CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel Niksar’a gelerek CHP ilçe başkanlığını ziyaret etti.

CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel’i Niksar’a gelişinde CHP ilçe başkanı Zafer Başar ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı daha sonra partililerle sohbet yaptı.

CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel beraberinde CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz İl başkanı Çağdaş Kurtgöz ve partililer CHP ilçe başkanlığını ziyaret ettikten sonra Niksar’daki STK larla Ayvaz Park Otel salonunda bir araya geldi.

Niksar Ayvaz Park Otel salonunda yapılan toplantıda CHP ilçe başkanı Zafer Başar, İl başkanı Çağdaş Kurtgöz, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz kısa selamlama konuşması yaptıktan sonra mikrofona CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel davet edildi.

 

 

Niksar Ayvaz Park Oteldeki toplantıda CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel kısa hayat hikayesini anlattıktan sonraBaşkanlık sistemi ve Güçlendirilmiş Parlamenter sistemini anlattı, basın kanunu hakkında düşüncelerini dile getirdi ve sözü STK temsilcilerine verdi,

STK temsilcilerine; “değerli katılımcılar sözü size bırakmak istiyorum, sizlerin soracağı sorulara cevap vermek isterim, buyurun” dedi.

STK temsilcileri; “ADALET istiyoruz” dedi. “Güçlendirilmiş Parlamenter sistemi nedir?” sorusu geldi. “Eğitim sistemi ne olacak?” dendi. “Atanmak istiyorum” dendi. CHP nin böyle toplantıarı yapması, halka yönelik çalışmalar yapmasını önemsiyoruz, göç veren bir Tokat var düşünceleriniz nedir” dendi. “seçimde Ön seçim yapılacakmı? dendi. Sayın başkan CHP’nin %33 lük oy potansiyeli varken %23 lere düştüğü görülüyor, HDP ile neden iş birliği yapıyorsunuz?” dendi. Vergilendirmede ciddi sıkıntılar vardır, bu konuda ne yapmak istiyorsunuz? “dendi. İşsizliğe nasıl çözüm bulacaksınız, Parlamenter sistemdeki düşünceniz nedir” dendi. Millet İttifakı partilerin ayrışmasına fırsat vermemek gerekir bu konudaki düşünceleriniz nedir?” dendi. Deprem ve Sokak Köpekleri konusundaki düşünceleriniz nedir” dendi. 6 lı masada neden HDP var?” dendi. dernekler öğrencilere burs vermekteyiz, bazı devlet yurtlarına öğrenciler kayıt yapılmıyormuş bu konudaki düşünceniz nedir?, “Kapalı olan Sağlık Ocakları ve Sağlık Evlerinin durumu ne olacak?” dendi.

Bu sorulardan sonra CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel sorulara kısa cevaplar verdi.

– Atamalar ne olacak?” ; “her köye iki öğretmen ataması yapacağız, bir tanesi erkek bir tanesi bayan olacak, erkek ders verirken bayan köyde ev ziyaretleri yapacak, bu şekilde bir sistemin hayata geçmesini sağlayacağız” dedi.

– Kapalı Sağlık Ocağı ve Sağlık Evleri ne olacak?; “her köye Ziraat Mühendisi ataması yapacağız, Sağlık Ocaklarını büyük köylere açacağız. Öğretmen atamalarında mülakat yapmayacağız, sınavı kazanan öğreten adayları sırasına göre ataması yapılacak, ancak bazı atamalarda mülakat olacak” dedi.

Eğitim Sistemi konusundaki düşünceniz nedir? ; AK Partililer eğitim sisteminden ne kadar memnun etrafınıza sorunuz, eğitim sisteminde önemli değişiklikler yapacağız.

Deprem konusundaki düşünceleriniz nedir?; Deprem konusunda iktidar ve yerel yönetimler birlikte çalışacak, İstanbul Belediyemizin yaptığı örnek çalışmalardan faydalanacağız, Dünya Bankasından kredi kullanarak  konutları yapacağız” dedi.

-Bir STK temsilcisi; Niksar belediyesinde yolsuzluk var neden yerel basın gerekli ilgiyi göstermiyor” sorusuna Özgür Özel; “konumuz bu değil ama madem sordunuz bu konuyu ilgili arkadaşlarıma söyleyeceğim ilgilenmelerini sağlayacağım” dedi, soruda ısrar edilince kısa bir gerginlik yaşanır gibi oldu.

-Kadın Kotası ve ön seçim varmı?; ön seçim olmasını isterim, ben önseçim şampiyonuyum ama seçimlerin  nasıl olacağı henüz kesinleşmediği için bilmiyorum, bekleyip göreceğiz” dedi.

-Neden %33 olan oyunuz %23 lere düştü; “ bizim oyuz %33 olmadı, Muharrem İncenin Cumhurbaşkanlığı seçiminde böyle bir oy alındı, o oyların alınması Muharrem beyin kazanma şansının olduğu söylenmeye başlayınca bazı partilerden Muharrem İnceye oy geldi, aslında bizler  seçimlerde %36 bekliyorduk, İYİ parti bize verilecek oylardan almış oldu” dedi.

Son olarak ekonomi sorusuna; ülkemizde Demokrasi yok, yatırımcı dışarıya kaçıyor, biz iktidara gelince yatırımcıya güvence vereceğiz yurt dışından yatırımcının gelmesini sağlayacağız” dedi.

CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel sorulara verdiği cevaplardan sonra; arkadaşlar kusura bakmayın, yemeğe kalamayacağım Uçağımız saat 20.30 da kalkacak olmasın dan dolayı Tokat’a gitmem gerekir, ilginize teşekkür ederim” dedi ve salondan ayrılarak Tokat’a hareket etti.

NOT; CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel CHP ilçe başkanlığındaki selamlama konuşmasında Zile belediye başkanına ve Zeytinburnu  eski belediye başkanlarına “hoş geldiniz”  ifadesi kullandığı halde CHP Yazıcık Belediye başkanı ve CHP  Yolkonak Belediye başkanlarından bahsetmemesi onların varlığından haberdar olmaması veya isimlerinden bahsetmemesi dikkat çekti. Niksar’da iki beldenin belediye başkanı CHP li olmasına rağmen.