DİK DURMAK AMA DİKLEŞMEMEK.

DİK DURMAK günümüz dünyasında önemlidir.

Vampir devletlerin kendisini koruyamayan ülkeleri Timsah gibi parçalayıp yuttuğu günümüzde  Türkiye Cumhuriyeti devletinin Cumhurbaşkanı DİK Durmasından çok mutluyuz.

Genel olarak kullanılan “DİK DUR EĞİLME TÜRK MİLLETİ SENİNLE” sözlerinin hayat bulduğu ve bulmaya devam ettiği günleri yaşıyoruz.

Uzun bir kış gününden sonra, çok şükür Bahar günlerini doya doya yaşıyoruz.

Bahar ayı ile yeniden hayat bulan doğadaki bütün canlılar adeta her sabah şarkılar söyleyerek yeşeriyor, gelişiyor ve büyüyerek diğer canlılara hayat veriyor.

Mayıs ayında yüksek kesimlerde meydana gelen soğuklar ve kısmen Kar yağışı yaylalara çıkmayı kısa süreliğine durdurmuş olsada artık yaylalara çıkma devam ediyor, Koyunlar meleyerek yolları kat ediyor, yeni doğan kuzular annelerinin yanında uzun yolları kat etmeyi öğreniyor.

Bahar günleri ile birlikte bütün canlılar harekete gçti, uzun kış günlerini geride bırakarak donmuş hayatların yeniden hayat bulması sağlanıyor.

Bahar ayının  güzelliği, bolluğu ve bereketi bütün insanların yüzünü güldürüyor.

Çiftçiler Toprak Ana ile daha çok buluşuyor, sebze ve meyveler insanları daha çok doyuruyor, insan vücudunun daha sağlıklı olması için verimler arttıkça artıyor.

Güzel bir şehirde yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Cennet bu şehrin ya altında, veya üstünde olduğunu düşünüyoruz.

Sanki Cennetten bir köşede yaşıyoruz.

Doğanın bütün nimetleri ile sabah karşılaşıyoruz.

Cenabı Allah’ın vermiş olduğu bütün nimetlerin tada tada, hayatımıza devam ediyoruz.

Bahar günleri ile birlikte bütün doğadaki canlılar hayat bulurken, insanlarımız  arasında yaşa günleri son bulanlar tek tek toprakla buluşuyor.

Yani her canlı toprakla buluşarak yeniden hayat buluyor.

Yaşadığımız şehir Cennetten bir köşe, ülkemizde Cennetin sanki büyük bir bölümü gibi.

Bir taraftan Irmaklar çağlarken, diğer tarafta Karlı günlerin sona ermesini bekleyen milyonlarca insan, her sabah uyandıklarında Cenabı Allah’a şükrederek güne başlıyor.

Böyle güzel bir ülkeye her Milet sahip olmak isterken, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hain düşünceler karşısında Türk milleti olarak sağlam durmak zorundayız.

Türk milleti olarak bizlere emanet edilen bu muhteşem toprakları korumak bir vatan ve namus borcudur.

Bizler Türk milleti olarak topraklarımızı korumak için ayakta sağlam kalmalıyız, askere giderek nöbetimizi tutmalıyız, bizler nöbette iken başkomutanımızda bütün saldırılar karşısında DİK DURARAK, MİLLETİMİZE KARŞI YAPILAN HER SALDIRIYI DİKKATE ALARAK BİZLERE SALDIRI EMRİNİ VERMESİNİ BEKLEMELİYİZ!.

Eskiden ABD den sıradan bir yetkili gelse Türkiye’de başta Cumhurbaşkanı ve başbakanlar günler öncesinde telaşlanır, bizlerden ne isteyecekler, ne talep edecekler? diye sıkıntılı bir sürece girerken, bugün Cumhurbaşkanımız, ABD başkanı ve ekibi karşısında asla Türk milletinin aleyhinde asla hiçbir sözü kabul etmemek için çalışıyor.

Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünden daha Hür ve Bağımsızdır.

Artık Türk milleti dünyada her milletine daha Hür ve Özgürdür.

40 yılı aşkın zamanda ülkemizi bölmek isteyen hain devletler ve hain terör örgütleri, ülkemizi bölemeyecek, ülkemizde kardeş kavgasının çıkmasını sağlayamayacaklardır.

2023 seçimlerine adıma adım yaklaşırken, şer güçler oyun üstüne oyun kurarken, Cumhurbaşkanımız bütün dünyanın duyacağı ve anlayacağı şekilde, Türkiye Cumhuriyeti Hür ve bağımsız bir ülkedir, hiçbir ülke bizlere emir veremez, her ülke ile milletimiz çıkarları doğrultusunda konuşur anlaşırız, kimse müdahale edemez” diyerek, ülkemizin Hür ve Bağımsız olduğunu ilan etmektedir.

Rusya-Ukrayna savaşı halen devam ediyor.

Ukrayna-Rusya savaşının devam etmesi ve bölgenin tamamen istikrarsız olması için ABD Rusya’ya komşu bazı ülkeleri yine kışkırtarak “NATO ülkesi olmanızı sağlayacağız” yalanlarına devam ediyor, Rusya’nın Ukrayna’dan çıkmaması için adete etrafı ateş çemberine döndermeye devam ediyor!…

3 önemli hatırlatma yapmak isterim.

Hani diyoruz ya; “DİK DUR EĞİLME TÜRK MİLLETİ SENİNLE” sözünün nasıl hayat bulduğuna bakalım.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihî bir duruş sergileyerek; “terör örgütlerine desteklerinden dolayı Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine olumlu bakmıyorum” dedi, bu sözleri daha önce herhangi bir devlet yöneticisinden duydunuzmu?

Bakınız Türkiye önemli bir NATO ülkesi ama öncelikle ABD  destekli NATO Yunanistan’da üst kurmaya devam ediyor!

Amerika,Türkiye ile korkuttuğu Yunanistan parlamentosundan bugün 3 yeni üs daha kurma kararını geçirtti. NATO müttefikimiz(!) her yanımızı sarıp sarmalamaya devam ediyor.

Bizler nasıl NATO ülkesiyiz?

S400 lerin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu inşallah S400 lere karşı gelenler anlar, öncelikle sözde Milliyetçi olduğunu söyleyen İP genel başkanı Meral Akşener!…

Yine bir çirkinlik ve unutulmaması gereken bir konu.

 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde bir gurup İslam düşmanı şuursuz yine kutsal dinimizle ahlaksız bir şekilde alay ettiler. Bunlara acil hukuki ve idari soruşturma açılmalı hadleri bildirilmeli. Dinimizle alay etmemeyi öğreteceğiz ki, ülkemizde huzur daim olsun!…

2023 seçimleri yaklaşırken daha pek çok şer sözlerle ve güçlerle karşılaşacağız.

Tüm olumsuzluklara rağmen 2023 seçimleri ülkemiz için en hayırlı seçim olacak, Türk milleti olarak en doğru kararı vererek sağlıklı bir seçimin yapılması sağlanacaktır.

Keşke 2023 seçimlerine giderken, samimi devlet adamına, Türk milletine hizmet eden insana ve düşüncesine kene gibi yapışanlar olmasa!…

Bir hatırlatma daha.

Sadece ceza artırmayla veya İslam’ın bir kısmını uygulamayla problemlerimizi çözemeyiz. Fert ve toplum olarak Allah’ın dinine tamamen teslim olup eğitimimiz, ahlakımız, kısaca her şeyimiz ona göre düzenlenirse dünya ve ahirette kurtuluruz. Allah yardımcımız olsun.

Günün Sözü; Rabbim, benim için en hayırlı gördüğün şeyi benim için seç