Eski başbakan ve AK Parti genel başkan vekili Binali Yıldırım Niksar ziyareti gerçekleştirdi.

Yıldırım Niksar ziyaretinde Mahmudiye köyü bölgesinde hasadı yapılan Buğday tarlasına giderek burada yapılan hasadı inceledi, daha sonra Biçer Döver iş makinasına binerek Buğday biçimi gerçekleştirdi.

Binali Yıldırım iş makinasından inerek; arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun hükümetimiz çiftçimizi ve üreticimizi bu dönemde yine yalnız bırakmamıştır, hükümetimiz Buğday fiyatını 6.45 TL verirken Toprak mahsulleri Ofisine verilen Buğdaya artı 1 TL daha pirim vermiştir, böylece Buğday Fiyatı 7.45 TL olarak alımlar başlamıştır. Niksar’da bu sene TBM il alımları gerçekleştirmiş olmasından dolayı çiftçimiz önemli kazanç elde etmiştir, hayırlı olsun” dedi.

 

Eski başbakan ve AK Parti genel başkan vekili Binali Yıldırım Niksar ziyaretinde Buğday hasadı gerçekleştirdikten sonra Niksar Tarım Kredi Kooperatifinin Niksar patatesi alımların hakkında yetkililerden bilgi aldı, Patates hasadı sonrasında Tarım Kredi Kooperatifinin patates alımlarını 7.5 TL den alındığını Patates üreticileri Hükümetin yalnız bırakmadığını ifade eden Yıldırım; “arkadaşlar görüldüğü gibi Hükümetimiz yine çiftçimizin aynında yer almıştır, Tarım Kredi Kooperatifimiz Niksar’da alımlara başlaması ile birlikte üretici kar sağlamıştır, çiftçimize destek evren hizmet eden Tarım Kredi Kooperatifi ve TMO personelini kutluyorum, başarılar diliyorum, zor günde çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Eski başbakan ve AK Parti genel başkan vekili Binali Yıldırım Niksar ziyareti Mahmudiye köyü bölgesinde gerçekleşti, daha sonra Mahmudiye köyü Muhtarı Ömer Atmaca Binali Yıldırım ve beraberinde Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK parti İl başkanı ve çok sayıda partililere Ayran ikramında bulundu, daha sonra Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet Niksar’dan ayrıldı