23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile resmi kurumların tatil olması dolayısıyla Cuma günü tatili Cumartesi ve Pazar sokağa çıkma kısıtlaması ile birleştirilerek, 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Niksar’da Cuma pazarının açılması yasaklandı, yine marketler, Manavlar, Kuru yemişçiler  ve Ekmek Fırınlarının açık olması kararı yayınlandı, ülke genelinde olduğu gibi Niksar’da da 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Pandemi yasakları içinde Tarımda ve İnşaatlarda çalışanlar kısıtlamadan muaf tutuldu, özellikle tarımda üretimin düşmemesi için sürekli gerekli tedbirlerin alınması sağlanıyor, geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da Tarım ve hayvancılık üretiminde sıkıntının yaşanmaması sağlanıyor.

Ülke genelinde kısıtlamalar özellikle Ramazan ayı olması dolayısı ile daha sağlıklı sonuçların alınması bekleniyor. Daha önceki kısıtlamalarda pek çok kişi kısıtlamayı delebilmek için çeşitli izinler alarak piknik yapma imkanları yaşıyorlardı, son bir aylık kısıtlamada Ramazan günlerinden dolayı vatandaşın dini ibadetlerin yoğun yaşandığı günlerde piknik yapmaktan vazgeçmesi kısıtlamada daha iyi sonuçların alınması bekleniyor.