image-slider

Vali Dr. Ozan Balcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensupları ile bir araya gelerek, “Basın millet adına iş yapıyor. İnsanların en doğal hakkı olan doğru haber alma hakkını basın mensuplarımız sayesinde kullanabiliyoruz. Bizim görmediğimiz pek çok şeyi farklı bir gözle görebiliyorsunuz. Bu yüzden ben basının çalışmalarını çok önemsiyorum ve kıymetli buluyorum.” dedi. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum katıldı.

Programda basın mensupları adına konuşan Emekli Öğretmen-Köşe Yazarı Hayrettin Koyuncu ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında “Ben basını çok seviyorum. Çünkü milleti seviyorum. Basın demek millet demek. Basın millet adına iş yapıyor. İnsanların en doğan hakkı olan doğru haber alma hakkını basın mensuplarımız sayesinde kullanabiliyoruz. Bizim görmediğimiz pek çok şeyi farklı bir gözle görebiliyorsunuz. Bu yüzden ben basının çalışmalarını çok önemsiyorum ve kıymetli buluyorum.” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana Tokatlı basın mensuplarıyla hep çok güzel çalıştıklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bu çalışmaların hem şehrin hem de gazetecilerin kalitesiyle ilgili olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “İşini yapan insanları ben çok seviyorum. Basın elbette denetleyecek ve kontrol edecek, doğru bilgi verecek. Dediğim gibi bu insanlar bu işi millet adına yapıyor. Bu nedenle basının gücünü hissediyorum ve önemli buluyorum. Özellik dikkatimi çeken bir nokta ise şu, Tokat’taki basın mensupları bir olaya dikkat çekerken bunu çok nazik ve naif bir şekilde yapıyorlar. Bu da ayrı bir yetenek. Bunun için de ayrıca tebrik ediyorum arkadaşlarımı. Sizler değer üretiyorsunuz. Bu nedenle de çok değerlisiniz. Ben bu vesile ile tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum ve basın mensuplarının gününü tebrik diyorum.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, tek tek günlerini kutladığı basın mensuplarına verdikleri fedakarca emekleri nedeniyle teşekkür ederek, kitap hediye etti.