DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KATLAİMLARA NEDEN OLAN KADINLAR DIŞINDAKİLERE KUTLU OLSUN.

İşin başında niyetimizi belli edelim ki, sonrasında “kem küm” etmeden yazımıza nokta koyalım.

Bugün Kadınlar Günü Kutlaması yapmak üzere ilk önce siyasiler, daha sonra etkili ve yetkili insanlar, sonra koltuk kapmak üzere sırada bekleyenler DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlaması yapacaklardır.

Dünya Kadınlar Günü kutlamasını her kes yapabilir tabi ki ama, önemli olan yapılan o kutlamaya sadık kalarak, samimi bir hayatın içinde kalarak kutlama yapmak gerekir!..

Dünya kadınlar Günü kutlandığı bu günde, ilk önce Orta Doğuda, Filistin’de, sonra Ukrayna’da yaşanan KADIN KATLİAMLARI VE ZULMÜ durdurulmalıdır!.

Bugün ABD başkanı, Rusya, Çin, İsrail ve daha pek çok devlet adamı “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” kutlu olsun mesajları yayınlayacaktır.

Peki; bugün Dünya Kadınlar Günü kutlanırken, Filistin de, Orta Doğuda, Arakanda, Suriye de  akıtılan kadınların hali ne olacak?

Bugün; “Dünya Kadınlar günü kutlu olsun” diyenler, hep birlikte DÜNYADAKİ BÜTÜN ŞİDDET EYLEMLER VE KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETLER VE KATLİAMLAR DURDURULSUN” diyecekler mi?

1 gün, 1 hafta, 1 ay kadınlara yönelik katliamlar durdurulsun diyen devlet adamlarının sayısı ne zaman çoğalırsa işte o zaman DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlu olsun sözleri hayat bulacaktır!…

Evet; bugün  8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, dünyayı egemenliklerine alan “5 li çete” böyle bir günün kutlanması için çalışma yapmış, bir kurumda bu günün Dünya kadınlar Günü olarak kutlanmasına vesile olmuş.

Bugün Dünya Kadınlar günü kutlanırken, halen yaşamakta olduğumuz Ukrayna-Rusya savaşından dolayı memleketlerini terk eden, çocuklarını yetim bırakmak zorunda kalan KADINLARIN GÜNÜ nasıl mutlu bir kutlamaya sebep olabilir?

KADIN VEYA ERKEK fark etmez. Ukrayna’da kendi doğdukları toprakları korumak için çocuklarını başka şehirlere gönderip eline silahı alıp kalleş Rusya istilasına karşı direnç gösteren kadınlar nasıl bugünü kendileri için kutlanmasına gönülleri razı olsun?

Hani derler ya; “YALAN DÜNYA” diye.

Gerçekten yalan bir dünyada yaşadığımızı bazı özel günlerde hatırlıyoruz.

Dünya yalan olmasa, bu Dünyaya imtihan için gelmezdik!.

Dünyanın yalan olduğunu bilen insan oğlu, bu dünyanın kimseye kalmayacağını bilen kadın katliamlarını bilenler ne yazık ki bu küçük yalan dünyada kadın katliamlarını yapmaktan geri durmuyorlar!.

Siz; Ukrayna savaşı başladıktan sonra sığınaklarda ranzaların üzerine oturtulmuş çocukların annelerden ayrı kalmış resimlerini görünce ne düşündünüz?

Resimleri görenlerin bir kısım insanların vijdanları sızlamıştır, diğerleri resimlere bakı geçmiştir.

Nasıl mı?; GÖRMEK VE BAKMAK arasındaki farkı fark etmedikleri gibi!.

GÖRMEK VE BAKMAK arasındaki farkı bilmeyen binlerce insan, bu farkı fark etmeden yaşarken. Ukrayna da evlerinden çocuklarından ayrı düşürülen kadınlarında bugününü dillerini ucu ile “KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN” diyeceklerdir.

Bugün DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ise, kadınlar aslında 365 gün başımızın tacı olması gerekirken, Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna savaşı için, “BUGÜN KADINLAR İÇİN ÖZEL BİR GÜNDÜR, SİLAHLAR SUSSUN” diyeceklermidir?

Yine bir günü daha kuru kuruya kutlayacağız!…

Yine haset nutukları atılacaktır.

Yine süslü sözlerle Kadın haklarından söz edilecektir.

İşin aslıda özü de şudur.

Cenabı Allah Kadını ayrı, erkeği ayrı ayrı yaratmıştır, yaratılış özelliğine uygun bir kutlama ve anma yapıyormuyuz?

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN, sözleri kulağa hoş geliyor, hele birde bu sözleri çeşitli maddelerle süsleyip kadınlara sunarken, şaşalı görüntülerle TV lerde ve çeşitli yayı araçları ile görüntülü duyurmak, mükemmel olduğunu görürüz, aslında Yalan DÜNYAYI bu kutlamalar için de görürüz!.

Yalan DÜNYADA gerçek hayatın yaşanması halinde DÜNYADA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLACAKTIR. Aksi taktirde Yalan dünyada, süslü sözlerle yapılan hiçbir kutlamanın anlamı yoktur, gerçekleri yansıtmaz!.

Eh bugünü de kurtardık artık.

Bugün Çiçekçiler, kazanacak,  Kuyumcular kazanacak, hediyelik eşya satanlar kazanacak, kadınlarımız kendilerine sunulan hediyeler karşısında teşekkürlerini sunacaklar, bu sunmalar devam ederken.

FİLİSTİNDE, UKRAYNADA, ARAKANDA, ORTA DOĞUDA KADINLAR KATLİAMLARA TABİ OLACAKLARDIR!.

İŞİN ÖZÜ ŞUDUR, KADINA KADIN OLDUĞU İÇİN, ANNE OLDUĞU İÇİN, CENABI ALLAH’IN YARATTIĞI, DÜNYADA İNSANLIĞIN VARLIĞININ DEVAM ETMESİ İÇİN YARATTIĞI KADINLARA GERÇEK ANLAMDA SAHİP ÇIKILMASI HALİNDE “KADINLAR GÜNÜ KUTLU” OLACAKTIR!.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in eşi bugün kendisini kutlayan eşi için ne demiştir?

Öyle ya; koskoca Rusya devlet başkanı bugünü unutması mümkün değildir, her şeyden önce yağcı danışmaları “sayın Devlet Başkanım bugün DÜNYA KADINLAR GÜNÜ hatırlatması yapacaktır.

Dünya maddi çıkarların hakim olduğu bir dünya olduğu sürece, bir tarafta Kadınlar katliamla yüz yüze kalacak, diğer tarafta renkli ışıklar, süslü sözlerin yoğun olduğu alanlarda alemlere dalmış kadınların günü kutlanacaktır.

Yine yalan Dünyada bir Kadınlar Günü kutlaması yapılmış olacak.

Ukrayna’da çocuklarından ayrı kalan kadınlar konuşulmayacak, asla hatırlatılmayacak, savaşlar kadınları katletmeye devam edecektir.

ŞU KIYMETLİ SÖZÜ YAZARAK NOKTA KOYALIM.

“CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR”

Ebedi dünyada Kadınların kıymetli olduğu, yalan Dünyada katliamların yaşandığı bir dünya da kutlama yapmanın yalanlardan ibaret olduğu bilinci ile, bütün kadınları saygıyla anarız.

Günün Sözü; DÜNYADA KADIN KATLİAMLARININ DEVAM ETTİĞİ BİR ZAMANDA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLMASIN!.