Milletimizin Ciğerleri yanarken, Allah Orman Yangınlarını bilerek, isteyerek yakanlarında ciğerlerini yaksın.

Uzun bir kapanma döneminden sonra “halkımız rahat bir nefes alacak” derken, halkın ciğerlerine oksijen depoladığı Ormanlarımız ve içindeki canlılar cayır cayır yandı.

Allah Ormanlarımızı yakanların belasını versin, ölmesin insanların içinde sürünerek gebersin.

Birkaç gündür ülkemizin özellikle Akdeniz bölgesinde başlayan yangınlar insanlığın ciğerlerini yaktı, içimize KOR Ateş düştü, yanan Ormanları ve içinde yanan canlıları düşünürken bile dayanamadık, hüzünlendik, göz yaşları döktük, fazla izleyemeden TV yi kapattık.

Evet;  bizler TV leri kapatarak acılara fazla dayanamadık ama, Ormanlar için de cayır cayır yanan o hayvanları sonradan görmemek mümkün değil, o vahşeti görünce ağlamamak mümkün olmadı.

İnanın bu yazıyı yazarken bile zorlanıyorum.

Nasıl bir vahşilik,

Nasıl bir vahşet yaşatmaktır!.

Pek çok zaman tarihe not düşmeye çalışıyoruz.

Cenabı Allah insanları en mükemmel bir şekilde yaratmış, amma yine bazı insan kılıklılar en vahşi hayvanda daha vahşi hayat sürüyor.

Ne dersek yüreğimizdeki acı  kapanır? Ne yazarsak yüreğimiz ferahlar?.

Ne yazarsak yazalım.

Ne söylersek söyleyelim içimizde yanan Kor Ateşinin sönmesi mümkün değil.

Ciğerlerimizi, Ormanlarımızı, içindeki canlıların yanmasına neden olan  kahpeleri bulacaksınız, onları iple Helikoptere bağlayıp yanan Ormanın içine bırakacaksınız, yanarak, kahpelik yaparak can yakmanın, Orman yakmanın acısını ona öyle soracaksınız, her tarafı yanınca, çekeceksin, sonra yere bırakacaksın, bu kahpeliği yapanlar ve yapmak isteyenler bu hainlerin çığlıklarını duymalı ki, can yalmanın, Ormanları yakmanın ne olduğunu kısmen de olsa anlasınlar!.

Oranları yakanlar mutlaka bulunacak, ifadeleri alınacak, kimisi “ben bilerek yaktım” diyecek, kimisi “beni teşvik ettiler” diyecek, sonuç şu olacak; “Türk Ceza Kanununun bilmem kaçıncı maddesine göre 100 yıl mahkumiyetine”

Sonra Canlıları yakan kahpeler devletin ceza evine  girecek devlet Ciğerleri yanan bu milletin parası ile ona kahpelere ölene kadar besleyecek!.

İşte adalet bu!

Türk Milletinin Ciğerlerini yakanlar, Ormanda masumca yaşayan canlıların cayır cayır yanmasına neden olanlar asla Ceza evine konmamalı, boynuna Pranga zincirleri vurulmalı, yanan Ormanlık alanda gezdirilmeli, içecek su verilmemeli, Ormanlarda yanan insanların acısını kısmen de olsa tattırılmalıdır.

Ülkemizde idam yok, işkence yok!.

Ormanları bilerek yakan ile, bilmeden yanmasına neden olanların cezaları aynı, bu nasıl bir adalet sağlayacak?

Gülme zamanımız geldi, artık uzun aradan sonra Orman alanlarına gidip millet olarak  rahat bir nefes alalım derken, Ormanlarımız cayır cayır yanarak, içindeki canlılar yandı, milletimizin nefes alacağı o güzel Ormanlık alanlar adeta nefes boruları kesildi.

Bizler gibi birileri de bir şeyler yazacak, konuşacak, nutuk atacak, siyasetçiler yine algı operasyonları yaparak, bu ülkeye kahpelik yapan PKK terör örgütünü değil de birbirlerini suçlayacak, Ormanları bilerek ve isteyerek yakanlar ve yaktıranlar kenarda orta oyununun izleyerek keyf alacak!.

Yok, kimsenin hakkı yok.

Binlerce hektar alandaki yeşillerin cayır cayır yanması,

Binlerce canlının Ormanlık alanda çığlıklar atarak yanması bir şeylerin değişmesine neden olmalı.

Sakın ha, birileri bizlere insan haklarından söz etmesin!.

İnsan Haklarından bahsetmek isteyenler , hemen, şimdi yanan Ormanlık alanlara gitsinler, Ormanlık alanlarda, köylerde cayır cayır yanan canlıların, hayvanların, Orman yangınını söndürmek için canla başla çalışırken yanan insanları görsün, görsünler ki, “insan haklarını ayaklar altına alıp, canlıların yanmasına neden olanlarda “insanlık var mı? görsünler.

Yok!.

Kesinlikle bir şeylerin değişmesi gerekir.

İş olsun diye,

Laf osun diye, “şu şunu dedi, şu şuna dokundu” günlerce TV yayınları yapıp demeç verenler, artık yıl sonuna kadar Ormanları kahpece yakanlar hakkında konuşmalılar, her olumsuzluğu bir tarafa bırakıp, binlerce canlının yanmasına neden olan vahşilerin nasıl bir ceza almasına katkı yapmalılar.

İnsan hakları kimler için geçerlidir?

İnsan olanlar için geçerlidir.

Bilmeden, bilinçsiz bir şekilde hata yapanlara insan hakları şartları uygulanır.

Hatta;  kasten adam öldürene de insan hakları uygulanır,

Lakin, Türk milletinin ciğerlerini yakan, binlerce canlının yanmasına neden olan hainlere, kahpelere asla insan haklarından bahsedilmemeli, onlara asla taviz verilmemeli, bu her ülke için geçerli olmalıdır.

Mutlu olacaktık.

Huzurlu bir zaman geçirmek için hazırlıklar yapmaya başlamış idik,

Düğünler, Sünnet törenleri, kırlarda, yaylalarda şenlklerle moral bulacaktık,

Lakin vatan hainleri yine boş durmadı.

Hem yurt içindeki sıkıntıları, hem de yurt dışındaki sıkıntıların çözülmesi için umut dolu idik.

Sıkıntılara rağmen, ülkemizin kazandığı imkanlarla mutlu olmak istedik.

Kimisi memlekete düşmanlık için Ormanı, İnsanı, Hayvanı, canlıları yakar; kimisi memlekete hizmet için keşfedilen ilk doğalgazı yakar… Cennet de cehennem de lüzumsuz değil…

Ne yapalım?, yüreğimizi soğutmak için, Cehennemi hatırlayıp beddua mı edelim.

Yok, bu iş beddua ederek olmayacak, hainler tutulup boyunlarındaki pranga zincirleri ile şehir şehir dolaştırılmalıdır.

Ama yinede yanan ciğerlerimiz, sönmeyecektir.

Çünkü; binlerce Vanlının yanma çığlıkları, görüntüleri hafızamızda kayıt altına alındı, unutmak mümkün olmayacaktır.

Günün Sözü; ORMANLARIMIZI YAKANLARIN CİĞERLERİ PARÇALANSIN.