ERZURUM UZUN DEREDE SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

BELEDİYE BAŞKANI AKTOPRAK; “UZUN

BELEDİYE BAŞKANI AKTOPRAK; “UZUN DEREDE EKİLMEDİK TOPRAK KALMAYACAK, ADETA EKİM SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ”. DEDİ.

           ERZURUM UZUNDERE BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ AKTOPRAK ; “BÜTÜN TOPRAKLARI İŞLEMEK ÜZERE SEFERBERLİK MANTIĞI İLE ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

TOPYEKÜN ÜRETİM SEFERBERLİĞİ…..!

2021 yılında tarımsal ürünlerde yaşanan sıkıntının 2022 yılında yaşanmaması için, Erzurum Uzun Dere ilçesi Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak ilçe sınırları içinde bulunan,  yıllarca ekilmemiş arazilerin ekilmesi için adeta Toprak ekim seferberliği başlattı.

2022 yılında gıda konusunda Türkiye’nin sıkıntı yaşamaması için kendi bölgesindeki arazilerin ekilmesi için ve ülke ekonomisine katkı sağlarken, bölge halkına da ekonomik katkı sağlayacak olan “ekilmedik toprak kalmayacak” düşüncesinden hareket eden başkan Aktoprak , çalışmaları şu şekilde açıkladı; “Belediye olarak kiraladığımız 18 Traktör ile Mazot maliyetini de karşılayarak yıllardır ekilmeyen tarlalarımızı ekiyor, çiftçilerimize sonsuz destek veriyor, üretimi teşvik ediyoruz….

Hedefimiz çiftçilerimizin yıllardır ekmediği 10 bin dönüm arazisinin Buğday, Yulaf, Yonca, Patates, Fasulye, Mısır, sebze yetiştirmesini sağlayarak, ilçe ekonomisine 20 milyon TL katma değer  sağlamaktır. Halkımıza ekonomik destek sağlamanın ötesinde Gıda üretimindeki zincirin kopmamasına destek sağlamış oluyoruz.

Gayret bizden, Tevfik Allah’tandır… Her Şey İnsan İçin.” diyerek duygularını ve çalışmalarını dile getirdi.

Erzurum Uzun Dere belediye başkanının yaptığı çalışmanın ülke geneline yayılması, 2022 yılında yaşanması muhtemel olan Sebze tedarik zincirinin kopmamasını sağlaması bakımından önemli görülüyor.