Doğa Yarınlarımıza Bırakacağımız En Büyük Ve En Kıymetli Mirasımızdır.

Tokat İl Özel İdaresine

Tokat İl Özel İdaresine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, köylerimizde evsel katı atık toplama faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

2015 yılında hazırlanan ve İlimiz sınırlarında yer alan köylerimizde oluşan evsel katı atıklar toplanarak depolama alanlarına nakli sağlanıyor.

11 çöp kamyonu, 24 personel ve 3318 konteyner olmak üzere 441 yerleşim yerinde çok daha güzel yaşanılabilir köyler oluşturmak adına çöp toplama hizmeti verilmektedir.

Köylerin yaşanabilir hale gelmesi ve köy halkının yaşam kalitesinin artırılması için altyapı, yol, eğitim gibi alanlardaki yatırımlarının yanı sıra sağlıklı ve temiz bir çevre için de mücadele veren Tokat İl Özel İdaresi, köylerde belirli bir program dâhilinde çöp toplama ve sinek/haşere ilaçlama çalışmalarına devam etmektedir.
Ayrıca köylerimizde tıkanan kanalizasyon hatlarının vidanjör ile açılması ve açılamayan kısımlarda ise hatlarının yenilenmesi çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep GÖKÇE yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla başladığımız projemizde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha temiz ve daha hijyenik ortamda yaşamalarını hedeflemekteyiz, Bu amaçla ilimizde bulunan Tokat-Turhal-Zile-Pazar Katı Atık Yönetim Birliği ve Yeşilırmak Belediyeleri Katı Atık Yönetim Birliği olmak üzere 2 adet Katı Atık birliği, Tokat Belediyesi ve Turhal Belediyesi ile evsel katı atıkların nakli için ücret karşılığında protokol yapılmıştır. Ayrıca Sulusaray ilçesine bağlı köylerin katı atık toplama işlemi ile ilgili Sulusaray Belediyesi ve idaremiz arasında protokol imzalanmış, İlgili Belediyeye ücreti İdaremiz tarafından karşılanmaktadır.
Tokat İl Özel İdaresi tarafından yıllık toplam 5.560.000,00 TL maliyetle köylerimizde oluşan evsel katı atık toplanma hizmeti vermekteyiz’’ dedi.