Ülkelerin DOST ve DÜŞMANLARI vardır, ama bunlar ömür boyu sürmez!.

Ülkemizin dostundan çok düşmanları vardır.

Düşman kuvvetlerin başında ABD gelir, sonra Fransa, İngiltere, Yunanistan, İran.

Dost gibi gözükenler içinde; Rusya, Çin, Ukrayna, Bulgaristan, Irak, Hindistan, Almanya, Mısır, Sudi Arabistan, Suriye, BAE, Filistin,  bu sayıları artırmak mümkün.

Dost olan ülkeler; Pakistan, Azarnaycan, Libya, Afganistan, Katar, Kırgısiztan, Türkmenistan.

Günümüzde ne kadar dost ve kardeş ülke var, ne kadar düşman ülkeler var, bunun tespitini yapmak mümkündür.

Peki bizler, dost ve düşman ülkelerin kimler olduğunu düşünürken, yazarken,  devlete ve Türk milletine dost ve düşman siyasi  hareketleri, siyasetçileri tanımayalım mı?

Türkiye’ye ve Türk milletine düşman siyasi partileri sıralamak gerekirse, HDP denen terör sevicisi ve destekçisi partidir ve onun eş başkanlarıdır.

Peki dost gibi gözüken ama her fırsatta düşmanlık yapan siyasi parti lideri kimdir?. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’dur.

Aslında CHP genel başkanının dost mu?, düşman mı olduğunu tam tespit edemiyoruz.

CHP genel başkanı yaptığı konuşmalar içinde veya TV lerde yapılan söyleşide, bir bakıyoruz, dost bir siyasetçi, “ oh be artık bu iş tamam güvenmek gerekir” diyeceğimiz anda, ortaya bir söz atıyor, kendimize gelene kadar zaman geçiyor ve dost olmadığını hatırlamaya devam ediyoruz!!!!

CHP genel başkanının, yani Türkiye Cumhuriyetini kuran bir siyasi parti liderinin Türk milleti ve devleti ile dost olmasından başka ne olabilir?, amma lakin dost gibi gözüken bir siyasetçidir!!!!

Dost olmak çok kıymetlidir.

Dost gibi gözükmek ise tehlikelidir.

Şu ata sözünü hiç unutmamaya, zaman zamanda söyleyip, yazmaya çalışırım. “AKILSIZ DOSTUN OLACAĞINA, AKILLI DÜŞMANIN OLSUN” denir.

Gerçek  DOST olmakla, “DOST” gibi gözükmek çok farklıdır.

Aynı; GÖRMEK VE BAKMAK ARASINDAKİ FARK GİBİ!.

Günümüzde GÖRMEK ve BAKMAK arasındaki farkı öğrenemeyen, öğretilemeyen nesiller yetişiyor!.

GÖRMEK ve BAKMAK arasındaki farkı öğrenemeyen nesiller.

DOST ve DOST gibi insanların arasındaki farkı bilemezler, dolayısıyla “AKILSIZ DOSTUN OLACAĞINA, AKILLI DÜŞMANIN OLSUN” sözünün de ne anlama geldiğini bilemezler!!!!

Günümüzde ince çizgileri yaşıyoruz.

Yani; İT İZİ, AT İZİNE KARIŞMIŞ, gerçekleri görmekte zorlanıyoruz.

Yazılan yazıları sağlıklı okumaktan uzak olduğumuz içinde, kendimize yeni düşmanlar ediniyoruz, dostların sayısı zaten fazla olmuyor!.

Şimdi arkadaşlarımız soracaktır; “CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu neden Türk Milletine ve devletine düşman olsun?” diye.

Açıkçası bende neden Türk milletine düşman bir CHP genel başkanı var? diye kendime soruyorum, aldığım şu cevaplarla sınırlarımı zorluyorum.

Aklıma takılan şu deli soruların cevabına bakıyorum; TERÖR VE TERÖRİST” nedir?. yaşadığı ülkenin huzurunu kaçıran, çoluk çocuk demeden, sınır tanımadan eline aldığı silahla herkesi katletmek üzere yetişen, kahpelik yapan kişidir, eylemlerdir.

Yani Terörün sınırı yoktur, teröristler yaşadığı ülkenin ve milletin huzurunu kaçıran, eylemler sonucunda ülke ekonominse darbeler vuran, ülke kalkınmasının önünü kesen, yatırımların yapılmasını değil, ekonomisini silaha ve terör eylemlerinin durması için harcanan çok büyük paraların harcanmasını sağlayan.

İşte bu küçük tespitten sonra, ülkemizin kalkınması için mücadele etmesi gereken CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Yurt dışına çıktığında veya yurt dışı bağlantılı insanlarla toplantı yaptığında, 2018 tarihinde İngiltere’ye gittiğinde;  “Türkiye de yabancı sermaye güvencesi yok, Türkiye’ye gelmeyin” diyor, 2019 tarihinde yine; “Sermaye Türkiye’ye gelmiyor. Hiç kimsenin can ve mal güvenliği olmadığı bir Türkiyeye neden yabancı sermaye gelsin? “diyor, bu örnekleri yıllar itibariyle çoğaltmak mümkün.

Ülkemize yabancı sermayenin gelmemesi için yaptığı konuşmalar ve yurt dışına gittiğinde; “Türkiye’ye gelmeyin Can ve Mal  güvenliği yok” diyor, her ülkenin, yani bugün en güçlü gibi gözüken ABD nin bile yabancı sermayeye ihtiyacının olduğunu unutmayalım.

Peki ülkemizdeki terörün bitmesi için mücadele etmesi gereken CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ne yapıyor?. Geçen gün Mersin Mezitlide Polis evine baskın yapan teröristleri lanetlemesi gerekirken, evet ilk gün Polisimizin şehit olması dolayısıyla başsağlığı dilerken “terör örgütüne lanet olsun” dedi ama PKK terör örgütü ve destekçilerine lanet olsun” demedi ve yaşanan terör olayı karşısında  eyleme karıştığı söylenen teröristle ilgili olarak; “biz biliyorduk onun olmadığını, kaynağını söyleyemem” diyor.

Peki neyi “biliyorum” diyor.  İçişleri bakanının  açıkladığı; eylemi PKK’lı Dilşah Ercan CHP raporundan çıktı. Gazeteci kisveli” dedi.

İçişleri bakanı sayın Soylunun, Mersin Mezitli’deki eylemi PKK lı iki teröristin yaptığını söylediğinde; Kılıçdaroğlu; “biz biliyorduk onun olmadığını, kaynağını söyleyemem” sözlerinin ne anlama geldiğine bakınca, üzücü ama gerçek; biz terör eylemlerini kimin yaptığını biliyoruz, Mersin Mezitli’deki eylemi “PKK’lı terörist Dilşah Ercan yapmamıştır, kaynağımı söyleyemem” derse, ülkemizde terör eylemlerini kimlerin yaptığını önceden öğrenmiş oluyor ve yapılan eylemi yapan kişi ve terör örgütü ile birlikte lanetlemesi gerekirken, teröristlerin isimleri üzerinden devletin yetkililerini yalanlaması, vatan sever CHP lileri ve bizleri üzmektedir.

Bu gerçekler ışığında hangi terör örgütü olursa olsun, her siyasi parti ve lideri terör eylemleri karşısında tek vücut olmadıkça, ülkemizde terör tam olarak bitmeye bilir, çünkü teröristleri koruyan güçlü kişiler, devletin imkanlarını kullanarak teröristleri korumakta ve saklanmalarına imkan sağlamaktadırlar.

Türkiye’yi ve Türk milletini ekonomik olarak korumak, insanların refah seviyesini yükseltmek için yurt içi ve yurt dışı sermayesine destek vermesi gereken siyasetçiler, yatırım yapan iş insanlarını tehdit ederek, yatırım yapmayın, biz iktidara gelinde sizlere ödeme yapmayacağız” diyen CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu olunca yabancı ülkelerde düşman aramaya, ülkemizin kalkınmaması için siyaset yapan kişi görünce şaşkınlık yaşamamak mümkün değil.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu, yakında ABD ye gidecekmiş ve orada; “biz iktidara geliyoruz, sizlerden  Türkiye’ye yatırım yapmanızı bekliyoruz” dediğinde, ABD den bir ve birkaç iş insanı; “hani siz (Türkiye de can ve mal güvenliği yok, Türkiye’ye yatırım yapmayın) diyordunuz, halen AK Parti iktidar neden yatırım yapalım?” derse, ki derler, bu soru karşısında yine AK Parti hükümetinimi suçlayarak cevap vereceksiniz?.

Bu yaşananlar karşısında, bizler yabancı ülke liderlerine ve yetkililerine kızmayalım!.

Dost gibi gözükenler Türkiye’de çok!!!!!

Günün Sözü; Sabret ki her şey hissettiğin gibi olsun, sabret ki her şey gönlünce olsun..”