Daha öncede birkaç defa değinmeye çalıştım. AK Parti Hükümeti çok faydalı hizmetler yapıyor, ama yaptığı hizmetleri ne anlatabiliyor, neden uygulamaları takip edebiliyor!.

Hani sıkça söylenir ya; “AK Parti 17 yıldır tek başına iktidar, hizmetleri yapamadı, yapsa da yeterli değil” deniyor, bu sözleri söyleyenler hem haklılar, hem de haksızlar!, neden mi?.

AK Parti iktidarı çok hizmetler yaptı, bunları saymayı düşünmüyorum, ama Eğitime yaptığı çok önemli bir hizmet var, bütün okul öğrencilerine Okul Ders Kitaplarını ücretsiz vermeye başladı.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Okul öğrencilerinin tümüne ücretsiz okul kitaplarının dağıtılması doğru bir karardı, ancak bu okul kitaplarının dağıtılmasının kıymetini bilmeyen insanlar, eğitimciler vardır.

Buradan kimseyi zan altına almayacağız ama bir gerçeğin altını çizmek istiyoruz.

Okul öğrencilerine okul kitapları dağıtmalı ama, bu kitaplar öğrenciler tarafından okunmalıdır, öğrencilerin okumadığı Kitaplar neden dağıtılıyor ve devlet milyonlarca TL zarara uğratılıyor.

OKULLARDA OKUTULMAYAN DERS KİTAPLARIN DAĞITILMASINI İSTEMİYORUZ. DEVLET MİLYONLARCA TL HARCAYARAK DAĞITTIĞI ERS KİTAPLARININ YÜZLERİ AÇILMADAN SENE SONU TAMAMLANIYOR, SENE SONU SAYFALARI AÇILMAYAN DERS KİTAPLARI TEKRADAN TOPLANIYOR VE ÇÖPE ATILIYOR.

ŞİMDİ BİZLER DES KİTAPLARININ ÇÖPE ATILDIĞINI SÖYLEYİNCE BİRİLERİDE “HAYIR ÇÖPE ATILMIYOR, GERİ DÖNÜŞÜMDE KULLANILIYOR” diyebilir, ama bizler için önemli olan Devletin vermiş olduğu ders kitaplarının neden okutulmamasıdır.

Bir eğitimci ile konuşurken bana şunları ifade etti; abi öğretmen arkadaşlar devletin vermiş olduğu ders kitapları ile Akademik başarı elde edilemeyeceğini düşünüyorlar, sanırım bunun için yardımcı ders kitapları aldırılıyor” dedi.

İlginç ve düşündürücü!. Devlet koskoca kurları ile kendi bastırdığı ders kitapları Akademik başarı kazanmak için yeterli değil, özel sektör yayın evleri devletten daha güçlü ve büyükmüş gibi yayınladıkları ders kitapları okul öğretmenleri ve idarecileri tarafından kapış kapış aldırılıyor!.

Sanırım bizim millet olarak hastalığımız burada yatıyor.

Devlet koskoca Talim Terbiye Kurumu ve onlarca elindeki eğitim ordusu ile okul öğrencilerinin okuyacağı ders kitaplarını uygun bir şekilde sunamıyor, ama özel sektör kısıtlı imkanları ile her öğretmenin ve okul idarecilerinin beğendiği kitapları basıp ilgi ve taktirle öğrencilerin almasını sağlıyor!…

Çok vahim bir sonuç, bu kadar karanlık bir tablo karşısında MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KAPATILMALIDIR!..

Milli Eğitim bakanlığı kendi bünyesinde binlerce eğitim ordusuna sahipken, okul öğrencilerinin gerçek anlamda anlayacağı, öğreneceği okul kitaplarını tein edemiyorsa, hazırlayamıyorsa Milli Eğitim bakanlığı kesinlikle kapatılmalıdır!…

Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk, bakanlığa atandıktan sonra her vatandaş gibi bizlerde mutlu olduk, sayın bakanın hem devlet tecrübesi, hem özel sektör tecrübesi vardı, öyle öğrendik ve büyük umutlar taşımaya başladık, sayın bakan ilk yılında okullar açılmış eğitim başlamış idi, ama 2019-20 Eğitim ve Öğretim yılının ders kitapları sayın bakanın döneminde hayat bulduğu halde neden bu eğitim yılında işe yaramadığı söylenen, Akademi başarı sağlama şansı olmayan ders kitaplarının baskısı yapıldı ve okullara dağıtıldı?.

Hani zaman zaman söylüyoruz, bu ülkede neden TERÖR bitmiyor?.

Bu ülkede TERÖRÜN bitmemesi için bütün şartlar oluşturuluyor. Peki bu şartları kimler oluşturuyor?, he ne diyelim işin içinde olan insanlar!.

Bakınız adı üstünde; “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI” her şeyden önce ismi bir defa MİLLİ olarak ifade ediliyor ama, Milli olmaması için yıllardır sanki bir oyun oynanıyor!.

Milli Eğitim Bakanlığının ismi “MİLLİ” olarak başlarken, bu zaman kadar ne yazık ki bir türlü Milli olamamış. Milli Eğitim bakanlığı gerçekten Milli olabilse idi bugün devletimin milyonlarca TL ödeyerek hazırlattığı ders kitaplarının sayfaları açılmadan ÇÖPE yolculuk yaptırılmazdı!. Pardon Çöpe değil, geri dönüşüme!..

Devleti en büyük bütçesi sanırım MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA  gidiyor, , bu bütçenin en büyük harcama kalemlerinden bir tanesi herhalde baskısı yapılıp ÇÖPE atılan ders kitapları için harcanıyordur.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, TÜRK MİLLETİNİN MİLLİ SERVETİNİ HARCIYOR, BİR SENE OLMADAN, MİLLİ SERVETİMİZİ ÇÖPE ATIYOR!…

Yazık oluyor bu harcanan Ders Kitapları paralarına, bu harcanan paranı hesabını kimse sormayacaktır ama, hiç değilse bu boşa harcanan paraların hiç mi vebali yok?.

Hani çokça söyleriz; bu devletin haznesinde tüyü bitmemiş YETİMLERİN hakkı var” diye.

Bu ülkede TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMLERİN HAKKINI KİM KORUYACAK?, HANİ CUMHURBAŞKANLIĞI YÖNETİM SİSTEMİ  TÜM OLUMSUZLUKLARA KISA ZAMANDA CEVAP VERECEK, AKSAKLIKLAR KISA ZAMANDA ÇÖZÜLECEKTİ?.

BEYLER, SEVGİLİ DOSTLAR BU ÜLKEDE TERÖR BİTMEZ!. İNKARCI, NEMELAZIMCI, VURDUMDUYMAZ BİR NESİL YETİŞİYOR, YENİ YETİŞEN NESLİN KÖTÜ YETİŞMESİ İÇİN BÜTÜN ŞARTLARIN OLUŞTURULMASI, SAĞLANDIĞI MÜDDETÇE, BU ÜLKEDE TERÖR ASLA BİTMEZ!…

Şu vahim tablodan vazgeçilmedi sürece, bu ülkede yeterli Bilim insanı da yetiştiremeyeceğiz.

Koltuklarda oturan etkili ve yetkili insanlarımız, “ ben bu koltukta daha ne kadar çok otururum?” dememeli, oturduğu koltuğun dikenli, meşakkatli, Tüyü bitmemiş yetimlerin o koltukta haklarının olduğunu ve çok çalışarak koltuk sevdalısı olarak değil de, Türk milletine sevdalı insan olarak, bu ülkeye ve millete nasıl hizmet ederim” düşüncesi ile günlerini geçirmeli ki, bu ülkede TERÖR bitsin!.

Şimdi birileri soracaktır, “Okul Kitaplarının okullarda okutulmaması ile, bu ülkede bitmeyen terörün ne alakası var?” evet dostlar çokta alakası var.

Bizler devlet ve millet olarak Eğitim meselesini sağlıklı hale getirememiş isek, bu ülkede terör olaylarının olması için her zaman yeterli zeminler vardır, hazırlanacaktır!.

Not; veli olarak okulların açılması ile birlikte kaç TL yardımcı ders kitabı altında alınan kitaplara ödeme yaptınız?, söyleyenlerin sözleri vahim; 300-500-1000 ve 1750 TL. Devlete 1 TL ödeme yapmadan bedava alınan ders kitapları okutulmuyor ama, para ile alınan kitaplar okutuluyor!. Bu Bilmeceyi çözene özel davet vereceğim.

Günün Sözü: DEVLETİN VERDİĞİ DERS KİTAPLARI, ÖĞRENCİLERE ARTIK VERİLMESİN.