VATANDAŞ, YANİ ÇİFTÇİ ÜRETİCİ DERDİNİ ANLATMAK İÇİN YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİNİ ZİYARET EDEREK DERDİNİ ANLATTI.

NİKSAR KUMÇİFTLİK KÖYÜ (MAHALLESİ) BÖLGESİNDE BULUNAN ARAZİLER TOPLULAŞTIRMA SAĞLIKLI YAPILAMADIĞI İÇİN VATANDAŞLAR   EKİM YAPTIĞI ARAZİLERİ SULAYAMADIĞI İÇİN SIKINTILAR HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR.

KUMÇİFTLİK KÖYÜ (MAHALLESİ) BÖLGESİNDE ARAZİLERDE SULAMA SIKINTISI YAŞANDIĞINI DİLE GETİREN MAHALLE MUHTARI SEDAT İLTER, ŞUNLARI DİLE GETİRDİ; “CEMALETTİN BEY DERDİMİZİ KİME SÖYLEDİK VE YAZDIK İSE ÇÖZÜM BULAMIYORUZ, SON ÇARE SİZE DERDİMİZİ ANLATMAK İSTEDİK, ARAZİLERİMİZ SUSSUZLUKTAN YANIYOR, TOPLULAŞTIRMA YAPILIRKEN SAĞLIKLI YAPILMAYAN ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI BİZ VATANDAŞLARIN CANINI YAKIYOR, CUMHURBAŞKANIMIZ EKİLMEDİK ARAZİ KALMASIN” DİYOR BİZLER EKİM YAPIYORUZ AMA ARAZİLERDEN VERİM ALAMIYORUZ, SULAMAYI SAĞLIKLI YAPAMIYORUZ NE YAZARSANIZ YAPIN ÇÖZÜM İSTİYORUZ” DİYEREK DERTLERİNİ GAZETE SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’E ANLATTILAR.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN  KONUYU DSİ İL MÜDÜRÜ ALİ ÇETİNKAYA’YA TELEFONLA İLETTİ ÇETİN KAYA; “CEMALETTİN BEY VATANDAŞLAR BİR DİLEKÇE İLE BİZE BİLGİ VERSİN GEREKEN NE İSE İNCELETELİM YARDIMCI OLALIM” DEDİ. BU SÖZLER ÜZERİNE MAHALLE MUHTARI VE VATANDAŞLAR DİLEKÇEYİ DSİ İL MÜDÜRÜNE GÖTÜRMEK ÜZERE İL TOKAT’A  HAREKET ETTİ.