EĞİTİM BİR-SEN NİKSAR ŞUBESİ’NDEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ

24 Kasım öğretmenler günü

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Eğitim Bir-Sen Niksar Temsilciliği tarafından üyelerine ve ailelerine kutlama yemeği düzenlendi. Eğitim Bir-Sen Niksar İlçe Temsilcisi Hasan Pur davetlileri kapıda karşılayarak üyelerin öğretmenler gününü kutladı.

Niksar Belediye Düğün Salonunda  düzenlenen yemeğe Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, Şube Müdürü Fatih Karakoç, Sendika Üyeleri ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yemekte açılış konuşmasını yapan İlçe Temsilcisi Hasan Pur; “Öncelikle memleketimize hizmet ederek manevi aleme göç etmiş, bu yolda canları pahasına hizmetten geri durmamış uğruna şehadet şerbetini içmiş öğretmenlerimizi, vatan Sevgisiyle bilgi ,kültür, sosyal , maddi ve manevi hamuruyla yoğurup geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizi minnet, sevgi saygıyla anıyorum. Meslek hayatları boyunca mücadeleden yılmamış, bu mesleği layıkıyla yapan emekliliğe ayrılmış olan öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor; memur ve hizmetli kadrosunda çalışıp emekli olan kıymetli çalışanlarımıza hayırlı bir emeklilik geçirmelerini rabbimden diliyorum. Görevlerine başlayan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor, sendikamızın düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediğimiz birlik ve beraberlik gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

1992 yılında yedi Güzel Adam’dan biri olan merhum Mehmet Akif İNAN’ın çok büyük zahmetlerle kurduğu ve bizlere emanet ettiği sendikamız bugün gücünü örgütlülüğünden almaktadır.

Eğitim-Bir-Sen, hak arayanların en güçlü buluşma ve örgütlenme adresi olmanın da ötesinde ülkemizin düşünen aklını, entelektüel duyarlılık ve cesaretini temsil eden en büyük sivil toplum örgütü; başta eğitim çalışanlarımız olmak üzere, gördüğü yoğun teveccühle kitlesel birleşmenin, bütünleşmenin merkezi; bir çeyrek yüzyılı aşan çalışmalarla ülke ve toplumun aktif, canlı bir değeri, insan hakları ve demokrasi mücadelesinin güvencesi; önemini tarihine, kültürüne, ülkesi ve milletine bağlı olmaktan alan, dinamizmi mim varlığımıza mal olmuş kurumsal bir değerdir.

Faaliyetlerini sadece özlük haklarıyla sınırlandırmayan, üyesinin geleceği kadar ülkesinin geleceğini de önceleyen mücadele anlayışını; millet iradesinin ayakta kalmasını, kazanımlarımızın hayatta kalmasını, milli kültürümüzün gençlere miras olarak aktarılmasını, eğitimin bir maarif davası olarak algılanmasını çevreleyen bir dönemin sonunda daha da büyüdük, mevcuda yeni değerler kattık ve kazandık. Böylece dünden bugün değişmeyen bir anlayışla yazılan bir büyüme hikayesi daha tarihe geçti ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Eğitim Bir-Sen Sendikasından olup emekliliğe ayrılan Muzaffer Yüce, Celalettin Karademir ve Alim Narin’e hizmetlerinden ötürü plaketleri takdim edildi. Program müzik eğlence programı ile sona erdi.