Cenabı Allah Devletime Zeval vermesin, Allah Devlet başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Tüm sıkıntılara rağmen mutluyum, huzurluyum, Allah’ıma şükürler olsun gösterdiği bu günler için.

Türk ve Müslüman olmaktan gurur duyuyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir ferdi olduğum için onurluyum, mutluyum.

BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR sözünün hayat bulduğu günleri yaşıyoruz.

Vatan, Bayrak, Allah, Kur’an, Din, İman için şehit olanları anlamayan bir avuç zavallı var idi.

“İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” diyen bir devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan vardır, mazlumlara kucak açtı, zalimlere ölüm saçtı, bu yaşanan süreçleri anlamayan bir avuç insancık vardı.

AB ülkesi olmalıyız, AB ye yakın olmalıyız, İMF den yardım almalıyız” diyen bir avuç zavallı vardı, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ABD nin Mandası yapmak isteyen bir avuç zavallı vardı, bu düşünceleri elinin tersi ile iten bir Devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir devlet adamı vardır; “ Hür ve Bağımsız Türkiye” düşüncesini hakim kılmak üzere yola çıktı.

AB ve ABD mazlum  milletleri vahşice katletmeye, hatta kendi insanlarını yok etmeye devam ederken, Devletimizin Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan mazlum milletlere, gariban insanlara, bombalardan kaçan milletlere sahip çıkan bir devlet adamı olarak dünya insanlığına örnek oldu.

Sözde;  Özgürlük timsali, İnsan hakları savunucuları, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Varil Bombalarının katliamından kaçan, AB ülkelerine sığınmak isteyen sahipsiz kimsesiz insanlara kapılarını kapatırken, Korona Virüsü belasından kurtulmak için çare arayan kendi öz kardeşlerine, kendi milletinin 70 yaş üstünü ölüme terk ederken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başta AB ülkeleri olmak üzere Dünyadaki bütün yabancı ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarımızı ülkemize özel operasyonlar yaparak, büyük bir çalışma yaparak kendi vatanlarına getirdi, getirmeye çalıştı.

AB ülkeleri, kendi insanlarını kendi ülkelerinde ölüme terk ederken, kendi evlerinde ölen insanlarına sahip çıkmaz iken, ülkemiz çok şükür her insanına sahip çıkıyor ve yurt dışında bulunan insanlarımıza da istedikleri için ülkemize getirmiş oldu.

21 bin vatandaşımızı ülkesine getiren, dünyadaki her vatandaşına mezhep, inanç, parti ayrımı yapmadan yardım elini uzatan bir TÜRKİYE var, birde gelen vatandaşlardan kaynaklanacak sıkıntılar olabileceğine rağmen ülkemiz yurt dışındaki vatandaşlarına da sahip çıkmıştır.

Almanya 129 vatandaşını Kıbrıs adalarında mahsur bırakırken, İtalya 34 vatandaşını denizde mahsur bırakırken,  benim ülkem 26 kişi için Çin’e özel uçak gönderdi. Everes dağında mahsur kalan 3 dağcı için özel helikopter gönderip yurdumuza geri getirdi.

21.500 kişiyi iki gün içerisinde hiç bir kargaşaya fırsat  vermeden ülkesine getirip tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve karantinaya alan bunu da şehirlerde hazırlıksız yapabilen başka bir ülke var mı?.

Devletimiz ile ne kadar gurur duysak azdır, güçlü devlet, güçlü millet böyle oluyor, her ne kadar “Odasında ki yatak örtüsünü beğenmeyen video çekip dünyaya duyurmaya çalışan geri zekalılar olsa da ülkemiz dünyada çok güçlü ülkedir.

Yaşadığımız bu musibet inşallah az zayiatla kısa zamanda çözülecektir, içimizdeki art niyetli insanlar sosyal medyada kargaşa çıkartmamış olsa beklide süreçler daha sağlıklı işleyecek, halkımız içinden bazı insanlar gereksiz  şekilde heyecanlanıp malzeme alma gereği duymayacaklardır.

Dün Cumhurbaşkanımızın çalışma arkadaşları ile birlikte yaptığı açıklama ülkemiz için hayati önem taşıyan önemli açıklamadır.

Bizler yapılan açıklamadan memnunuz inşallah yapılan açıklamaya her kurum ve kişi uygun hareket ederek yaşadığımız sıkıntılı süreç en az zararla kurtulmuş oluruz.

Bizler gazete köşe yazısı yazarken, aynı zamanda sosyal medyayı da kullanan insanlarız, sosyal medyada paylaştığım şu düşüncemi köşe yazıma da aynen alıyorum.

DEVLET BAŞKANIMA İNANIYOR, DEVLETİME GÜVENİYORUM, ALLAH DEVLETİME ZEVAL VERMESİN, VİRÜS ÇIKTIĞINDA “İMF DEN DESTEK ALINSIN” YAYGARASI YAPANLAR, DEVLETİN ALEYHİNDE ALGI YARATANLAR, UTANMAZ İSENİZ BUNLARI OKUYUN, SİZDE DEVLET BAŞKANIMIZLA VE DEVLETİMİZLE GURUR DUYUN!.

– SGK Primleri 6 ay ertelendi,
– Kredi borçları 3 ay erteleniyor,
– Asgari ücrete destek,
– KDV lerde indirim,
– EMEKLİ İKRAMİYESİ NİSAN AYI BAŞINDA VERİLİYOR, KALKACAK DİYENLER UTANSIN
– En düşük emekli maaşı 1.500 liraya yükselt,
– 100 Milyarlık destek paketi.
Ulan hani IMF’den 3 kuruş almak için Koronavirüsünü açıklamışlardı? Şerefsizler…

– Fransa, çökerken,
– İtalya, 80 yaş üzerindeki hastaları ölüme terk ederken,
– İngiltere, Herkes başının çaresine bakın derken,
– Amerika Korona testi virüsü olmak isteyen halkını kişi başına 500/1600 dolar alıp soyarken, EMEKLİ İKRAMİYESİ VERİLMEYECEK DİYENLER, İKRAMİYE 1 AY ÖNCE ÖDENECEK.
Türkiye; “İhtiyarlara kolonya, Maske bedava, gerekirse maaşlarını evlerine götüreceğiz. Onlar başımızın tacı” diyen TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VAR. DEVLETİMİZ VAR OLSUN. AFİYET OLSUN” dedik, bu sözlerimize dahi tahammül edemeyen insanlarımız var.

Şimdi var olan sıkıntıyı yok saymak mantıklı değil, o zaman her insan üzerine düşen görevi yapmalıdır.

Şehrimizde hastalığın baş göstermemesi için, şehrimiz dışından  gelenlerden etkilenmemek için bir dizi tedbirler alınıyor.

Şehrimizde diğer şehirlerden farklı tedbir alınmıyor tabi ki, Kahvehaneler, kafeler düğünler, eğlence yerlerinin kapalı oluşu tedbirlerin hayat bulması bakımından önemlidir, bu tedbirler dışında Niksar’da Pazartesi ve Cuma günleri kurulan halk pazarı artık belli süre için Cumartesi gününe alındı, alınan bu karar doğru bir karardır çünkü insanların çok yoğun bir şekilde bir araya gelmesi istenmiyor.

Günün Sözü: biraz sabır, her şey çok daha güzel olacak.