“DİJİTAL OYUNLAR, SOSYAL MEDYA VE ÇOCUK ERGEN PSİKOLOJİSİ” ADLI PANEL DÜZENLENDİ

Tokat Valiliği  ve Anadolu

Tokat Valiliği  ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) işbirliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde düzenlenen “Dijital Oyunlar, Sosyal Medya ve Çocuk Ergen Psikolojisi” adlı panele katılan Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleket ve milletimizin yarınlarını inşa edecek güçlü çocuklarımızı her türlü tehlikeye karşı korumalıyız.” dedi. 

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Konferans Salonunda düzenlenen, panelistliğini Doç. Dr. Levent Eraslan, Doç. Dr. Yusuf Levent ve Öğretim Görevlisi Hande Kaynar’ın yaptığı panel saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Dr. Ozan Balcı, yarınlarımızı inşa edecek güçlü çocuklarımızın her türlü tehlikeye karşı korunması gerektiğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, dijital dünyayı anlatmak ve anlamak için düzenlenen panelin temel sebebinin memleketimizi ve milletimizi sevmek olduğunu söyledi. Devletin asıl sahibinin milletimiz ve onun geleceğini inşa eden çocuklar olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, çocukları sevmek ve onları korumak için “Sosyal Medya ve Dijital Oyunlar” adlı panelin düzenlendiğini ifade etti.  Vali Dr. Ozan Balcı, “Dijital dediğimiz dünya farklı bir dünya. Artık geldiğimiz nokta nanoteknoloji, uzay bilimi.  Yani teknoloji başta olmak üzere her şey farklı. Çocuklarımızı korumamız lazım. Çocuklarımızın müthiş bir öğrenme potansiyeli var. Belki kendi benliklerinin de dışına çıkabilecekler. Biz memleketimizi ve milletimizin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların her alanda yetişmelerini istiyoruz. Dünya çocuklarıyla rekabet edebilmelerini, göğsümüzü kabartmalarını, gözlerimizi yaşartmalarını istiyoruz. Onların başarılı olmalarını çok istiyoruz. Bugün gerçekleşen panelin asıl gayesi bu. Sizler toplumumuzun önemli ve toplumda etki bırakacak insanlarısınız. Bu işi doğru anlatma kapasitesine sahip, devletin ve milletin derdini dert etme potansiyeline sahip insanlarsınız. Sizden isteğimiz bu konuları içselleştirip anlatmanız. Çocuklar demek, toplum, aile demek. Memleket ve milletimizin yarınlarını inşa edecek güçlü çocuklarımızı her türlü tehlikeye karşı korumak için büyük katkı sağlamanızı diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından “Dijital Oyunlar, Sosyal Medya ve Çocuk Ergen Psikolojisi” adlı panele geçildi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları ve davetliler katıldı.