“Devletin yaptıramadığı PTT binasını, aynı arsanın karşısında olan Un Değirmeni sahibi vatandaş yaptırdı”

 1981 yılı Niksar’da PTT hizmetleri yoğun oluşu mevcut bina yeterli olmaması nedeniyle, PTT binasının yanındaki bina istimlak edilir (gazete sahibi merhum Hacı Mehmet Bilgin istimlak konusunda haber yaptığı için o tarihte ölümle tehdit edildi) ve yeni PTT binası yapılmak üzere çalışma başlatılır.

Yeni PTT binası karşısında bulunan birde Un Değirmencisi vardır, Un Değirmeni sahibi eski olan binasını aynı zamanda tesadüfen yıkar ve kısa zamanda Değirmen hizmeti  yapan bina ve kendisinin kalacağı binayı yapar, hem evinde oturur hem de vatandaşların Buğdaylarını Un yapmaya başlar.

1982 yılında Değirmenci Evini ve Un değirmeni binasını yapar ama, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetinin Ulaştırma Bakanlığı binaya başlayıp bitirememiştir!.

1981 yılında Yeşil Niksar gazetesinde böyle bir haberi Yeşil Niksar gazetesi sahibi merhum Hacı Mehmet Bilgin yapmıştı, PTT müdürü rahmetli Halis Evirgen’di.

Yıl 2022 Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, aynı babasının yaşadığı günleri yaşıyor.

PTT binası, PTT’nin T si Telekom özelleşirken koca bina Telekom’a bırakıldı, yine eski küçük bina PTT ye kaldı ve uzun yıllar hizmet etti.

PTT’nin işleri yoğunlaştı, mevcut bina hizmetler için yeterli gelmedi, bina  4 yıl önce yıkıldı, yerine “yeni PTT binası yapılacak, ihalesi yapıldı” derken, binanı yapımı halen başlamadı, etrafı kaza olmasın diye tahtalarla kapatıldı, harabe şeklinde bina yapılmayı bekliyor!

Telekom’a hizmeti veren bina çok büyük, orada yalnızca Telefon Santralı var, Santral da  alt zemin katta, koskoca binanın iki katı bomboş ve lojmanlarda bomboş harabe olmaya devam ediyor.

1981 yılınıda anlamakta mümkün değil, bugünkü yapılmayış düşüncesini de anlamak mümkün değil!.

2022 yılında Hükümet bir binayı yapamıyorsa, ki milyon TL’lik binalar ve hizmetler yapılırken, milyonların birazcık kısmı Niksar’a nasip olmuyor mu?.

Niksar’ın KİMLİĞİ ile oynamak isteyenler, çok mu mutlu oluyorsunuz?.

NİKSAR HALKI HİZMETİ HAK ETMİYOR MU?

UN DEĞİRMENCİSİ 1981 YILINDA DEĞİRMENİNİ YAPTIRDI, HALKA HİZMET YAPTI.

2022 YILINDA TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA MİLYONLARCA TL.  PARA HARCANARAK BİNALAR YAPILIYOR NİKSAR’A NE ZAMAN SIRA GELECEK?

HATA YERELDEMİ?, GENEL İDAREDEMİ?, HALK OLARAK BUNU BİLMEYE HAKKIMIZ VARDIR.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ