image-slider
image-slider

Tokat Valiliği tarafından yürütülen DOKAP projesi kapsamında çiftçilere verilen Çilek kısa süre içinde meyvelerini vererek halka satışlar başladı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcının Tokat’a atanması ile birlikte Tokat il ve ilçeleri, kasaba ve köylerinde ciddi üretim artışları gerçekleşiyor, ilk aylarda başlatılan çalışmalar içinde en çok dikkat çeken Çilek üretimi hayat buldu ve Tarım İl ve İlçe müdürlüklerinin organizesinde istekli üreticilere verilen Çilek fideleri ilk meyvelerini vererek halka sunuldu.

Niksar’da Çilek dikimini başlatan Yasin Kılıçın isimli çiftçi şunları ifade etti; Cemalettin abi bu çalışmaya Mayıs ayında başladık, ilçe Tarım müdürlüğü yetkilileri müracaatımızı değerlendirdi, 1 dönümlük alanımıza 5 bin adet Çilek fidesi verdiler, beraberinde Naylon, Damlama  Sulama Borusu ile işe başladık şu an için iki aydır ürün alıyoruz, bu hizmeti yapanlardan Allah razı olsun, 1 dönümlük alana 3 tür Çilek fidesi diktik, erkenci ve geç olan türlerden ilk senemiz inşallah bu işimizi daha da büyüteceğiz, satış problemimiz yok, inşallah gelecek yıl daha fazla alana dikmeyi düşünüyoruz, havalar iyi gittiği sürece sürekli üretim devam edecek, kesinlikle hiçbir ilaç kullanmıyoruz, kış aylarında da gerekli önlemleri alarak çalışmaları sahamızda bizzat yapacağız” dedi.

Niksar’da üretilen Çileklerin kalitesinin çok yüksek oluşu, tadının mükemmel oluşu satışlarda sıkıntının yaşanmayacağını gösteriyor. Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi  Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin üretici Yasin Kılıçın ve ailesine yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür etti başarılar diledi, Bilgin; “Yasin seni ve aileni kutluyorum, yaz günlerinde bu kadar lezzetli  ve kaliteli Çilek yemedik, insan isteyince üretiyor, üreten insanlar olduğunuz için bir kez daha kutluyorum, başarılarınız daim oldun” dedi.

Niksar üreticisinden Çilek almak isteyenler 0544 258 1171 numaralı telefondan Yasin Kılıçın’ı arayarak Çilek temin edebilecekleri ifade edildi.