3 adayın ilçe başkanlığı için yarıştığı kongrede yapılan seçimler sonucunda mevcut başkan Zafer Başar güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı oldu. Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Lokalinde yapılan kongreye Tbmm İdare Amiri Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Chp Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, Tokat eski Milletvekili Tokat Eski il Başkanı Selami Şahin Tokat Eski Milletvekili Orhan Diren, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle, STK başkanları ve davetliler de katılım göstererek kongrenin hayırlı olmasını temenni ettiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongrede başkanlık divanı belirlendi. Yapılan konuşmaların ardından gelir gider raporları ve faaliyet raporları okunduktan sonra seçimlere geçildi. İlçe Başkanlığı için üç adayın yarıştığı kongrede 188 delegenin oy kullandığı seçimde 73 delegenin oyunu alan Zafer Başar ilçe başkanı seçilirken Medet Doğan 61 Tunay Öncü ise 33 oy aldı, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Bu seçim sonucuna göre Cumhuriyet Halk Partisinin Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar oldu.

Başkan Başar, Niksar’ın Cumhuriyet Halk Partilileri büyük bir teveccüh göstererek, şahsına ve yönetim kadrosuna devam dediğini ifade etti. Bu yarıştan sonra üzerimize binen sorumluluğun bilincindeyiz diyen Başar; “ Bizleri sosyal medya aracılığı ile kutlayan ve bizzat partimize gelerek ziyaret eden, telefonla arayan tüm partili arkadaşlara, dostlara teşekkürü borç biliriz. Daha güzel neticeler almak için hep birlikte olmalıyız. Şahsım ve Yönetim kurulum adına saygılar sunuyorum” dedi.

Yapılan kongre sonrası CHP Niksar ilçe Başkanı seçilen mevcut başkan Zafer Başar tebrikleri kabul etti.

Zafer Başar Başkanlığında oluşan yönetim ise şu isimlerden oluştu: Münire Bekar, P. Buket Çanakçı, Döndü Çelik, Medet Dondurma, Metin Erdem, Zafer İnanç, Kadir Ünal Kaynar, Remzi Kefeli, Sibel Kihtir, Cem Kurtgöz, İlhan Özdemir, Muzaffer Turhan, Şenel Tümer, Onur Üngör