Deprem Kahini Uyardı; ANKARA’YA KIYAMET TOKAT’A FELAKET UYARISI

Kahramanmaraş merkezli depremleri üç

Kahramanmaraş merkezli depremleri üç gün önceden tahmin eden ve “Deprem Kahini” olarak bilinen Frank Hoogerbeets, ‘Yine Türkiye’yi vuracak’ diyerek uyardı.

Kahramanmaraş merkezli depremleri üç gün önceden tahmin eden ve “Deprem Kahini” olarak bilinen Frank Hoogerbeets, aynı zamanda başarısız tahminlerini sosyal medya hesabından silmesi nedeniyle “Sahtekar” olarak da tanınıyor. Hoogerbeets, bu kez Türkiye’de belirli bir bölgeyi işaret ederek daha güçlü bir deprem olacağını öne sürdü.

BU SEFER O BÖLGEYİ UYARDI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremleri üç gün önceden bildiği ortaya çıkan Frank Hoogerbeets, Türkiye için yeni bir tahminde bulundu. “Deprem Kahini” olarak bilinen ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets’in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS), sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda bu sefer İç Anadolu Bölgesi için uyarıda bulundu.

“7’NİN ÜZERİNDE SİSMİK OLAY OLABİLİR”

Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etmişti. Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını belirten Hoogerbeets, bunun büyük depremlere yol açabileceğini savundu. Hoogerbeets, “Önemli bir gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak. Ayın 2’sinde, 9 saat içerisinde Dünya’yı da içeren bir gezegensel kavuşum gerçekleşecek. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik bir durum. Ayın ilk haftasında büyüklüğü 6’nın çok üzerinde birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7’nin çok üzerinde, hatta 8’in çok üzerinde bir sismik olay olabilir” ifadelerini kullandı.

TUTMAYAN TAHMİNLERİNİ SİLİYOR

Avusturyalı deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, yanlış çıkan deprem tahminlerini hızlıca silmesiyle dikkat çekiyor. 2019 yılında, 17-21 Şubat tarihleri arasında 7,8 veya daha büyük bir depremin olacağını iddia eden Hoogerbeets’in bu tahmini gerçekleşmedi. Ayrıca, 30 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında 6 ila 7 şiddetinde bir deprem olacağına dair uyarılarında da yanıldı. 2019 yılının başlarında, Türkiye’de 6 veya 7 şiddetinde bir depremin beklendiğini söyleyen Hoogerbeets’in bu tahmini de doğru çıkmadı. Son olarak, Hollandalı uzman 7-9 Mart tarihleri arasında Türkiye’de 7 büyüklüğünde bir deprem olacağını iddia etmişti. Yanıldığı tahminler karşısında Frank Hoogerbeets, Twitter hesabından yaptığı bu deprem tahminlerini silerek tepki çekti.