1,5 yaşındaki BEBEK İman Ahmed Leyla‘nın, gözleri açık can verdiği haberleri geldi, rahatmısınız beyler?.

1.5 yaşında çocuk, katil Esat’ın zulmünden kaçarak ülkemize sığınmak isteyen ailesinin yanında yaşarken camı olmayan bir evde yaşam mücadelesi verirken GÖZLERİ AÇIK DONARAK ÖLDÜĞÜ HABERLERİ BASINA YANSIDI.

Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları nedeniyle evsiz kalan ve sığındıkları Türkiye sınırındaki kamp bölgesinde soğuktan ölen 1,5 yaşındaki İman Ahmed Leyla‘nın, gözleri açık can verdiği ortaya çıktı.

Evet beyler;  henüz 1.5 yaşında idi İman Ahmet Leyla, hayata Suriye topraklarında açmış, ata yurdu topraklarda yaşarken, CANİ, KATİL, KAHPE BİR CANAVAR RUHLU ESAT DENEN VAMPİR ÇIKMIŞ VE 1.5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN DONARAK GÖZLERİ AÇIK GİTMESİNE NEDEN OLMUŞ.

Şimdi soruyoruz, 1.5 yaşındaki Amine Ahmet  Leyla’nın nasıl öldüğünü unutacakmısınız?.

Yok öyle rahat uyumak, katil Esat ile ülkemiz devlet adamlarının masaya oturmasını teklif edenler, artık sizler rahat uyuyamazsınız, 1.5 yaşında donarak Gözleri açık giden Amine nin sorumluğu artık sizlerin omuzlarında, bu çocukların donarak can vermesinin sorumluluğunu nasıl taşıyacaksınız?.

Suriye’lilerin “ülkemizde ne işi var?” diyerek iktidara baskı yapanlar, seçimlerde tepki verip, Suriyelilere sahip çıkarsan bizde sana oy vermeyiz” diyenler ve oy vermeyip iktidarın gücünü kıranlar, siz bundan sonra rahatmı uyuyacasınız?.

Yok öyle yağma, sizler sıcak sobanın başında bacak bacak üstüne atıp keyif çatarken, Suriye zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınmak isteyen Amine ve benzeri çocuklar donarak can verdi ise, sularda boğuldu ise bunun sorumluluğu sizleri omuzlarındadır.

Evinde sıcak soban başında veya işyerinde sı sıcak odalarda gömleklerle oturarak poz verenler ve Klavye başında caka satanlar, “Suriyeliler dışarı sloganı atarak iktidarın çalışma azmini kıranlar Amine bebeğin ölümünden sizlerde Vicdanen sorumlusunuz!…

Yazmamak için kendimi zor tutuyorum, isyan etmemek için kendimi zor tutuyorum.

Ey İnsanlık ne oldu sana?, utanmıyormusunuz 1.5 yaşındaki Amine bebek korumazsız bir alanda yaşam mücadelesi verirken dondurucu soğuya dayanamayarak DONARAK Gözleri açık Ölmüştür.

İnsanlık ölmemeli vicdan sahibi insanlar artık; Suriyeliler dışarı” diyerek slogan atmamalı, sözler sarf etmemelidir.

Halen birileri 1.5 yaşındaki Amine Ahmet Leyla’nın ölümünden vicdanları sızlamıyorsa, sızlamadı ise öyle canlılar zaten insan olamazlar, o canlılar Amina karşısında kalpleri taşlaşmış ise bu millete her türlü kötülüğü yapacak düşüncededir.

Suriye’de Beşşar Esed rejimi güçleri ve Rusya’nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki yerleşimlere yoğun saldırıları sonucu Ocak 2019’dan bu yana yaklaşık 1,8 milyon sivil Türkiye-Suriye sınırı yakınlarına göç etmişti.

Hükümetimiz ve Devletimiz bu göç karşısında nasıl bir önlem alabilir?, on binlerce insanın karşısına Tanklarımı koysun?, nasıl bir önlem aslınki Suriye’deki kahpe Esat’ın bombalarından kendilerini korusun?

Donarak hayata gözlerini yuman Amina bebek’in ölümü şu şekilde gerçekleşiyor. Afrin Şifa Hastanesi’nin, AA ile paylaştığı ve bebeğin ölümünden sonra çekildiğini bildirdiği fotoğrafta, İman’ın gözlerinin açık olduğu görülürken, bir elin, fotoğraf çekimi için küçük bebeğin bedenini doğrulttuğu fark ediliyor.

Hastanenin ölüm raporunda, yalnızca 4,5 kilogram olan İman bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesinin kesilip kalbinin durduğu, beslenme yetersizliği çektiği ve aynı zamanda “serebellar atrofi” (beyincik hacim küçülmesi) hastalığıyla da mücadele ettiği belirtilmişti.

Ailenin, Rusya ve rejim saldırılarında tahliye edilen başkent Şam’ın Doğu Guta bölgesinden 2018’de İdlib’e göç ettiği, bombardımanlar nedeniyle burada birkaç kez yer değiştirdikten sonra Suriye-Türkiye sınırı yakınlarında Afrin kırsalına kaçtığı öğrenilmişti.

Göç edenlerin büyük kısmı, Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da Türkiye’nin terörden arındırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.

Devletimiz artık İblid bölgesinde tamamen üstlenmiş durudadır, katil Esat  kendi vatandaşlarını katletmeye devam ederken, masum çocukların anaların üzerlerine halen VARİL bombalarını atarken, ülkemizin Suriye halkının ölmemesi için olağan üstü çaba harcaması insanlık için bir dersdir.

Ülkemizde bazı siyasetçiler; “Suriye de ne işimiz var” derken Amina bebeğin neden ve nasıl öldüğünü mutlaka hatırlamaları gerekir.

Katil Esat kendi halkını bombalarken, yok ederken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti insanlık adına insanlara sahip çıkıyor, ekmeğini bölerek insanlık dıramı yaşayan Suriye halkına veya başka milletlerden ülkemize kaçanlarla paylaşıyor.

Cumhurbaşkanımıza Allah sağlıklı bir ömür versin, ülkemizdeki  şerlere, sınırılar ötesindeki hainlere rağmen ülkemiz maşallah dimdik ayakta, mazlumlara sahip çıkıyor, kendi halkından aç, açık, kimsesiz insanlarımıza kucak açarak devlet olmanın gururunu bizlere sunuyor.

Asla ve asla unutmayalım, İman  Ahmet Leylanın donarak gözleri açık gitmesinin vebali vardır, klavye başında  oturarak devletimizin yetkililerine; “Suriyeliler gitsin” derken, Suriyelilerin gitmesi için İblid bölgesi, güvenli bölge olmalıdır.

Suriyede İblid bölgesinin güvenli bölge olması için yapılan çalışmalara Rusya ve ABD masa başında “evet” derken ne yazık ki sahada  buna uygun davranmıyor, İblid bölgesinde yaşayan 4 milyon insanın 1 milyondan fazlası atılan bombalardan dolayı Türkiye sınırlarına doğru gelmeye başladılar, ülkemiz bu kez sınır dışında Çadırlar kurarak sınır dışında Suriyelilere destek vermeye çalışıyor, bakalım nereye kadar dayanacağız!.

Hayat bazen çok zor!, Çünkü; Yalan dolu, Nankör dolu, Fesat dolu, Kötülükler dolu.

Bayrağıma uzanmış kafirin eli,

İndirir mi sanırsın gökteki yeri,

Şahlanmış geliyor Hakk’ın neferi,

Ege’de boğulacak küfrün itleri.

Korku sarmış Akdeniz’le her yeri,

Her mazluma bir umuttur zaferi,

Hakk’ın bayrağıdır sinemizdeki yeri,

Bir itin eliyle kirlenir mi değeri

Günün Sözü: DONARAK GÖZLERİ AÇIK ÖLEN İMAN AHMET LEYLAYI UNUTMA!.