanı halen yaşıyorum, Allah bu ülkeye hizmet etmiş ve edecek olan insanlardan razı olsun.

Bugün TBMM de çok önemli bir oylama yapılacaktır.

TBMM Libya’ya asker gönderme teskeresi oylanacak, teskere oylamasında AK Parti, MHP ve Sadet Partisi oylamada evet oyu verecek, CHP ve İYİ Parti ile HDP hayır oyu vereceklerini öğrenmiş olduk.

Libya’ya asker gönderme konusunda siyasi partilerin tavırları ve konuşmaları belli, CHP ve İyi Partinin konuşmacıları dinleyince Türkiye’nin büyük ülke olması mümkün olmayacaktır.

Suriye ülkemize 40 yıldır terör ihraç etti, Suriye’ye CHP den söz söyleyen yok, Irak işgal edildi ABD ye söz söylenmiyor, AK Parti iktidarı ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda yurt içinde ve dışında çalışmalar yapılıyor Muhalefet buna hayır diyor.

Libya ülkemiz için çok önemli bir ülkedir, Libya’da yaşanan her olumsuzluk ülkemizi yakından ilgilendirmektedir.

Libya’nın ülkemiz ile özellikle Kıbrıs adamız ile sınırlarını birleştirmesi dünyanın bütün dengelerini değiştirmiştir.

CHP kurmayları “YURTTA SULH CİHANDA SULH” sözlerinin arkasına sığınmaya çalışırken, Cihanda Sulh’u nasıl sağlayacağını da ifade etmesi gerekir.

Güçlü olmayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne Yurt’ta, nede Cihanda SULH sağlaması mümkün değildir. Dünyada birkaç dost ve kardeş ülke dışında ülkemizin yıkılması için mücadele eden ülkelerin kontrolüne alınmak istenen Türkiye asla hiç bir aşamada sulh sağlaması mümkün olmayacak bilakis ülkemizi kontrol altına almak isteyenler ve yıkmak isteyenler başarılı olacaktır.

Bazıları diyor ki; “Türkiye’nin Libya’da ne işi var?” diyor?NE YAPALIM? bırakalım da CIA’ın beslediği, Rusların, Yunanlıların, Mısır’ın, BAE’nin desteklediği darbeci Hafter meşru hükümeti yıksın, Doğu Akdeniz’de etrafımızı kuşatsınlar mı?.

Türk millet olarak Libyanın meşru hükümetine destek vermek zorundayız.

Trablus’taki meşru yönetim Türkiye’den askeri yardım talep etti. Ulusal mutabakat yönetimi Libya’nın meşru hükümeti, bu hükümet sadece Türkiye nezdinde değil BM, AB ve ABD tarafından da resmen Libya’nın meşru yönetimi olarak tanımlanıyor. Yani Türk askerini Libya’ya davet eden siyasi iradenin uluslararası resmi bir karşılığı var.

Libya’nın büyük çoğunluğu çölden oluşuyor. Şehirleşme ülkenin kuzeyinde. Büyükşehirlerin çoğunluğu ise Sarrac’ın yani ulusal mutabakat yönetiminin elinde. 6 milyonluk nüfusun yaklaşık 4 milyonu ulusal mutabakat yönetimine bağlı. Hafter’in işgal ettiği bölgelerdeki nüfus ise en iyimser haliyle 1 milyon 200 bin civarında kalıyor. Üstelik o insanların çoğunluğunun Hafter’i desteklediğini de kimse iddia edemez sonuçta bir çok şehirde kendisine yönelik aykırı bir durum olduğunda silah kullanmaktan çekinmeyen bir darbeciden bahsediyoruz, bu düşünceler içinde Libya’ya destek vermek Türk Devletini menfaatinedir.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Oktay: “(Libya’ya asker gönderilmesi) Tezkere bir yıl için geçerlidir, ihtiyaç ne zamansa gerektiği şekilde gerektiği miktarda gönderilir.” diyerek konuya açıklık getirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; “YURTTA SULH CİHANDA SULH” sözlerinin hayat bulması isteniyorsa güçlü bir ülke olmak ve etrafına güç vermek zorundadır.

Ülkemizi yıkmak, bölmek isteyen hainler 40 yılı geçen bir süreç içinde Suriye’den ülkemize terör ihraç edenlere göz yumamayız.

Irak’ı işgal eden ülkelere karşı suskun kalamayız.

Ülkemizin  ve milletimizin güvenliği  her ülke ile savunma silahları almak hakkımız vardır, devletimizin bekası için doğru yerde ve doğru şartlar içinde her türlü savunma silahı almak hakkımızdır.

ABD ile sözde Stratejik ortağız ama ABD ülkemizin savunması için Patriyot savunma silahını paramız ile vermiyorsa, ABD ile ortak hayat bulan F 35 Savaş Uçaklarını parasını verdiğimiz halde ABD parası ödenen uçakları vermiyorsa Türkiye Cumhuriyet Devleti olarak ülkemizi savunacak her silahı yapmaya ve çeşitli ülkelerden tedarik etmeye hakkımız vardır.

Muhalefet partileri artık Yerli ve Mili olmalıdır.

ABD ile sıkıntı yaşıyoruz muhalefet; “neden sıkıntı yaşıyorsunuz, neden uyumlu olmuyorsunuz?” diyor, uyumlu oluyoruz; “neden çok samimisiniz hangi tavizleri verdiniz?” deniyor, bu örnekleri çoğaltmak mümkün, aynı muhalefet Rusya ile de olan olumlu ve olumsuz her konuda iktidarı eleştirmeye devam ediyor.

Vel hasıl başta ana muhalefet partisi ve yanındaki iki ortağı milletimize olan sorumluklarını yerine getirmiyorlar hata yapıyorlar.

Günün Sözü: LİBYA KARDEŞ VE DOST ÜLKEDİR, ZOR GÜNLERİNDE YANLARINDA OLMAK İNSANİDİR.