ANKARA’DA CEM EVLERİNE YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUM.

DİKKAT TERÖR YÖN DEĞİŞTİRDİ, ESKİ OYUNLAR SAHAYA SÜRÜLDÜ!…

Ankara’daki Cem Evlerine yapılan saldırı, aynen Danıştay’da mahkeme salonuna yapılan saldırı gibidir!

Sağlıklı düşünen her vatandaş, yapılan saldırıyı iyi görür.

Hiç bir Milliyetçi Müslüman insan asla Çankaya ve Mamak Cem Evlerine saldırıda bulunmaz, bulunanlar kesinlikle ülkemizi kaosa sürüklemek isteyen gruplar içindendir.

Yazımızın başlığını neden “DANIŞTAY SALDIRISI GİBİ!.”  dedik?

Danıştay’a yapılan saldırıda ülkemizi karıştırmak isteyenlerin yaptığı bir saldırı idi, çok şükür ki Danıştay saldırısını yapan avukat kimlikli kişi yakalandığı için ülkemiz büyük bir badireden kurtulmuştu.

Peki;  Danıştay saldırısını yapan kişi yakalanmasa idi Türkiye’nin hali ne olurdu?.

Hükümetin ayakta kalma şansı ne olurdu?

Her şehirde protestolar ve devamında çeşitli kişi ve kurumlara yapılan saldırılar ve sonuç; ya OHAL ilan edilirdi veya seçimlere gidilirdi, seçimler süresinde sürekli provokatör olaylar olurdu seçimlerin sağlıklı yapılması bile riske girerdi, velhasıl ülkemizde kaos yaratmak isteyenler amaçlarına ulaşmış olurdu!…..

Dün ki yazımda, yazımın sonundaki satırsa şu notumu yazmıştım.

“Ankara’da Cem Evlerine yapılan saldırıları şiddetle lanetliyorum. Dikkat! TERÖR YÖN DEĞİŞTİRİYOR….

Eskiden Niksar’da yaşananlar gibi!….”  demiştim.

Tarihten ders almak için bazen geçmişte yaşanan olaylardan örnekler vermek gerekir.

Niksar’da 1977 yılında gece evinde otururken gece cam önünde vurulan rahmetli Önder palayı kim vurmuştu?, solcu bir militan!, peki Niksar’da kimler suçlandı ve ceza evine atıldı? Başta rahmetli babam Hacı Mehmet Bilgin, MHP ve ülkücülerin ileri gelenleri, vatan sever insanlar.

Olayın nasıl provoke edildiğini de not yazmak gerekir.

Rahmetli Önder Pala öğretmen idi, zamanın eğitimcilerinin bir kısmı Töbder denen dernekte kayıplı idi, rahmetli Önder Pala Töbder de başkanlık yapmış, daha sonra ayrılmış, bir eğitimci olarak mesleğine devam eden mütevazi bir insan olarak hayatına devam ediyordu, o tarihte kimler nasıl bir oyun kurguladılar ise, Önder Pala evinde cam önünde otururken bahçeden gelen  bir ses üzerine camı açtığında silahla vurulmuş ve öldürülmüştü. Allah rahmet eylesin.

Olayın kimler tarafından başlatıldığı tabiki belli olmasına rağmen, Niksar’da kaos ortamı yaratmak için yapılan provakötör olay sonrasında vatan sever insanlar suçlanmış ve tutuklanmış, uzun soruşturmalar sonunda göz altına alınanlar ve Ceza evine konanlar delil yetersizliğinden serbest kalmışsa da, insanların haksız olarak mağdur olması sağanmış, çok şükür ki, Niksar Halkının sağ duyusu olayların büyümesine mani olmuştur!.

Danıştay Saldırısı, 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay 2. Dairesine, Avukat Alparslan Arslan adlı saldırganın gerçekleştirdiği silahlı eylemdir. Saldırı sonrasında, Danıştay İkinci Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin ölmüş, aralarında daire başkanı Mustafa Birden’in de yer aldığı dört üye ise yaralanmıştı.

Peki Danıştay saldırısını yapan zanlı yakalanmasa idi, olay yerinden gelen ilk bilgiler nasıl haber yapıldı; “saldırıyı gerçekleştiren tekbir getirdi” diyerek olay provaköte edilmeye başlandı, zanlı yakalanmasa idi, Ankara başta olmak üzere ülke genelinde protestolar ve devamında olaylar olacaktı!….

Şunu da hemen hatırlatayım, Reşadiye Sazan Karakoluna giden 7  askerlerimize yapılan saldırı bence tam olarak aydınlatılamadı!….

7 askerimiz şehit edildi hem de silahsız olarak!.

Sazak olayını haber yaptım, kendi köşemde çok ciddi tepkiler veren yazılar yazdım, o gün devletin yetkilileri sağ duyulu hareket etmese, hastane bahçesinde biriken samimi insanların içindeki provakatörler hedeflerine ulaşmış olsalardı, ilk önce Reşadiye, sonra Niksar ve devamında bölgede kaos ortamı yaratılacaktı!….

Reşadiye Sazak saldırısı; Tarih 7 Aralık 2009, olayların büyümemesi için ve yapılmak istenen provakotör olaylarına fırsat vermemek için İnternet sitemizden yazıyı hemen paylaşmıştım ve haber gazetemizde yayınlandıktan sonra, provakatörler amacına ulaşamadı ama, bu kez hedeflerinde bizler vardık, sonuç Reşadiye’de sağ duyu hakim oldu, biz tehdit edildik ama, halkımız huzurlu bir döneme devam etti!…

Yine Provakatör olay; 31 Temmuz 2022

Çankaya’da bir, Mamak’ta iki Cem evine bugün alçakça bir planla saldıran zanlı, Eskişehir’e giderken yakalandı.

Peki yakalanmasaydı bu gece muhtemelen Ulus’ta ve  Sincan’da  Camiye de saldıracaktı, devamı ne olurdu?, Güvenlik kuvvetleri gerekli tedbirleri alırdı ama, sıkıntılı günler yaşanırdı!..

Son gelen bilgilere göre; Çankaya ve Mamak Cemevleri saldırganı, THKP/C örgütüne bağlı Devrimci Gençlik Dernekleri (DGD) üyesi olduğu tespit edilmiş,  dün Hepimiz Aleviyiz diyenler, halkı kışkırtmaya çalışanlar bugün; “Kahrolsun THKP-C, Kahrolsun DGD der mi?” demediler, derlermi? Sanmam bekleyip göreceğiz!…

Şu unutulmamalıdır; bu ülkenin Mozayiği, harcı, temel taşları hem Alevi, hem de Sünnilerdir, bir birinden ayrılmaz bir vücudun parçalarıdır.

Alevi Camiye, Sünni de Cem evine saldırmaz, saldıranlar aynı inin salyalı çakallarıdır!.

Alevi Camiye gidiyor, Sünniler Cem evlerine gidiyor.

Ey hainler, kahpeler; El ele, kol kola Camiye ve Cem Evine giden Türk Milletini nasıl  ayıracaksınız?.

2023 seçimleri her siyasetçi için önemlidir.

Bazı siyasetçiler kirli siyaseti tercih ederek halkı tahrik ederek bir yerlere gelmek istese de, Türk seçmeni seçimlere giderken yine sağ duyu hakim olacak, hür iradeleri ile sandığa gidip oyunu kullanacak, asla Provakatör  hareketlere kapılmayacaktır.

2023 seçimleri yaklaştıkça çeşitli oyunlar oynanmasına karşılık halk olarak dikkatli olacağız, kahpeliklere geçit vermeyeceğiz.

1977 de Niksar, 2006 da Danıştay saldırısı, 2009 da Reşadiye Sazak baskını ve 2022 de Ankara’da Cem evlerine yapılan kahpe saldırı!.

Saldırıları yapanların isimleri farklıda olsa, aynı merkezden yönetilen satılmış, zavallı beyinlere yaptırılan saldırılardır.

Bugün gündemde, terör örgütleri içinde  PKK terör örgütü olsa da, ülkemizdeki sol terör örgütleri, yer altındaki faaliyetlerine devam ettiklerini unutmamak gerekir.

Günün Sözü; Ya söyleyecek sözü olmalı insanın, ya da susacak edebi.